Fórum - Téma


Výfuk+Scorpio-katalyzátor nebo laděný výfuk


Fórum Scorpio Výfuk+Scorpio-katalyzátor nebo laděný výfuk

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Scorpio  |  Naše vozidla2008-07-22 17:13:54

Ahojky, prosím všechny ochotné lidičky o radu. Na našem škorpiónkovi jsme vyměnili poslední dva díly výfuku a nyní ještě budeme měnit první dva díly. Druhý díl, který tam zatím je, má dva katalyzátory, ale v TP je uvedeno, že katalyzátor na autě není. Manžel byl chtěl laděný výfuk bez katalyzátorů, protože stejně v autě nikde není lambda sonda. Mělo by mít vyřazení vykuchaných katalyzátorů vliv na spotřebu? Všem děkuji za jejich názory

2008-07-23 21:57:34

Tomu postupu výměny teď nerozumím. Dali jste dozadu nové díly výfuku a teď je zase budete vyhazovat a dávat tam laděné? A ten výfuk bude laděný celý, nebo jen poslední tlumič? Ono je totiž potřeba ve výfuku zachovat nějaký tlak. To že si mladý pubert dá místo výfuku trubku od lešení, neznamená že má laděný výfuk, ale jen dělá kravál a auto jede hůř než předtím a žere jednou tolik. Jestli jsou ty katalyzátory vykuchané, je lepší tam tedy dát výfuk bez katalyzátoru, ale s tlumičem. Pokud chce mít manžel trochu sportovnější zvuk, tak ať koupí poslední tlumič, který má "zvuk". Pokud by ale chtěl zvyšovat výkon, musí dát celý výfuk. Ten se ale ladí přímo k úpravám, které se dělají na motoru.Je to trochu alchymie.

2008-07-23 22:32:10

Ne, asi jsem to špatně napsala. Na autě jsou 4 díly výfuku a my jsme vyměnili zatím poslední dva, ale teď budeme měnit přední dva. Ty zadní s tlumiči už jsou v pořádku, ale první dva už jsou vařené a druhý díl má totálně vykuchaný katík, zřejmě jsu tam prasklé příčky a auto řve jako tur. Proto bychom tam chtěli dát jiný díl, bez katalyzátoru, ovšem poslední dva měněné díly už zůstanou. Tedy první dva díly by byli laděné a zbytek origoš s tlumiči. Tohle taky zvýší nějak výrazně spotřebu?

2008-07-26 22:25:54

tak tomuhle říkám nesmysl, za 1. laděný výfuk se ladí přímo ke konkrétnímu motoru a jeho režimu, čili univerzálně "laděné" výfuky jsou totální hovadina, za 2. pokud dáte laděný výfuk do půlky tak nechápu princip ladění když to stejně zazdí zadní díly.

Mimochodem, neřízený katalizátor nemá lambda sodu.

Moje rada je - kupte co tam patří a nevymýšlejte kraviny

2008-07-27 11:54:11

Konečně rozumné slovo.

2008-07-27 20:58:55

Díky všem za jejich rady. Na nový díl výfuku bohužel nemáme, proto nám v servisu místo katalyzátorů dali rouru. Zřejmě se s tímto problémem nepotýkali prvně a tak to vyřešili po svém.


Odpovědět