Fórum - Téma


Výměna turba


Fórum Technický koutek Výměna turba
2011-09-12 19:09:59

A nazdar pánové a odbornící,dovolte mi dotaz,včera jsem prohnal své tdci 96 kW a odešlo mi turbo,praskal tam nějaká příruba,nějaká vrtulka je taky v hajzlu,je to ta část,která se nachází na LEVÉ STRANĚ při pohledu ze předu,je to asi celý hliníkový,vedle toho je to celý asi z litiny a na výfukový potrubí,dá se to potrubí nějak sundat?? jeden frajer mi tvrdil,že musím vyhodit motor,tak jsem ho vyhodil,/ toho frajera/ takže by mě zajímalo,zda se ta příruba dá sehnat,zdali se to dá doma vyměnit,nebo se mudí vyměnir celý turbo..díky za odpověd..FORDU ZDAR

2011-09-12 20:09:04

To strýc1: Jestli je i vrtulka v haj..., tak musíš vyměnit stejně celé turbo. Taky bych doporučoval detailní kontrolu sacího potrubí a ještě nejlépe i spalovacích prostorů v motoru, jestli se tam nenacházejí zbytky toho turba. Ten frajer ti možná radil, abys ten motor rozebral ne? Já bych ho poslech a tu hlavu bych sundal, abys nebyl překvapenej, že to pak běží na 2-3 válce, protože jsou děravý písty a zohýbaný ventily.

2011-09-17 18:58:39

,,a ještě dotaz,je složité to sundat ?? chci si to udělat doma,protože do servisu už nedojedu,protože sem to začal pomalu rozebírat,je někde návod jak to celé udělat,nebo něco,kde bych se dočetl něco bližšího k výměně..díky za pomoc..

2011-09-17 20:57:13

To jako myslíš sám si u toho auta sundat a zase nandat hlavu? Už si to někdy dělal? Není to zrovna jednoduchá záležitost. Jak jsi na tom s nářadím? Já bych to spíš svěřil odborníkům. Ono slepé střevo si taky odoperuješ sám, ale doktor bude mít možná lepší výsledek.

2011-09-17 22:59:19

ne hlavu,to turbo ,sem se špatně vyjádřil..s hlavou bych jel do servisu,i kdybych to tam měl dotlačit,ale to turbosi snad sundám..na oktávce sme to taky měnily samy..dky..a kdyby byl nějaký manuál,aby se člověk mohl podívat co a jak...bylo by to super..díky..


Odpovědět