Fórum - Téma


Zamrzlé řízení (Ford Ka)


Fórum Technický koutek Zamrzlé řízení (Ford Ka)
2010-12-06 18:11:32

Ahoj,měl bych dotaz nejspíš mi při mrazech v noci zamrzl kloub řízení (nebo něco jiného).Prostě mi nejde otáčet volantem.Kola se trošku pootočí,ale nejde s nima hýbat výc než 2 cm na každou stranu.V servisu mi nedávno (asi 2m týdny zpět) měnili kapalinu do posilovače a nejspíš tam nalili nějaký sajrajt který zamrzá.Když otevři nádobku na posilovač tak je to taková spíš kaše než nějaký olej.Prosím o radu co s tím a jestli je možné to rozhýbat troškou síly na volant.Děkuji za každou radu.

2010-12-22 09:40:29

Měla jsem stejný problém minulou zimu. Nevím teda, jestli se to rozhýbat může, ale me to právě rozježděním povolilo. Jo a taky mi před tím dolívali olej do serva. Od té doby jsem s tím problém neměla...zatím teda.

2010-12-22 17:20:02

Osobně bych to nastartoval nechal motor ohřát a předpokládal, že ten olej trochu povolí jak se ohřeje od motoru a pak s tím zajel do toho servisu, kde to dělali a zkusil se s nima o tom pobavit a domluvit, aby tam nalili něco čemu se to stát nemůže, prostě pořádný ATF se specifikací pro Ford.

Ale taky se může stát, že i když ohřeješ motor na provozní teplotu, že to taky povolit nemusí a pak bůh ví co s tím. Ale na rovinu čekat na jaro až to rozmrzne by se mi fakt nechtělo...

2010-12-22 23:53:14

Už s tím cca týden jezdím.Z auta jsem vyndal nádobku na servo olej a doma rozmrazil.Poté jsem jí vrátil do auta a nalil tam nový olej.Asi po 5 min nastartovaného auta se řízení rozpohybovalo.Byl jsem s tím u Forda (servis kde mi předtím olej měnily) a tam mi řekly, že při teplotách jaké jsou venku ať se nedivým že to zamrzá a že mi to na reklamaci nevezmou.Tak jsem se zbalil a odjel.Asi za hodinu jsem tam přijel znovu s tím že jsem si zistil ve 3 jiných autoservisech, že olej v servu zamrzá při velmi nízkých teplotách a ty u nás rozhodně nejsou a že jsem se s tím obrátil na ČOI.Během 10 minut Jsem odtamtud odjížděl s vrácenýma penězma za výměnu servo oleje.Nevím jaké máte Vy zkušenosti s autorizavaným servisem Ford,ale já už tam nikdy auto nedám (ani kdybych tam měl veškerou práci zadarmo).


Odpovědět