Fórum - Téma


Volant+Mondeo-vůle a zvuky ve sloupku uložení


Fórum Mondeo MK III Volant+Mondeo-vůle a zvuky ve sloupku uložení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla2009-11-08 14:22:43

Chtěl bych se poradit,jestli měl někdo podobný problém.Při otáčení volantem-když auto stojí,nebo když pomalu vyjíždím z parkoviště,se někdy ozve a je to i cítit ve volantu takové malé lupnutí-vrznutí,někdy i několikrát.

Prohlížel jsem sloupek volantu,v křížových kloubech není vůle žádná,ale když zacloumám s tím posledním spojovacím kloubem co spojuje sloupek volantu a převodku řízení,tak je cítit právě to lupání-je tam docela vůle v uložení.Ten kloub prochází přes takovou bílou plastovou misku-těsnění na pedálové stěně.Dal jsem tam dost vazelíny,jestli to vrzání nepřestane,ale moc to nepomohlo.Tak nevím jestli je to tím,nebo jestli není třeba vzduch v servu,či to snad nedělají spojovací tyčky stabilizátoru.Někdy to lupne i při pouhém rozjíždění a ani moc volantem otáčet nemusím.Při normální rychlé jízdě a zatáčení to nědělá.Auto má najeto jen 52 tis km.Mondeo r.v.2002,benzín.Díky za případné tipy.

2009-12-08 19:18:06

Tak ta malá vůle v uložení sloupku volantu (asi je normální) ,pravděpodobně nemá s tím občasným lupnutím či vrznutím nic společného.

Vlezl jsem si až pod volant,díval se na ten kloub a točil volantem a všiml si,že když to někdy lupne (musí být velký silový odpor) tak zároven trochu (asi o půl milimetru) povyskočí ten kloub nahoru -jde to nejlépe pozorovat na té suvné trojůhelníkové části sloupku volantu.Kamarád-automechanik vymontoval ten spojovací kloub sloupku řízení a převodky - tentokrát ho kompletně vytáhl celý ven z auta (předtím se mi ho nepodařilo odmontovat od převodky) a namazal oba konce kvalitní vazelínou (kloub se za jízdy protočit nemůže- má na obou koncích takové bezpečné trojůhelníkové osazení a jistí to ještě šroub),vrátil zpět a pořádně přitáhl.

Hodně se to zlepšilo,ale i tak sem tam jěště něco zaslechnu-nebo spíš ucítím ve volantu.Tak nevím.Musím to ještě pořádně vyzkoušet...

2010-07-25 13:25:18

Tak to lupání pocházelo z té trojhranné tyče-sloupku řízení.Jak to jde do sebe tak tam je taková bílá plastová vložka.stačí tan důkladně nastříkat WD40 a je klid.

2010-12-25 01:33:51

děkuji za příspěvky, asi budu mít podobný problém.

2010-12-30 11:25:45

I já mám někdy problém při rozjezdu. Cítím lehké škubnutí - vůli ve volantu, taktéž se mi to samé občas stavá při brždění. Ještě jsem nepátral, co to může být..možná čepy řízení..?!


Odpovědět