Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

Reklamace ojetiny

1 let, 8 měsíců
oldcerry

Ahoj. Koupil jsem C maxe před 4 dny. Po ujetí ve dvou dnech cca 100km, další den, po nastartování nezhasla signalizace poruchy motoru. Na diagnostice se hlásí závada "katalyzátor". Auto je po STK, včetně emisí a na zdviži zjištěny dvě dirky v zadním výfukovém tlumiči. Protokol STK mi předán nebyl. (Neříkejte že jsem debil - to už vím.) Odhad ceny opravy je cca12 tic. Můžete mi někdo poradit, jak to řešit s bazarníkem?

Model: Ford C-Max I C214

Manuály: 13x Manuály uživatelské, 8x Manuály servisní, 1x Katalogy a prospekty

2008 C-Max I C214 1.6

1 otázek

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 597 ccm (97 cui).


Odpověď +1   1 : 0

1 let, 8 měsíců
povadl

Záleží jak máš postavenou smlouvu. Ale častá praxe je, že Ti dá nějakou slevu, a ve smlouvě je, že tato sleva byla poskytnuta na případné opravy i skrytých závad. Tím pádem ani u soudu nevyhraješ a jsi nahranej...

Neměl jsi litovat pár korun a vzít sebou někoho kdo tomu rozumí a napíchne to i na diagnostiku.


Komentáře (3)

Přidat komentář


  Vaclav30, 1 let, 8 měsíců

Povadi má pravdu. Jen doplním. V dnešní době už slušný bazar nabízí i možnost odvést auto během prohlídky do servisu, kde to auto vyhodnotí ...... hold past a klapla bohužel . Jde sehnat buď lehce jetý kat z bouračky bo co jsem řešil já ( u staršího vozu ) univerzál za velice dobré peníze. Jde o to co to je za motor a jaký to požaduje kat.


  oldcerry, 1 let, 8 měsíců

Děkuji pánové. Tak nějak jsem si myslel, že to bude. Dobře mi tak. Jen jsem myslel, že když je auto po STK, tak takovéto vady by tam měli zjistit. Nu což, chleba dražší nebude. Tak holt do toho ještě nějakou kačku vrazím.


  oldcerry, 1 let, 7 měsíců

Takže asi tak...bylo to asi benzinem. Když jsem vyjel nádrž a dal "lepší" benzin a po cca 50 km, dojel nechat tu kontrolku zhasnout, už více nenaskočila. Benzin brán vedle bazaru (městečko), bylo tam na cca 50 km a vzata plná nádrž. Potom natankováno u Shell V-power a je to....snad...