Fórum - Téma


Zámky+Galaxy-dálkové ovládání


Fórum Galaxy I Zámky+Galaxy-dálkové ovládání

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Galaxy I  |  Naše vozidla2012-05-19 00:18:42

Ahoj.

Popíšu Vám svou situaci, a i přes to, že se zde určitě někde ukrývá řešení, poprosil bych o radu.

Mam ke svému Galaxy I vcelku 2 klíče. Vzhledem k tomu, že je auto z Phy, tak jeden klíč pasuje do zapalování a do kufru, a druhý klíč pasuje jen k řidiči. Ke spolujezdci nepasuje nic, zámek je špatný. Klíč nejde ani dostrčit nakonec.

Zvykl jsem si teda na 2 klíče vedle sebe, jeden do dveří, druhej do zapalování. Teď ale přišla zásadní změna, zámek u řidiče se taky zasek, a chová se teda jako ten u spolujezdce. Směle jsem tedy tento klíč mohl odložit, a zbyl mi poslední.

Ten pasuje do kufru a do zapalování (děsim se chvíle, kdy se někde na cestách posere ten poslední funkční zámek a já si budu muset "vybrat nejlevnější okýnko na autě" )

1) Vyndaval ste někdo zámek ze dveří? dá se do něj potom dostat a třeba ho nějak spravit?! třeba bude jen nějak zaseklej, nebo v něm bude něco přiohlého... prostříkání silikonem ale bohužel nepomohlo ani jednomu.

Jak se sundavá tapec dveři?

2) Na jednom klíči (ten co mi pasuje do zapalování ) je DO. původní dvoutlačítkové DO s frekvencí 433,92Mz, Siemens, s kódem 5WK4 790/97/98

Baterku jsem do něj dal novou, ale i přesto nefunguje. Ty tlačítkové spínače budou asi dost omačkané, prostě blikne jen když se opravdu snažim a mačkam. Ale i když jsem se snažil a mačkal poctivě, nepodařilo se mi ho nakódovat (postup ve dveřích řidiče 3x doleva dlouze atd..) Auto se zaktivovalo do toho pohotovostního režimu, blikalo že je ready na spárování, ale klíč nic...

Existuje nějaká levná alternativa týhle dálky? Samozřejmě než vajíčko na klíče bych radši celej novej klíč.

Představuju si to takhle: Někde (origo?/internet - čína?) koupim klíč. Nejlépe vystřelovací, žejo.. s touhle planžetou.

Planžetu si necham dle starýho klíče vybrousit, do klíče vložim svůj immo chip a na závěr půjdu, a tu dálku spáruju dle postupu. Mýlim se?

Nemáte s timhle postupem někdo zkušenosti? Nebo nejlépe odkazy? klíčů je na netu hromada, možná až moc...

Děkuji za jakoukoliv radu či pomoc

2012-05-19 09:25:14

Benďák , co se týká zámků , tak v Hranicích na Moravě je machr který je schopný připasovat i zámek ke klíči , přestaví kolíčky v něm a samozřejmě vyrábí i autoklíče . nevím ale odkud jsi , tohle určitě dělají i jinde .

2012-12-29 09:08:52

já měl k autu jen jeden klíč, tak jsem to vyřešil autoalarmem, který jsem připojil k origo dálce. koupil jsem si Keetec ts13key který má u sebe 2 ovladače jako originál vystřelovací jen jsem si ho nechal vyříznout a nechal jsem si udělat i nový čip k imo za cca 1000,- kus a mám hned 3 klíče

kdybys měl zájem není problém zařídit nebo namontovat. je to otázka jednoho dne

2012-12-30 10:59:32

Zatim jsem to vyřešil tak, že jsem oba zámky ve dveřích zaslepil. Nic jiného mi nezbylo, komplet se rozsypaly ty pojistné kroužky, co drží otočné těleso v pevném obalu zámku. Do vzniklých otvorů v klikách se parádně hodí šroub s vratovou hlavou M8, který jsem z druhé strany přes podložku zajistil matkou. Vypadá to nečekaně elegantně.

Ale tu dálku budu muset nějak vyřešit.

Koukal jsem na ten Keetec TS1. A i dle recenzí je to v pohodě řešení. Ale abych se přiznal, nechce se mi do toho dávat 2tis. Hlavně z toho důvodu, že nepotřebuji alarm.

Jediné co potřebuji, je nahradit stávající DO. Takže klíč nebo dva, nejlépe vystřelovací s kvalitním obalem, a přijímač dané frekvence.

Nenapadá vás nějaké vtipné a levné řešení? Přendat z jiného koncernového auta? Dá se koupit jen DO bez alarmu?

2012-12-30 11:49:27

Benďák

Mno nevím. Skusil jsem hledat a našel jen tohle

http://www.autohaida.cz/%...predni-l-p.html?ItemIdx=1

Edit: Ještě dálkové http://autoklicecz.cz/kategorie/205-ford/

2012-12-30 21:30:42

ona ta dálka vyjde skoro na stejný peníze jako alarm a ten je lepší

nevím, ale nezdá se mi moc ta cena. 160,- za kliku i se zámkem a klíčem??? divný

2014-10-20 20:07:06

Ahoj,

prosím o radu ohledně nefunkčnosti DO. Mám Galaxy r.v. 98 už asi 5 let. Celou dobu jsem otevíral auto klíčem, protože klíček byl neaktivní. Zkoušel jsem vyměnil baterku v klíčku a sháněl pomoc u známých ale dioda se nerozsvítila . Nedávno mi jeden chlapík nabídl opravu klíče a povedlo se mu to, že dioda už bliká. K mému překvapení centrál, po letech nepoužívání DO a všech těch výměnách baterky a všech možných operací střevama klíče různýma lidma, zareagoval.

Ale jen 4x. Odemknul zamknul, pak ještě jednou a konec. Klíček se teď zdá být funkční. Zkoušel jsem ho několikrát nakódovat v zámku dveří podle návodu, dioda ve dveřích reaguje, klíček při kódování reaguje, ale DO nefunguje.

Myslím, že problém teď bude někde v příjmu signálu z klíče. Máte někdo nějakou radu?

2015-11-22 12:06:24

Já mám vše vyřešeno. Zámek spolujezdce mě někdo vydloubnul. Koupil jsem celou kliku na vrakáči koupil na zadní dveře. Tak že bez zámků. Čím méně zámků méně cest pro zloděje. A centrálnímu zamykání jsem připojil Magicar 9000 a už takhle funguje cca deset let a co se mě na tom líbí nejvíce tak mám prodloužený impuls zamykání tak že pokud zapomenu zavřít okénka sami se zavřou a lidi na parkovišti zírají že jejich miláček za miliony to neumí. Jinak na výměnu kliky stačí jen odšroubovat z boku dveří jen jeden šroub.


Odpovědět