Detail ankety


Ankety

Preferujete originální díly - nebo druhovýrobu? 11 návrhů 3 hlasů

Autor původního návrhu: LuHuFord.


Autor:  Hupino
   
Typ hlasování     Veřejné
Povolit účast uživatelů registrovaných až po založení ankety     Ano
Založení ankety     2009-06-02 23:08:45
Hlasování skončilo.

Ano i ne 67% (2 hlasů)
Autor návrhu:  Vilda

Pán co měl auto přede mnou si kupoval i vodu do vstřikovačů ve Fordu.

Takový cvok nejsem,ale ani originální díly nezavrhuji ,protože mnohdy jsou cenově srovnatelné i s druhovýrobou.

Mám to štěstí,že mám auta-držáky.Ve Scorpiu 2,0 r.v.1991 jsem jezdil 8 let(240tis.km) a za tu domu jsem potřeboval pouze benzínové čerpadlo do nádrže(koupeno za 1000,-Kč na vrakovišti,2 roky chodilo,pak jsem auto prodal) a ještě jsem měnil zadní trojtlumič výfuku,u něj jsem se řídil cenou(Ford asi 20000,-,Štangl 16000,-Elit 7000,-) u jiných výrobců jsem nenašel,že by to dělali.

U současného Scorpia 2,3 r.v.1998 jsem dělal přední nápravu,většina toho byla orig..protože na kulaté Scorpio náhradní výrobci toho zrovna moc nemají,ale spíš mě mrzelo to,že čep ramene je s ramenem v celku a nenašel jsem nic jiného než originál,takže rameno stálo 5500,-,oprava nápravy tedy celkem vyšla do 20ti.tisíc.Je fakt,že za ty peníze to je nádherné svezení,když nikde nic neťuká.

Víc než cenové rozdíly mě u originálních servisů vadí ten jejich přístup.Zatímco já se se svým autíčkem mazlím a chodím mu večer s cigárkem před spaním dát ještě dobrou noc a jsem rád ,že mám takového fešáka,tak v orig.servisech to je většinou v atmosféře - co otravuješ s tím svým 11ti letým vrakem.Všichni jsou z toho zpocený ,že chci něco na Scorpio,mnozí jsou takového věku,že mám dojem,že Scorpio vidí poprvé a tak pokud na něm něco chci udělat,tak pomalu tahají ze spodních šuplíků brožurku jak na Scorpio,protože to asi v životě nejen neviděli ,ale ani neopravovali a to mi zrovna na dobrém pocitu u nich nepřidá. Také asi záleží na jednotlivých servisech,do Forda v Praze- Štěrboholích bych už vživotě nešel,naopak ve Fordu Kruml v Brandýse mi vždy udělali dobře vše,co jsem potřeboval.

Jak co 33% (1 hlasů)
Autor návrhu:  milda105

Ja osobne se snazim pouzivat hlavne origos dily,ford neni tak drahy jako jine automobilky

prijde na to 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Indian

Je to dost těžká otázka jestli druhovýrobu nebo originál. Popravdě já osobně raději originál, ale nekteré jsou dost dráhé a tak je dostupnější druhovýroba. Ale pak je tu ještě zajímavý paradox, kdy je druhovýroba dražší než originál díly....takže prostě babo raď, když člověk chce ušetřit a koupit zároveň dobrý díl co autu prospěje....

Jizi 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  jizi

Jak co, druhovýroba je taky dost slušná a je hlavně cenově dostupnější nežli originální díl.

Záleží na tom.... 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Martin

...co,díly,které souvisí s bezpečností nebo motorem(brzdy,tlumiče,části podvozku,olej. filtry, apd.) se snažím kupovat "značkové",nejsou zase o tolik dražší.Ale doplňky,plechy a vybavení interiéru ne,nepovažuji to nutné.

SebX4 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  SebX4

Zeptejte se spíš toho maníka z Rozkoše, který tam přijel peugeotem a místo křídla měl DŘEVĚNOU FOŠNU =D =D =D

Jak kdy 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  víza

Jak kdy a jak co. Třeba filtry být original nemusí

Jak kdy, jak co! 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  calavera027

Nejsem moc zastánce autorizovaných, tedy originálních, servisů a proto nejsem ani zastánce originálních ND i když je samozřejmně nezatracuji! Dnešní druhovýroba, neoriginální ND, pokud člověk nenakupuje díly, tzv. vše za 39,- splňují dost přísné normy a vyrábějí je renomované firmy. Tyto ND jsou pak kvalitativně srovnatelné s originálem, mnohdy jsou dokonce i lepší a levnější! Každpádně i já mám určité ND, které bych nikdy nekupoval jiné než originální, ale převážně přeferuji neoriginílní náhradní díly!

Ford 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Hupino

Moje zkušenost je taková, že už kupuji jenom originál.Tzn. Ford resp. MotorCraft. Mám několik špatných zkušeností. Jak s náhradními díly z druhovýroby tak neznačkovým servisem. Samozřejmě servis Ford nerovná se automaticky kvalitní práce. Jezdím rychle, auto nešetřím a náhradní díly z druhovýroby si prostě nemůžu dovolit.

Originál 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  zdenosek78

Vzhledem k tomu, že mám funglovku, ikdyž to po roce vlastně finglovka není, tak originální díly. Zatím si připaltím, možná mě to po čase přejde... Rád svého Focusím hýčkám a dopřávám mu to nejlepší... Abych za chvilku nejedl je polévky ze sáčku, hlavně že ford bude mít všechno

Jinak souhlas s Vildou, co se týká přístupů jednotlivých servisů. Mám podobné zkušenosti v Brně, jeden stál za ..., za to v druhém úplná spokojenost, přístup, ochota, atd...

P.S. Vildo, já si taky prvně lil vodu do odstřikovačů originál od Fordu.

Nahradni dily 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Ady

druhovyrobu,nahrašky na oryginalJak kdo hlasoval

Ano i ne [Vilda]   (2)
extremehany  |  DEIV.TOM

Jak co [milda105]   (1)
CCCPak