Fórum - Téma


Změny na webu


Fórum Klubové záležitosti Změny na webu1  2  3  4  5 ......... 6

udm  
2015-04-19 17:22:41

zitik: máš na mysli barvu webu, menu, atd.? JJ teď je to červený, předtím to bylo modrý a uplně na začátku šedý. Šedá byla hrozně ošklivá, i když to byla barva oficiálního webu i loga http://www.nissan.cz/ Tak jsem tam pak kdysi dal nějakou modrou, která s barvama značky nijak nesouvisela, ale vypadala dobře, viz třeba tu Ford klub, byť tamto byl trochu jiný odstín. No ale jak jsem upravoval logo a nový banner nahoře, tak jsem to přehodil na červenou, což je také barva webu a loga Nissan. Docela dost těch nejdéle registrovaných uživatelů prskali. Ale to se prostě člověk nikdy nezavděčí všem a vždy pro někoho bude změna vítaná a někdo proti ní bude hrozně brojit. Já osobně taky nemám moc rád nějaké velké změny a taky kolikrát trochu prskám, ale pak časem třeba přijdu na to, že to je jen věc zvyku a že to vlastně byla spíš změna k lepšímu.

2015-04-19 17:46:34

udm: já si pamatuju, že dřív to byla šedá a myslím, že i červená červená. A taky si pamatuju co udělala změna na modrou. Na Nissanu byl jiný odstín (ne tak hezkej jako náš . Teď to mají pěkné.

Zitik, 2015-04-19 16:17:17 napsal:

udm: to je husty. To zařídíme. Teda spíš poprosím aby se toho někdo HUPINO ujal .. , páč fakt teď nemám žádnou časovou rezervu. Na Nissanu už to mají zasejc červeny .. . A jak se daří pánovi s Dácií .. .

2015-04-19 23:51:37

zitik: Velice rád se toho ujmu,to je funkce pro mě. Děkuji za důvěru..

2015-04-20 20:20:24

hupino: neměla jsem pochybnost.

2015-05-14 19:04:49

Zaregistroval jsem další zlepšení a to ,, Srazy již proběhlé - fotogalerie " je tam i počet fotografií . Super ... skvělá práce .děkujeme udm ....

2015-05-14 19:12:16

vaman: Ja taky Vaclave vypada to hezky

udm  
2015-05-14 19:47:53

vaman: pro Forďáky je vždy radost dělat nová vylepšení webu

2015-05-14 19:57:13

vaman: jsou to drobnosti, ale ku prospěchu .I tohle je dobré http://prntscr.com/756wms

udm: skvělá práce

udm  
2015-05-27 14:01:50

Pár nejnovějších vylepšení webu - shrnutí větších úprav za posledních pár měsíců:

NAŠE VOZIDLA

DETAIL VOZIDLA

 • U vozidla registrovaného na klubu se nově zobrazuje odkaz na manuály (pokud nějaké jsou) pro tento model / podmodel, viz příklad na BMW klubu http://www.bmw-club.cz/vozidlo/bmw-3-e36-320i-2373 Tak6e majitel nemusí prohledávat a filtrovat v sekci manuály.

VIDEA

 • Zpřehlednil a vylepšil jsem sekci Videa http://www.fordclub.eu/videa
 • Administrátoři Správci videí mohou nyní nově videa přidávat a to jednak přímo v sekci Videa, ale i v sekci Modely.
 • Jde ale také videa editovat - změnit zařazení, do které kategorie patří.
 • Ale také lze snadno videa mazat.
 • Kromě toho Správci videí mohou i zakládat / mazat / měnit kategorie i sekce videí. U sekcí mohou snadno měnit jejich pořadí. Kategorie jsou řazeny abecedně.
 • Vymazal jsem nefunkční videa.
 • Zoptimalizoval jsem celou sekci videa tak, aby se stránky bleskurychle načítaly.
 • Udělal nově vyhledávání videí - a to již přímo na hlavní stránce sekce Videa - tzn. nad všemi videi. Hodí to člověka na novou stránku hledání videí, kde lze pak také třeba filtrovat dle kategorie "-- Nepřiřazeno --" - to jsou videa, která do sekce Videa byla přidána tím, že je někdo vložil třeba do fóra, poradny, do profilu, k vozidlu apod.

Našel by se někdo, komu by se dalo svěřit roli Správce videí? Chcete se toho někdo ujmout? Že by se tam udělal trochu pořádek? Přesunul špatně zařazená videa, smazal nesmyslná videa (co tam dříve přidalo automatické stahování dle klíčových slov)?

VZKAZY - INTERNÍ POŠTA

 • Udělal jsem nové tlačítko "Použij Fórum !!", které je dostupné při čtení vzkazu. Má sloužit k tomu, aby když se užitečné technické debaty přesunuly z interní pošty do fóra. Zjistil jsem totiž, že se často lidé ptají na problémy s vozidly interkou, kde jim dotyční radí, často sepisují doslova elaboráty na několik stránek. Ale jedinej kdo to vidí a má z toho užitek je ten tazatel. Navíc vzkazy v interní poště se po čase autromaticky mažou. Takže debaty a rady v interkách jsou jak když se to spláchne do kanálu, což je škoda. Kromě toho když se dotaz položí do fóra, tak kromě toho, že odpovědi můžou posloužit všem, tak i tomu tazateli může poradit více lidí. Proto jsem udělal toto nové tlačítko, po jehož kliknutí se pošle tazateli automatická odpověď, kde je vysvětleno, proč že by měl raději vložit dotaz do fóra a pak třeba mi poslat odkaz, že mu pak ve fóru rád poradím.

MANUÁLY

FÓRUM

 • Super admin má na hlavní stránce fóra nahoře 2 nová tlačítka - Sloučená témata (x), Zamknutá témata (x).
 • U zamčených témat se vpravo nahoře všem zobrazuje datum zamčení a kdo téma zamkl.

HLAVNÍ STRANA

 • Přibyla tam fotogalerie proběhlých srazů.

ĆLÁNKY

 • Změna článku - opravil jsem chybu, kdy po kliknutí na tlačítko "Počet revizí (x)" to psalo, že redaktor článků nemá potřebná oprávnění. Teďka redaktoři článků mohou vidět jednotlivé editace - kdo, kdy a hlavně co se měnilo. Dá se také udělat vrácení editace zpět do původního stavu u kterékoliv revize.

SRAZY

 • V detailu srazu přibylo: Odhadovaná účast (dle morálky) - dole pod seznamem účastníků srazu.
 • Nahoře u srazu pak přibylo: Přihlášeno 243 lidí, 62 vozidel, 3 570 koní - přibyl počet koní, které na sraz pojedou. Počítají se z těch, co si v registraci an sraz zvolili vozidlo a u něj mají vyplněn výkon.

VIP ČLENSTVÍ

 • Zpřehlednil jsem stránku se seznamem výhod VIP http://www.fordclub.eu/vip
 • Zlepšil jsem formátování emailu, který se posílá měsíc před vypršením VIP - nově je textový s odkazy na prodloužení VIP, seznam VIP výhod a profil uživatele.

MOBILNÍ VERZE

 • Udělal jsem několik úprav a oprav drobných chyb u Vzkazů - interní pošty. Na mobilních telefonech je čtení a odpovídání na vzkazy v interní poště mobilní verze velmi příjemná.

AKTIVITA ADMINISTRÁTORA

 • Super admin má možnost vidět, jaké zásahy kdy který administrátor kdy dělal.
 • Vylepšil jsem vzhled tohoto nástroje.
 • Průběžně přidávám další a další statistiky. Ty, co nebyly proklikávací postupně upravuju, aby byly.
 • Kdo má přidělenou nějakou administrátorskou roli, tak je u něj v profilu přímo nahoře u seznamu rolí vpravho ikonka grafu, která vede na stránku Aktivita administrátora

EMAILOVÉ NOTIFIKACE

 • v dubnu byl problém s tím, že Seznam na svém emailu zavedl nesmyslně striktní pravidlo, že všechny emaily musí být na serveru podepisované SSL certifikátem, tzv. DKIM-Signature. Podepisování DKIM jsem implementoval.

ESHOPY

 • na mnoha klubech měl Eshop Jan Šmída a Martin Polák. Oběma jsem eshopy na všech klubech pro neseriózní a nepoctivý přístup k zákazníkům (např. Opel, Mazda, Peugeot) definitivně zrušil.

SEZNAM ČLENŮ

 • na začátku se kromě nyní zobrazují členové, kteří mají fotku. A jak už to bylo, VIP jsou úplně nahoře. Profily bez fotek (nezajímavé nevyplněné profily) jsou až na konci seznamu http://www.fordclub.eu/lide

OTÁČENÍ OBRÁZKŮ O 90 STUPŇŮ

 • v profilech uživatelů a vozidel (včetně fotek v albech) jsem udělal možnost otočit fotku o 90 stupňů doleva či doprava. Zatím má tuto možnost pouze Super admin.

PLATBA VIP, PARTNERŮ, FAKTURY

 • přidělal jsem možnost platit přes QR-Code. Stačí z obrazovky mobilem přes Vaši bankovní aplikaci načíst a nemusíte zadávat žádné platební údaje.

AUTO MOTO KLUB

 • Předělal jsem kompletně hlavní stránku http://www.auto-moto-klub.cz/
 • vzhled - je to strohé, ale optimalizované i pro dotykové obrazovky (mobil, tablet, notebook, PC). Je to tzv. responsivní webdesign - tzn., že stránka se automaticky přeskládává podle šířky displaye. Takže není mobilní a klasická verze, ale jen tato jedna univerzální. Díky tomu je to ale takové roztahané - to proto, aby odkazy nebyly příliš blízko sebe a dalo se na ně kliknout.
 • všechny kluby jsou řazeny abecedně. Lze je ale seřadit i podle počtu členů, registrovaných vozidel, příspěvků ve fóru, článků, atd. a zobrazí se pak i počty, viz např. podle počtu uživatelů http://www.auto-moto-klub.cz/?data=user
 • lze filtrovat dle daktegorie - Auta, Motorky, Čtyřkolky, Náklaďáky, Autobusy, atd., viz např. http://www.auto-moto-klub.cz/?category=moto

2015-05-27 18:38:06

udm: no teda... pěkně sis máknul , moc dobrá práce , je to spousta dobrých vylepšení a pro nás členy v mnohých ohledech zjednodušení . Měl bych prosbičku , nešlo by přidat víc smajlíků např. že snídám , večeřím , dort , možná i autíčko atd...?

2015-05-27 19:39:02

udm: filtrace v sekci Naše auta se určo dost využije. A další vychytávky vyzkouším časem. Je to pořádný kus práce.

2015-05-27 20:54:49

udm: Vůbec se toho nebojíš..

2015-05-27 21:42:36

hupino: hrozně moc jsem si chtěla vyzkoušet to tlačítko "Použij fórum". A Hupíček myslím taky. A tak jsme přišli na to, že my dva ho ve vzájmené komunikaci potřebovat nebudeme. (není tady fórum "Kdy přijedeš" nebo "Jakou mám vzít slivovici")

2015-05-27 21:51:43

zitik: No asi tak nějak..

2015-05-27 22:08:50

zitik:

Koukám, že vy by jste potřebovali úplně jiná tlačítka

2015-05-27 22:18:14

tomenzino: no tak já už k Hupinovi beru jen máslo, bo od soboty vlastně nepiju. A hned ten offtopic vymaž.

udm  
2015-05-27 22:27:09

vaman: pokud na nějakého pěkného smajlíka někde narazíš, pošli mi na něj odkaz. Ideálně by měl mít 15x15px, když bude hodně super, tak na výšku až 18 a na šířku až 40. A měl by nějak graficky ladit a kamarádit s těma, co tu už máme.

udm, 2015-05-27 22:27:09 napsal:

vaman: pokud na nějakého pěkného smajlíka někde narazíš, pošli mi na něj odkaz. Ideálně by měl mít 15x15px, když bude hodně super, tak na výšku až 18 a na šířku až 40. A měl by nějak graficky ladit a kamarádit s těma, co tu už máme.

2015-05-27 22:34:56

udm: Omrknu co se dá najít .....

2015-06-04 05:26:27

udm:

Líbí se mi ty rámečky profilů na úvodní stránce

2015-06-04 09:45:49

udm:Na fóru Mondeo Klubu Polska mají pěkný smajlíky.Ale já nevím jak se k nim dostat,a jestli by komunikovali s našima .Toť můj nápad. A jinak přeji pěkný den.


Odpovědět

1  2  3  4  5 ......... 6