Fórum - Téma


Žhavení+Mondeo-bliká kontrolka


Fórum Mondeo MK III Žhavení+Mondeo-bliká kontrolka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla


1  2

2012-12-13 20:01:33

A co jsi tam nalil? dělalo mi to už minulou zimu.... diagnostika 2 měsíce z5 nukazala nic ale nebyla origo ford to bude asi tím :-D

2012-12-13 20:15:42

Malita

Diag Ford, ukáže právě nefunkčnost vstřiků.Pak co se s tím dá dělat.Já nalil přípravek od STP.Už to tady také někde je jak vypadá.Ale dá se koupit všude.Zkus snad ti pomůže. Je to výborný přípravek Také napiš jak jsi dopadl. Držím palce

http://aditiva.heureka.cz...-diesel-injector-cleaner/

2012-12-29 12:33:40

Zdravím,

také se podělím o svůj problém s kontrolkou žhavení. Blikala mi minulou zimu, vždy když byl motor studený (např. ráno, když jsem jel do práce). Musel jsem 3-5x chcípnout a zase nastartovat. Zajímavé je, že když bylo okolo 0°C, bylo to nejhorší, při -15°C stačilo méně pokusů na start.

Jel jsem s tím do autorizovaného Ford servisu na diagnostiku. Bylo mi obligátně řečeno, že to hlási něco s turbem. Nicméně technik řekl, že to bude nejspíše palivovým filtrem. Tak jsem ho nechal vyměnit a bylo to ok.

Letos mi to zase začalo dělat, ale nechtěl jsem hned měnit filtr, neb jsem na něj ujel jen nějakých 10tis. km. Začal jsem tam lít nějaké aditivum od Castrolu (šíleně a a dlouho smrdí) a po nějakých třech nádržích s přidaným aditivem problémy (zatím) přestaly.

Takže to jen tak pro informaci, že problém nemusí být vždy vážný a že určitě hned nevyměňujte turbo za 40k.


Odpovědět

1  2