Fórum - Téma


Zamrzlý výfuk Mondeo


Fórum Technický koutek Zamrzlý výfuk Mondeo
2011-02-02 07:49:59

Zdravím všechny, jsem majitelem staršího kousku Ford Mondeo 2.0 z roku 1997 a už dvakrát se mi v letošní zimě stalo, že mi zamrznul výfuk, nebo katalyzátor. Motor na poprvé naskočil, ale po chvíli "zdechnul", protože výfukové plyny nemohly jít přes zamrzlý výfuk pryč a bylo slyšet pomalé syčení z pod auta, jak unikaly ve spoji výfuku před katalyzátorem. Katalyzátor je v pořádku, na podzim jsem byl na TK a ME a vše bylo O.K. Stává se mi to když jezdím na krátké vzdálenosti, při odstavení po delší jízdě nebývá problém. Prosím poraďte jak se vypořádat s tímto problémem.

2011-02-02 10:25:31

čau,

něco podobného měl známý s Focusem.Auto buď nenastartoval vůbec,nebo za chvilku chcíplo a pak šlo zase za hodinu normálně nastartovat.Jemu stačilo,když byla ráno mlha,velká rosa,zkrátka vlhko.Po výměně snad veškerých kabelů na autě a zkoušení všeho možného nakonec zjistil,že má ve výfuku utrženou jednu přepážku a ta když je vlhko,se přilepí ke druhé a zacpe výfuk.Když bylo teplo a sucho,tak auto normálně fungovalo.Zjišťoval to snad rok.Tak asi budeš mít něco podobného,jen v tvém případě bude ještě potřeba,aby přepážka přimrzla.V tom případě ale není jiná cesta,než výměna části výfuku s vadným tlumičem.

A při jízdě na krátké vzdálenosti se ti to stává proto,protože zkondenzovaná vlhkost ve výfuku nestačí tou krátkou jízdou vyschnout.Když jedeš dýl,tak výfuk zevnitř vyschne a nemá to jak přimrznout.


Odpovědět