Poradna - OtázkaNová otázka

Poradna  -  Právní poradna

Potřebuji zaregistrovat v ČR auto ze zahraničí

3 let, 24 dnů

Dobrý den, přivezli jsme ato FORD Probe V24, které bylo zakoupené v roce 1996 nav Holandsku, kde bylo i zariegistrováno a poté bylo převezeno na Maltu,kde bylo opět zaregistrováno a pojištěno. Pojištění platí do srpna 2014. Protože zde v současné době žijeme, a chceme zůstat několik let, chtěli jsem auto zaregistrovat. Na STK naám sdělili, že auto je v perfektním technckém stavu, ale potřebují ještě několik položek doplnit a abychom se obrátili na www. Dekra nebo na výrobce Fordu. Oba nám sdělili , že není v seznamu je staré a nebylo dováženo do ČR a proto nám žádost zamítají. A že poku d ho nezareistrujeme tak s ním nesmíme jezdit. Auto má najeto 55 000 Km. protože má evropské řízení a na Maltě nejezdilo a tak nevíme jak dál, technik chce údaje ale Ford nám sdělil, že je nemá. Prosím o radu kohokoliv, kdo nám může pomoci Děkuji

Model: Ford Probe II

Manuály: 3x Manuály uživatelské, 9x Manuály servisní, 1x Ostatní


Komentáře (3)

Přidat komentář


  petrdepo, 3 let, 24 dnů

Pokud auto bylo zakoupené v Holandsku, tak by všechny potřebné údaje měly být uvedené v původním holandském velkém technickém průkazu. Pokud ho nemáte tak asi bude jediná možnost, a to o údaje požádat přímo holandského prodejce. Problém je ten, že Probe se vyrábělo v USA a tak u nás jsou problémy s homologací jestliže k němu není doložen velký technický průkaz vydaný v evropské unii. Zkuste se obrátit interní poštou a nebo telefonem na Vamana. Ten o Ford Probe ví více.


  , 3 let, 24 dnů

Děkuji zkusím


  petrdepo, 3 let, 23 dnů

Možná, že by mohl pomoci odkaz o homologacích. Bohužel tyto stránky nedovolují vložit detailní odkaz a proto vkládám jenom tento:

http://search.seznam.cz/?...ord+Probe&sourceid=szn-HP