Fórum - Téma


Závada turba 1.8TDCi Connect


Fórum Technický koutek Závada turba 1.8TDCi Connect
2012-02-17 21:10:30

Všechny zdravím a prosím o radu. Mám něco s turbem ale nevím co to může být . Po některých vypnutích motoru se od turba ozývá docela hlučný zvuk, jako když dobíhá turbína. Vše trvá asi 20-cet vteřin. Jen tak na to vystoupit a otevřít kapotu motoru. Zajímavé je, že to udělá akorát někdy a především po krátkých jízdách po městě, při normální jízdě, kdy nebyl motor ani pořádně zahřátý Jindy většinou motor normálně zhasnu a je naprosté ticho Jinak není turbo při jízdě vůbec slyšet a motor táhne moc pěkně i od spoda, nekouří, prostě všechno v pohodě. Zvenčí je turbo krásně suché, nikde žádný olej. Motor má nalítáno 115000km. Takhle to dělá cca 4 měsíce, cca každé čtvrté-páté zhasnutí motoru . Dneska přišla navíc novinka, po zhasnutí motoru se z motorového prostoru krátce zakouřilo, trochu bílého čoudu , pak zas pět krátkých jízd, vypnutí a všechno v naprosté pohodě. Nevíte, čím by to mohlo být? Jse z toho blázen !

2012-02-23 21:24:34

ahoj,pozoruju to samé(1.8TDCi66kw),mám dojem že to turbo musí mít velkou setrvačnost,protože se mi zdá že to hučí jenom když před vypnutím jel motor ve vyšších otáčkách.Asi to nechám koňovi ale prý je dobré sundat hadice z intercoleru jestli v nich není olej-prosakující kolem hřídele turba,dlouho se hromadí v těch hadicích a při akceleraci ho může cucnout najednou do motoru.A tam když to blafne tak ho může přetočit.

2012-02-24 08:23:42

Pánové, pokud vám to dělá po jízdě ve vyších otáčkách tak je to jasné. Jakmile je jedovatá jízda tak je to turbo roztočený. Pak je potřeba po zastavení nechat auto chvilku klapat na neutrál, aby se turbo dotočilo. Jakmile to hned chcípnete (po jízdě s vysokýma otáčkama) tak se turbo nestíhá dotočit a tím jak to chcípnete, ztratí se tlak oleje turbo dře naprázdno. Čímž se vám za chvíli ohobluje a budete shánět nové turbo.

2012-02-24 19:55:03

Ale néé, to je jasný Nedělá to po jízdě ve vyšších otáčkách Dělá to většinou po krátké jízdě, kdy se ještě motor ani pořádně nestačil ohřát Když není ručička teploměru na sředu pole netočím motor na víc než 2000 otáček Prostě vypnu ne ještě zcela zahřátý motor a u turba něco nahlas hučí cca 20-cet vteřin a pak tam ještě něco bzučí a chvíli pomalu dobíhá Pak se to vypne a je ticho Dřív to vudec nedělalo! ZáhadaNevím co to je ???

2012-05-16 20:39:23

Mám conect 2007 se 110k Tdci takže nejspíš stejný motor, ted jsem udělal rozvody ve 250 tis a při akceleraci na dálnici mi něco prasklo a za mnou černý dým. Domu jsem dojel asi 30-50km prostě hrůza, ale to dobíhání turba jsem zrovna dneska pozoroval. Mám pocit, že asi hadice u turba byla načatá a tím se tlak ze sání postupně odpouštěl při puštění plynu - no a deť už to nedobíhá ale ani nejede ... Jen je blbý, že tam neni nic vidět. Zítra to rozeberem komplet a snad budem moudřejší

2012-05-18 23:00:52

Deli, tak větší blábol jsem ještě neslyšel.Kdes tohle vzal?To máš ze svojí hlavy?Ty toho moc a autech nevíš, viď, konkrétne o turbodmychadlu vůbec nic.Proč někomu radíš?Aha, špatná rada neni trestná..


Odpovědět