Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Autoservis

Problémy s autobatériou

1 let, 2 měsíců

Mám Ford S Max, výroba 08/2007, dovezený z Belgicka. 1,8 litra, TDCi - diesel. Užívam ho už 4 roky. Pred 3 rokmi som menil autobatériu (cca pri 170 000 km).

Minulý týždeň som sa v noci vrátil z cca 200 km cesty. Auto išlo bez problémov. Po opustení vozidla, som však zabudol zavrieť zadné vyklápné dvere a svetlo osvetlenia zavazadlového priestoru svietilo až do rána. Ráno som vybitú batériau nabil, ale po cca 2 minutách mi začala svietiť kontrolka nabíjania. Skontroloval som remeň alternátora. Bol O.K. Išiel som s autom asi 30 km. Potom som na cca pol hodinu auto odstavil a už sa mi ho nepodarilo naštartovať. Baterka bola slabá. Auto som opätovne naštartoval pomocou káblov a druhého vozidla s dieslovým motorom.

Doma som batériu vybral, vybil ppomocou externe pripojeného svetla. Dolaial som destilovanú vodu a znovu dal na nabíjačku. Batériu som nabyl na maximum. Kontrola jednoduchým meracím prístrojom s indikáciou svetielkami. Zakúpený bol cca pred rokom v Lídly.

Po vložení autobatérie do vozidla, som ho naštartoval. Zhruba po dvoch minutách po chode na voľný chod sa znovu rozsvietila kontrolka nabíjania. Nepomohlo ani zvýšenie otáčok motora k tomu, aby zhasla. Niekedy sa u vozidiel stáva, že kontrolky svietia, bez toho, že by kontrolovaná časť v aute mala poruchu. Býva to zapríčinené zlým kontaktom ale prebíjaním el. vedenia. Pokúsil som sa ísť s autom, nakoľko som ho nevyhnutne potreboval. Po cca 25 - 30 km jazdy som auto na cca 1 hodinu odstavil. Potom som opätovne auto uviedom do chdou, ako v predchádzajúcom prípade. Batéria sa však vybila skôr ako po 20 km jazdy. Došiel som domov bez všetkých osvetlení v interiéru vodzidlá vrátane vypnutej funkcie rýchlomeru. Obrysové svetlá však svietili.

Podotýkam, že mám systém v tomto vozidle upravený tak, že pri štarte vodzdlá mi svieti osvetlenie vodzidlá (koncové a obrysové svetlá a tlmené svetlá).

Je možné, že by sa z večera do rána pokazil alternátor, či iná súčasť elektrických rozvodov autá, alebo je zlá batéria a treba ju vymeniť?

Rád by som sa sám presvedčil o príčine vybíjania batérie, resp. príčine rozvecovania signálky dobíjania autobatérie.

Máte s takýmto prípadom skúsenosti a viete mi poradiť? Viete dať typ na hľadanie príčiny?

Pri konzultácii so šoférmi, ktorí mi pomáhali spojazdniť auto (pri vybitej batérii) mi dávali typy na výmenu autobatérie, alebo alternátora. Vozdilo má teraz najazdených cca 212 tis. km.

Ďakujem kolegom za každú dobre mienenú radu pre mňa a mne podobných.

Model: Ford S-Max

Manuály: 3x Manuály uživatelské, 1x Manuály servisní, 1x Katalogy a prospekty, 2x Ostatní


Komentáře (8)

Přidat komentář


  petrdepo, 1 let, 2 měsíců

Odpověď je vcelku jednoduchá. Jak jsem psal už několikrát, delší (třeba 5tihodinové nebo delší) ponechání baterie ve hluboce vybitém stavu vede k rozpadu desek a rapidnímu poklesu její kapacity. Proto se také rychle po začátku nabíjení dostane na stav jakoby plného nabití až přebití (což může také signalizovat kontrolka nabíjení, která hlídá i přepětí). Pokles kapacity se dá také ověřit změřením poklesu napětí napětí při startování (napětí nemá klesnout při zatížení startérem pod cca 10,5V) i změření napětí po rozsvícení té kontrolky(napětí by nemělo překročit cca 14,6V). Výměna baterie tě asi nemine.


  , 1 let, 2 měsíců

Dobrý deň prajem.

Ďakujem kolegovi za rady. Dozvedel som sa zaujímavé veci, o ktorých som nevedel. Zohnal som si multimeter a presnejšie premeral napätie batérie. Bolo 12,4 V. Potom som naštartoval auto. Pri štarte (aj so zapnutými tlmenými svetlami napätie v batérii nekleslo pod 10,8 V. Takže pravdepodobne batéria je v poriadku. Zhruba to 2 minutách (možno aj skorej) začala opät svietiť kontrolka nabíjania batérie.

Znovu som pozeral remeň poháňajúci alternátor. Točil sa a jeho napnutie bolo O.K. Potom som odkryl plastový kryt vrchu motora a zistil som, že os vlastného alternátoru (sú na nej tuším tri či styri matky) sa nepohybuje. Je tedy prerušené prepojenie (pravdepodobne cez nejakú pružnú spojku) medzi poháňaným kolieskom alternátora a vlastnou osou alternátora.

Žiaľ neviem, či je možné takýto kus (pravdepodobne spojku) zohnať samostatne, či sa dá opraviť a kto to robí, keď dnes sa všetko opravuje výmenným spôsobom. Neviem ako je potrebné postupovať pri rozoberaní dielov v motorovom priestore, aby sme sa mohli dostať k spojke a k alternátoru. Prosil by som o usmernenie a radu.

Nemá niekto podrobnejšu schému zloženia jednotlivých (resp. len predmtetných) súčastí motora a jeho príslušných dielov ? Nedá sa takýto katalóg dielov nájsť na internete či niekde inde. Voľakedy (pred 40 rokmi sa dali kúpiť príručky a katalógy na opravu Škodoviek a človek si takmer všetko mohol urobiť sám, okrem takých prác, pre ktoré boli potrebné špeciálne sťahováky či iné pomôcky.

Horizont mojho vedomia sa zvýšil, aj keď asi skončím v autoservise. Viem však, čo je príčinou závady a čo budú v servise musieť robiť. A aj to zvídavého človeka (dôchodcu) poteší.

Som veľmi rád, že si majitelia Fordov vymieňajú skúsenosti a vzájomne si pomáhajú.

Ďakujem vopred za akékoľvek usmernenie a rady.

Ford.


  petrdepo, 1 let, 2 měsíců

Pravděpodobně se bude jednat o volnoběžnou spojku alternátoru z tohoto odkazu: http://www.autodily-rt.cz...c&utm_campaign=Heureka.cz. Ale asi také bude potřeba zkontrolovat stav ložisek alternátoru, zda nejsou zadřená. To je někdy důvod toho, že spojka odejde.


  , 1 let, 2 měsíců

Dobrý deň. Ďakujem Vám pekne pán Petrdepo za informácie. Skúšal som alternátor. Dá sa rukou dobre (ľahko) otočiť.

Je však spojený pomocou voľnobežky, takže sa len orientačne dá odhadnúť stav ložísk. Vidia sa mi byť v poriadku. Remeň na pohon altenára nie je voľný, skôr viacej napätý. Neviem si (okrem únavy materiálu za 9 rokov prevádzky a počtu km cca - 213 tis.) si vysvetliť, ako k takejto poruche mohlo dôjsť. Pravdou je, že som išiel cca 160 km po diaľnici (s prakticky prázdným prívesom) maximálnou povolenou rýchlosťou - 130 km/hod. Pravpdepodobne k poruche došlo počas jazdy, ale žiadna z kontroliek nič nesignalizovala. Nesvietila. Asi som išiel posledných cca 10 - 20 km iba na batériu, ktorá nebola alternátorom dobíjaná.

Iné vysvetlenie pre túto poruchu nemám.

Na internete som našiel voľnobežku od výrobcu Starman za cca 100 euro. Ostatné cenové ponuky tohto zariadenia od iných výrobcov boli zhruba 2 - 5 x vyššie.

Máte nejaké skúsenosti s voľnobežkami od rôznych výrobcov? Urobí tá od firmy Starman približne rovnakú službu ako tie drahé od iných výrobcov? Vyjadruje vyššia cena aj dvoj či viacnásobnú kvalitu a trvanlivosť súčiastky?

Nie je niekte na stiahnutie, za mierny poplatok katalóg dielov či iná príručka na Fordy S max ? Mám model z roku 2006 (08/2007) motor 1,8 litra, Duratorq - TDCi, 125 PS = 92 kW - Lynx.

To, čo je na webe Ford Clubu . eu som si už v minulosti stiahol, nakoľko auto dovezené z Belgicka nemalo príručku v inom jazyku (čeština, slovenčina, nemčina, angličtina, ruština).

Ďakujem pekne za informáciu.


  petrdepo, 1 let, 2 měsíců

Ze stránek www.ulozto.cz se dá stáhnout katalog náhradních dílů Mcat 2011, který má v menu i češtinu.

Možná, že by ti mohl pomoci katalog z tohoto odkazu: https://www.catcar.info/ford/?lang=en

Oba katalogy mají číslování dílů podle firmy Ford.

Jinak volnoběžná spojka alternátoru se dá sehnat v České republice i levněji (nejlevněji za cca 1400 Kč, což je v přepočtu cca 52 Euro. Po stránce kvality by asi bylo třeba se zeptat mechaniků, jaké mají zkušenosti.


  , 1 let, 2 měsíců

Ďakujem Vám pekne pán Petrdepo za informácie. Katalóg je síce stručný, ale užitočný. Je to o veľa lepšie, ako nemať nič.

Ďakujem aj za informáciu o tom, že v Čechách je možné zohnať voľnobežku ešte lacnejšie. Neviem, či poznáte aj web či mejlovú adresu predajcu, ktorý ponúka voľnobežku za cca polovičnú cenu, ako som zistil ja. Ak áno, tak prosím o usmernenie. Predpokladám, že aj ostatní členovia klubu majú prístup k týmto informáciam. Vždy je lepšie, učiť sa na problémoch, ktoré sa vyskytli u druhých, ako na problémoch vlastných.

Prajem pekný deň a ešte raz ďakujem za cenné rady a usmernenia. Ja som aj na Skype. Ak aj Vy, tak potom si môžeme vymeniť bližšie kontakty.

S pozdravom

Ford (dôchodca)


  petrdepo, 1 let, 2 měsíců

Webová adresa na prodejce volnoběžné spojky alternátru Ford S-max je tato: http://autodily.mjauto.cz...lternatoru/RVL-55293.html


  , 1 let, 2 měsíců

Ďakujem Vám pekne pán kolega Petrdepo, za dobre mienené rady a usmernenia. Nie len, že ste mi pomohli radami, zorientovaním sa v problematike, ale rozšíril ste aj môj technický obzor.

Prajem pekný deň,


Další otázky - S-Max / Autoservis Vložit otázku

Odblokování autorádia Ahoj, můžete mi prosím poradit? Stáhla jsem si na ulož.to vygenerovani kódu Blaupunktu a vychází mi kód 8616 nebo 0616, ale bohužel kód je chybný. Auto jsem měla v servisu na výměnu baterie a od té doby mi rádio nejde, ani s těmito kódy. Číslo autorádia je: BP052677051029 Moc děkuji za rad......

Jak odvzdušnit palivový filtr po výměně ? FORD S-Max, rok výroby 2007. Vyměnil jsem palivový filtr a nevím, jak odvzdušnit ten nový. Na víku filtru je nějaký odvzdušňovací ventilek. Mohu na něj napojit hadičku, povolit ho, startovat a až poteče nafta do připojené nádobky, tak ventilek zavřít a zkusit nastartovat ??

Sedalo řidiče Dobrý den, prosím o radu: S max, obsah 2,2. Sedadlo řidiče je v elektrice s pamětí 4 nastavení. V sedadle při jízdě občas " křuplo ", po cca 14 dnech má celé sedadlo vůli 5 cm. Samo se po odlehčení nadzvedne, jako by ho pružina nadzvedávala. Po dosednutí opět sedne na dorazy. Zkoušel jsem se sedadle......

Po výměně palivového filtru nejde nastartovat Zdravím.Vyměnil jsem naftový filtr,nový jsem zalil naftou a auto naskočilo,chcíplo a už nejde nastartovat.Připadne mi,že spadává nafta.Když jí natáhnu až do hadičky za filtr,odpojím pumpičku,tak se nafta vrátí zpět do nádrže.Nevíte,jestli náhodou není v nádrži na plováku zpětný ventil?Už nevím,co s ......

Při nastartování se mi po cca 10s zapne vetrak na chladici Ahoj kluci Při nastartování se mi po cca 10s zapne vetrak na chladici a po cca 1 min se vypne. Nikdy dřív to nedělalo až ted. Kde je problém Dějeseto při studenem aji při teplém motoru. S-max 1.8 r.v2007 Děkuji předem za radu.

Ford S Max DPF Zdravím všechny určitě už jste to tady řešili nemáte někdo radu kde za dobrou cenu renovují nebo čistí dpf

Při jízdě auto cuka jako by byl přerušen přívod paliva. Palivový filtr je vyměněný a problém trvá.

Klakson Zdravím, marně hledám u S Maxe (v zimě na parkovišti ) klakson, nefunguje a pojistka to není. Děkuji.

Nesvítí pravé koncové světlo Dobrý den, nesvítí pravé koncové světlo(5-té dveře) a nikde v manuálu nemohu najít kde jsou pojistky, žárovky jsem zkoušel vyměnit ,ale nesvítí. Díky moc za radu. Prakal.

Startování vozidla Při startu špatně naskočí, musí se start opakovat připadá mi jako by spadla nafta, ale nevím není to pravidelné. Prosím poraďte mi. Děje se to při studeném startu, baterii jsem vyměnil a nepomohlo to. Když se s autem jezdí startuje bez problémů.

Centralní zamykani Dveře od řidiče mne hlasi,že jsou otevřeny přitom žadna netěstnost vše ok.znova otevřít vic prasknout a zavřeno.včera jsem vymněnil baterku v centralu a je naprosto hluchý,manualně jde normalně zavřít jen ty dveře zlobí. fakt nevim snad pojistka či co

Signál z mot.prostoru po uzamčení vozu Po uzamčení vozidla se ozve opakovaný vysoký signál (3X) - levá strana prostoru motoru (někde kolem AKU). Nevíte někdo, co to může signalizovat? V manuálu jsem nic nenašel. Díky

Clona mřížky U elektroniky motoru mám závadu - ztráta komunikace s aktivní vzduchovou clonou mřížky. Nevím vůnec co to znamená a jaké chování motoru můžu očekávat. Dík

Povolování matic u litých kol. S-MAX 2,0 TDCi,prosím o radu,povolují se matice u originálních litých kol Ford 18 palců. Občas během jízdy se povoluje některá matice,po dotažení drží,ale časem začne jiná.Diky za Info Prakal

Autom. převodovka - špatně řadí z 1 na 2 Zdravím, vlastním Smax rok 2011 s autom. přev. Někdy při rozjezdu a couvání, začne cukat, není to vždy a to je velký problém. Můžete mi někdo poradit. Děkuji

Ford S max hláška oil servis na palubním poč Zdravím během jízdy v koloně na mě vyskočila hláška oil servis na palubce co všechno to může být oleje je dost výměna včetně filtru před 3000 km cca půl roku filtr pevných částic nemám v manualu jsem vyčetl výměnit olej ? může to být nějaké vadné čidlo ?

Porucha měřiče paliva Čau, potřeboval bych poradit jak opravit měřák paliva,pri natankování do plna se na ukazateli ručička dostane maximálně za půlku a tím pádem i palubní počítač hlásí nesmysly, díky za rady.prakal S-MAX 2.0 TDCi r.v. 2006

Vyměna gofera u převodovky teče ahoj potřeboval bych radu mam ford s-max 2008 a začalo mi propouštět gufero u převodovky takže mě čeká převodovka dolů a zároveň budu měnit ložisko a lamelu s přitlačákem ale jak poznám jestli mám v pořádku setrvačník je to přece jenom větší investice a každa koruna dobrá děkuji

Nulovani dennich km Zdravim ma s-max rok vyroby 2007 najeto 156000km puvodem z Nemecka a nejde mi zmenit nastaveni jazyka a nulovani dennich km delam to podle navodu a kdyz chci potvrdit nastaveni tlacitkem OK tak nereague diky za radu

Co je šipka a OK na Ford Convers+? Zajímá mě, co znamená a co a kdy ukazuje šipka v kruhu a OK u ní? Je vidět třeba tady: Je nad km/h...