Fórum - Téma


Všem autodopravcům, konec osobní dopravy. Petice


Fórum Pokec všeobecný Všem autodopravcům, konec osobní dopravy. Petice
Leo
Leo
2013-04-19 08:55:28

Od 1.5.2013 je v celém našem státě zrušena osobní doprava do devíti osob .Doporučení v souvislosti s novelou zákona je na uřední desce ministerstva dopravy. Je udělaná transformace do taxislužby a všichni dopravci co vozí lidi budou muset mít taxikářsku liceni tam stojí. Ale novela ještě nevyšla.

Není o tom nic ani ve sněmovním tisku který se novelou zabývá

.http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=823

http://www.petice24.com/p...obni_dopravy_na_taxislubu

http://www.mdcr.cz/cs/verejna-doprava/taxisluzba/

2013-04-19 11:38:23

leo: Pokud tomu dobře rozumím, tak to platí jen pro firemní vozidla a nikoliv pro soukromá vozidla.

Leo
Leo
2013-04-19 14:28:09

petrdepo: Je jedno jestli máš auto na R.Č nabo IČO. Jde o to, že od 1.5.2013 nemůžeš za ůplatu převážet osoby a tím tedy nemůžeš na to ani vystavovat faktury. Můžeš pouze v případě, že jsi majitel Taxi licence a jezdíš bud´ s transparentem a taxametrem, nebo jsi taxi v utajení a nesmíš mít na autě žádné nápisy, nemáš taxametr ale musíš mít u seba na každý den vypsanou obědnávku a auto registrované jako taxi. (Lze obejít jak píšu nahoře autopujčovna s řidičem).

Jinak doprava nákladní do 3,5tuny je beze změny.(Osobně tedy ale netuším, když vezu v Trandáku paletu knih z velkoskladu, kolik si sebou mužu vzít skladníků, jednho,dva, nebo osm? Kdy se tedy ta nákladní změní v osobní která mi tedy od 1.5.2013 zanikne).

Jinak když jsi třeba zedník co veze parťáky na stavbu, nebo opravář praček, který tu dopravu taky dělá ale jen pro sebe nebo svoji tchyni na chatu na to samozřejmě zatím žádná koncese netřeba.


Odpovědět