Detail ankety


Ankety

Diesel, nebo benzin? 21 návrhů 15 hlasů

Autor původního návrhu: LuHuFord

Jaké motory preferujete dieselové nebo benzínové ? a proč ?


Autor:  hof 
   
Typ hlasování     Veřejné
Povolit účast uživatelů registrovaných až po založení ankety     Ano
Založení ankety     2009-02-28 13:45:01
Hlasování skončilo.

Samozřejmě benzin 47% (7 hlasů)
Autor návrhu:  Hupino

Miluju procházky (projíždky) ve svým autě a koupit diesla tak už jezdím maximálně pro rohlíky. Doufám, že jsem to napsal dost jasně. Nekamenujte mě za můj názor.

NAFTA 20% (3 hlasů)
Autor návrhu:  jirkasel

Bohužel se můsím přiklonit k naftě. Jízda v turbodíslu je prostě konfortnější , obrovský kroutivý moment už od malých otáček a hlavně klidná a tichá jízda po dálnici se nedá z benzínem srovnat. Proč bohužel?

Vždy jsem byl zastáncem a majitelem automobilů se zážehovým motorem, ale od té doby co jsem přivoněl k naftě nemůžu jinak.

Pokud benzín tak jedině v turbu.

Aby se totiž benzínový motor přiblížil jízdě v turbodíslu potřebuje nejmíň 6 válců a dvaapůl litru obsah, což se samozžejmě podepíše na spotřebě. Tento řekněme problém nyní úspěšně řeší wv se svými motory TSi a můžu říct, že se jim to daří. I při nízkém objemu válců se jim podařilo docílit dostatečného kroutˇáku a nízké spotřeby. Ještě bych rád zmínil nové motory Porsche které se pyšní přímým vstřikem paliva a jejich výkon a spotřeba se dá s turbodísly srovnat, jenže tyto auta nejsou pro obyčejné smrtelníky. Proto při mém stavu peněženky hlasuji pro turbodísl.

Nafta? 13% (2 hlasů)
Autor návrhu:  majda

...patří do kamen

Benzín 7% (1 hlasů)
Autor návrhu:  Vrána

Objem nenahradíš. Proto benzín a od 2.2 výš a pěkně V6. Předchozí auto jsem měl 2.4, teď mám 2.9, děsím se jen toho, co přijde příště. Třeba Tatra T700 s V8? Jo, to je svezení, to žádnej naftomilec nepochopí. Motor musí být pěkně slyšet, když už dostává tak moc napapat. Komu vadí spotřeba, ať jezdí vlakem :-P. Naftu do traktoru a my ostatní hurá na cestu! :-DDD

Nafta !!! 7% (1 hlasů)
Autor návrhu:  LuHuFord

Panečku rukavice vhozeny

Myslím , že tato otázka je stará jako automobilstvo samo.Takže jedině : Elektromobil.

Legrace- samozdřejmě ,že diezel -benzín mi už nesmí do baráku maximálně do zapalovače nebo motorové pily.

Měl jsem sice vždy benzínová auta ale jak mile jsem přivoněl k TDCi neměnil bych.Proč? Menší spotřeba,Lepší kroutící moment,stálý výkon i ve stoupání-i když nemám v oblibě automatické řazení,to pohodlí ,že diezel to zkousne i od nižších otáček je k nezaplacení.

A co si budem nalhávat při troše pečlivosti ůdržby (čistý vzduchový a palivový filtr) ta větší životnost motoru tam prostě je.

Ano je naftový motor složitější ,ale kde máme všechny ty čidla z benzíňáka ?kolik pak stojí lambáda sonda???

A když už byla řeč o ťech emisí co bezpečnost? Nafta se při nehodě nevznítí a neexploduje

Nemohu si pomoc ale z mého pohledu zvuk klapajících ventilů u diezelových motorů ve mě vzbuzuje jakou si sílu-mohutnost-chlapáckost

Doufám ,že tu také nebudu ukamenován,ale zastání je prostě na místě.

Jasně že benzínek 7% (1 hlasů)
Autor návrhu:  Ady

Rychlejší rozjezd a je žívější, jako to moje brko

U dislu je zase sice větší síla ale ty rozjezdy no nevím.

Každopadně bych zustál u voňáveho benzínu

Benal 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  vojta

Lidem co moc nejezdi se spis vyplati benzin ponevadz sice na nafte usetri , ale co zbytek!!

Benzín=spolehlivost,výkon,požitek z jízdy,vůně,... 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Vilda

Za celou zimu jsem neměnil svíčky ani filtry,nedával žádnou přísadu do paliva a vždy auto nastartoval na poprvé.Během zimy mi auto dobře jelo a jediným problémem na silnicích pro mě byly naftová auta,která překážela v těch nejnevhodnějších místech,neboť dál nedokuckala.

Takže,za sebe musím jednoznačně napsat,že jako bezproblémové palivo hodnotím benzín.

Navíc nemám čas,náladu ani chuť na to,abych zbytečně vyhazoval peníze za to,že se střídavými úspěchy na pár kilometrů přesvědčím naftové auto,aby jelo nebo abych při jízdě naftovým autem musel přemýšlet z jaké hadice smím nebo nesmím načerpat palivo a stejně pak při odjezdu od čerpací stanice i renomovaných značek trnul,jestli moje volba byla správná.

Samozřejmě benzin 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  HmerX

Při pohledu na ceny servisu naftových motorů jsem jednoznačně pro benzin a pořádný objem. Nehledě na zvuk motoru, výfuku. O upraveném ani nemluvim. A pro případ úpravy výkonu motoru není nad přeplňovaný benzínový motor ...

nafta 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  DEIV.TOM

Jednoznacne naftu proto protoze je levnejsi auto ma tah ale musi mit turbo a ma sice sve mouchy ale co ale proste diesl je diesl

Benzín moje volba 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  nion

Osobně preferuji benzín na ceně za litr mi vubec nezaleží. Pokud toužím po prožitku z jízdy živosti dynamičnosti a jednoduche udržbě nákladům na opravy popř i upravitelnosti tzv. tuningu tak mi dá většina asi za pravdu že benzín je ta spravná cesta. Až budu potřebovat kombika a ujet 100km za 6 litru asi bych volil tu naftu s přeplňováním.

SebX4 - TDCi 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  SebX4

Moje autíčko má pod kapotou motůrek, co rád papinká ropu, tak mu ji musím dopřát.... už chci taky utrácet za jiné věci, než za pohonné hmoty

Zbýňa 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Zbýňa

Jedině naftu, už jsem měl benzínu plné zuby a hlavně nalítám hromadu km a každý ušetřený litr dobrej. Nebo ne?

Nafta 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  mates2

Přestože píšu nafta, činím tak pouze z důvodu toho, že ročně najedu asi tak 28tis. veškerá pro a proti jste uvedli , takže asi nemá cenu dá to popisovat. . měl sem za svůj motoristický život i benzínové stroje nicméně Vránovi lehce budu oponovat s tim objemem. je to sice strá osvědčená pravda, nicméně benzínový přeplňovaný motor jako jsou třeba dnešní čtrnáctistovky je taky nářez. akorát to nevydrží tak dlouho jezdit jako to co máš v sieře. to jsou nesmrtelný motory.

no a našeho rodinýho mazla jsme měnil za naftovou primeru což byl úžasnej stroj, sice né výkony,ale spolehlivostí. focus naštěstí v tomto , vyjma jednoho zádrhelu pokračuje a to mě těší. přijatelná spotřeba, je takový bonus oproti benzínu. nicméně zvuk nadupanýho závoďáku popřípadě vozu kategorie WRC se prostě nevyrovná nic co čoudí.

tako vě ty řeči tady o tomo zamrznutí...... když člověk tomu dieslu dá co má do danných podmínek tak jede furt. nezamrzl jsme ani v -22.

mimo to co by asi dělali třeba kamiony za polárním kruhem.

takže jsem sice napsal , že jsme vyznavač nafty ,ale spíš je to 1:1, protože si myslim, že by měl člověk opravdu zvážit co se mu vyplatí. ono když se kouká na to co se líbí tak je to většinou zase drahý.........:-DD

Benzín je Benzín 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Jirka_Focus

Benzínový Motor má v základu nižší pořizovací cenu.Jsou pro benzínové motory levnější náhradní díly.Kort pro motory CR neboli Common Rail kde jsou ceny šílené. Benzínový motor se lépe udžuje benzín nezamrzá.Zmrzlá Nafta - parafín může poškodit Motor - Čerpadlo Rail pumpu Rail vstřikovače Benzín má řekl bych více PLUS než nafta aspoň je to můj názor

Nafta vítězí na velké vzdálenosti 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  Peek

Sám vlastním benzínový motor v Jaguáru 6V 4,2 l je to výletní auto na parádu se spotřebou cca 14,4l a výkonem daleko nad 250kw ale druhé auto mám 2,0 TDCI a nedám na něj dopustit jezdí nádherně s výletním tempem ale i ve sportovním duchu s 96kw a 6 - tkou na otáčky 2 tis. letím 130k/hod a nic nesliším snad jen rádio a v případě dorážejících VW si to rád rozdám i 1,8 T a je to tak vyrovnaný souboj. A to vše z průměrnou spotřebou 6l / 100 km a na německé dálnici při průměru 170km/hod je spotřeba neuvěřitelných 5,6 l . A při pohledu na spotřebu a výkon musí zákonitě množství splodin z výfuku být podstatně menší než u benzínu se stejnými vlastnostmi a stejně těžkou nohou.

Benzínek!!! 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  zdenosek78

Benzínek, jak jinak. Klaponi mi nějak nepřirostly k srdci... Ať žíjí vysoké otáčky...

Benzín 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  calavera027

Jednožnačně benzín. Nějak mě vyléčili staré ropáky, které mají zvuk jak traktor a žádný výkon. Je sice pravda, že moderní motory, těmito nedostatky už výceméně netrpí, ale jak já říká benzín je benzín.

Web www.soulfly027.blog.cz

Benzín 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  FORD666

no comment

jedině benzín 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  iceman65

jsem zastánce benzínového motoru naftu sem měl jen jednou a nějak mi k srdci nepřirostla, tak že jedině benzín i když nikdy neříkej nikdy

Nafta je diesel 0% (0 hlasů)
Autor návrhu:  jezisekgo

Já preferuji pouze naftu.Nafta je nafta. A k prvnímu návrhu akorát dodám: Naftáky které jezdí do servisu častěji než benzínaky mají najeto tolik kilometrů co se jen benzínákovi může zdát.

Nafták s najetými 300000km je v pohodě a jede,a benzínák je dávno po smrti. Toje vše co mohu dodat.

A dnešní naftáky,tím myslím TDCI,TDi,PD,dTI,cdi, atd. jsou na tom srovnatelně s benzínem a to myslím výkonem i emisemi.

Tak Čest a sejdem se u pumpy.Jak kdo hlasoval

Samozřejmě benzin [Hupino]   (7)
vasekskyline  |  Kristý666  |  Travarica9  |  kiara29  |  Indian  |  Hupino  |  fordos

NAFTA [jirkasel]   (3)
víza  |  SebX4  |  LuHuFord

Nafta? [majda]   (2)
janinka   |  suffy 

Benzín [Vrána]   (1)
Démon

Nafta !!! [LuHuFord]   (1)
Bebulka

Jasně že benzínek [Ady]   (1)
Ady