Fórum - Téma


Výměna motorového oleje-Focus II,1.6i


Fórum Návody Výměna motorového oleje-Focus II,1.6i
2013-03-15 17:56:42

Velice jednoduchá záležitost pro všechny.

Nářadí : klíč na povolení olej.filtru, očkový klíč 13,nádoba na zachycení vyjetého oleje,zvedák nebo něco na najetí vozidla(při mých podmínkách jsem najel na betonovou dlažbu o síle asi 10cm,Vy štíhlejší se pod Focuse vejdete i bez ní),technický benzín na očištění potečené olej.vany.

Nový filtr,těsnění pod výpustný šroub,olej(oleje jsem potřeboval 4 litry,ale ověřte si množství v příručce,která je v klubu ke stažení).

Postup:Zahřejeme motor na provozní teplotu. Přizvedneme vozidlo,nebo najedeme na nějaké podložky(vůz by měl být v rovině). ZAJISTÍME AUTO PROTI POHYBU Povolíme víčko nalévacího hrdla oleje,povolíme výpustný šroub(povolujeme proti směru hodinových ručiček).Necháme vytékat olej do připravené nádoby,přičemž demontujeme olejový filtr,povolujeme proti směru hod. ručiček(bude z něj vytékat menší množství oleje,tak si připravte něco na zachycení oleje.Necháme pořádně vytéci olej(čas na pivo a cígo).

Očistíme dosedací plochu filtru,lehce namažeme těsnění na filtru novým olejem a filtr namontujeme.Dotažení provedeme pouze RUČNĚ.Po dosednutí filtru na plochu,dotáhneme filtr( ! JEN RUKAMA ! ) asi ještě o 3/4 otáčky.Našroubujeme zpět výpustný šroub.Očistíme vanu od oleje.Dolijeme předepsané množství oleje.Vrátíme víčko nalévacího hrdla.Nastartujeme a necháme motor běžet asi 2 min.Motor vypneme a asi po 2 minutách zkontrolujeme hladinu oleje pomocí měrky oleje.V případě potřeby dolijeme olej mezi vyznačené rysky na měrce.Ještě mrkneme jestli neuniká olej kolem filtru a výpust.šroubu.Já to kontroluji i po ujetí asi 200km po výměně.

No a samozřejmě se chováme ekologicky,olej a použitý materiál odevzdáme zdarma do sběrného dvora

2013-03-15 18:22:27

Martin: Ještě před montáží filtru je lepší ho zalejt olejem a nechat nasát. Lepe to maže po nastartování a nemusí se ho pak tolik dolejvat...

2013-03-15 18:55:30

povadi: Správná věcná,to jsem udělal,ale nenapsal,chyba.


Odpovědět