Fórum - Téma


Vadí či nevadí Vám cenzura?


Fórum Pokec všeobecný Vadí či nevadí Vám cenzura?
2010-07-08 20:16:50

Ahoj, zajímá mne Váš názor. Je potřeba na takovýchto diskusích zásahů moderátorů? Co myslíte? Je nutné diskuse ovliňovat, či je lépe nechat diskusi volný průběh?

2010-07-08 22:58:31

Zeddikus

Jako "moderátor" diskuze vím, že patřím asi k těm posledním co by do tvého tématu měli co zasahovat, ale holt mě to nedá.

Pročpak to nevezmeš raději z toho druhého konce a nenapíšeš nám zde co tě přimělo k tomu založit toto téma - hlavně mi zde nepiš, že to s tvm konkrétním problémem nemá nic společného, a že jsi toto téma založil jen tak z vlastní zvědavosti.

Pojdme si shrnout co vlastně tak nehorázného se stalo a donutilo tě učinit tento krok :

Rozhodl jsi se řešit svůj problém ohledně diagnostiky - na tom není nic špatného, dokonce jsi použil (jak si mi interní poštou zdělil funkci hledání) a v sekci Technický koutek jsi našel téma : Diagnostika Ford.

Přesto jsi se rozhodl založit téma nové : Ford diagnostika, protože "nyní tě cituji" - tohle vlákno jsem našel, ale zavrhl jsem ho protože mi to k sobě nesedělo.

Nemohu si prostě pomoc, ale jeli tu jedno téma s názvem : Diagnostika Ford, a ty přijdeš a v té samé sekci založíš téma Ford diagnostika a cítíš se tvrdě cenzurován

Už právě proto si myslím že "moderátory" potřebuje uplně každá diskuze. Má-li být diskuse pro ostatní stále tím místem kde budou vždy bez problemu schopni najít danej problem bez projíždění několika tématů se stejným názvem tak rozhodně ano.

Myslím, že naše diskuse je (kord poslední dobou) hodně benevolentní a nemyslím si že by jsme (správci diskuse) prováděli nějaké drsné cenzury.

Ještě se tě zeptám kdyby nebylo třeba žádných správců a vše by mělo mít volný průběh - proč kdy vůbec takové funkce vznikly ? Nebo se snad snažíš přijít na nějaký lepší spůsob ?

2010-07-09 08:39:43

2010-07-10 13:10:30

Založil jsem tohle téma, protože to není poprvé kdy jsem založil nějaké vlákno a toto vláknno bylo přesunuto jinam, nebo jako v posledním případě uzamčeno. Podle mého názoru na diskusích tohoto typu není potřeba tímto způsobem zasahovat a zajímá mne, co si o tom myslí ostatní.

2010-07-10 15:24:22

Pokud by se do toho nezasahovalo, tak by si každý založil, co ho napadne bez ohledu na pravidla clubu. V tom by se potom nevyznalo ani prase, takže jsem jednoznačně pro, ale dělat bych to opravdu nechtěl. Chce to mít přehled, věnovat tomu čas a v neposlední řadě taky trpělivost vysvětlovat pořád někomu proč to či ono. V podstatě stejným způsobem to funguje na všech klubech, takže pochybuju, že by zrovna tady se měnila pravidla nebo se tolerovalo jejich nedodržování. Ono by to možná spíš chtělo více trpělivosti od členů s hledáním již založených témat a pokračovat v nich i když třeba nejsou zcela podle představ dotyčného, ale pokud je tam nějaká shoda, tak je bez problémů oprášit. Zvlášť, když jsou již několik týdnů bez příspěvku a nediskutuje se k věci. Pak by asi lehké odbočení od věci neškodilo. Tím ale nemyslím psát o dignostice v tématu s brzdama. Jde o to, aby se to dalo vyhledavačem najít. Takže, když to shrnu, tak mě ta dotazovaná cenzura netrápí....

2010-07-10 21:42:10

Podle mého názoru moderátoři na diskusích jako je tato dohlíží, aby se diskuse využívala k tématu pro které je určena. Tj, že například mažou nevhodná témata ap. Pokud ale založím vlákno v části Mondeo, s tématem které mě zajímá konkrétně u Mondea a v zápětí je toto vlákno přesunuto do všeobecné technické sekce, tak se mi to samozřejmě nelíbí.

To platí všeobecně. Pokud se příspěvěk týká téma, pro které je diskuse určena, měli by moderátoři zasahovat pouze ve vyjímečných případech.

2010-07-30 21:59:17

Ty tohle je typický český problém, prostě se nikomu nezavděčíš

U nás v MB klubu byla diskuze hafo dlouho bez jakýhokoli správce, byl tam nehoráznej mrdník, člověk tam prostě nic nenašel. Už víc jak rok to tam dávám do kupy ale je to boj s větrnými mlýny. Dycky se najde nějakej dobrák co neumí číst. Takovýhle linky jsou skoro furt:

http://www.mercedesclub.c..._posts.php?topic_id=11075

viki  
2010-07-31 15:26:08

nejlépe je nasypat na hlavu správcům kteří to dělají o své vůli zadarmo a jen proto že mají vztah k autičkům a není jim fuk že je někde mrdník stačí si projít pár klubů kde se o to lidi nestarají a zjistíte že si tam za měsíc mezi sebou povídají dva lidi o h.... a když náhodou přijde někdo s dotazem tak mu napíší zajed si s tím do servisu při tom jde jen o to jak upevnit nárazník u 12ti Leté šunky a proto i když nevlastním forda rád řeknu správci dík za vaši ochotu a pokud bude můj příspěvek jinde vím koho se zeptat kde ho najít zajisté mě bude vyjíto vstříc!!Jen dodám tenhle klub funguje a funguje proti většině ostatních značek velmi dobře jen tak dál

2010-10-11 18:41:27

Mě nešlo o to, jestli je zapotřebí správců diskuse. To bezesporu ano, jde o to, do jaké míry mají moderátoři do diskuse zasahovat. Že to dělají zadarmo je sice chvályhodné, ale kde je hranice toho, co mají správci ovlivňovat?

2010-10-14 17:39:27

Naprostej souhlas s Lubošem a vikim.Někdo to musí hlídat a dávat tomu trochu fazónu,protože jinak tu vznikne chaos a nespočet duplicitních a podobných témat,důsledkem čehož nikdo nic nenajde, protože to bude časově hrozně náročné.A zároveň mu za tu práci děkuju.Já bych na to neměl nervy.

2010-10-16 17:14:25

Problém je v tom, že moderátoři co jsou na tomto fóru moderují až příliš aktivně. Pokud do diskuse vložím něco o Mondeu, tak to chci mít v sekci Mondeo. A pokud mi takový příspěvek moderátor neustále přesouvá do všeobecné technické sekce, tak to už není modeování ale ... (právě mě nenapadá příhodný slušný výraz). Takže přátele než takto vedená diskuse, to raději nic.

hof  
2010-10-16 21:29:51

to Zeddikus – ahoj, dneska mám dobrou náladu a tak ti něco napíšu, stejně nevim, proč bych měl mlčet a pořád číst tvoje stesky na to, jak jsi cenzurován a perzekuován, hotovej disident, obklopenej samejma diktátorama a cenzorama, chudák svoboda projevu, co?

Tak jo, ty to chceš mít v technický sekci Mondeo a správci diskuze to chtěj mít v Technickým koutku .........

Správci diskuze to nechtěj mít v sekci Mondeo proto, protože to téma si nezaslouží ( dle názoru správců diskuze ) být v sekci Mondeo a to proto, že nemá šanci ( dle názoru správců diskuze ) se dál rozvíjet.

Mohl bych, ale neudělám to – mohl bych tady ještě zmínit tu možnost, že stačilo se podívat do sekce manuály, kde bys bezesporu našel knihu Etzold: Jak na to – Mondeo od 11 / 2000

Dalo nám to celkem dost práce, dostat celou diskuzi do stavu, ve kterym se právě nachází – je přehledná, logicky řazená, prostým zadáním klíčovýho slova se rychle dostaneš k informacím, který sháníš, aniž byses musel prokousávat celou diskuzí.

Tohle všechno jsem se ti pokoušel vysvětlit prostřednictvím interní pošty, kde jsem ti zdůvodnil, proč byl tvůj zásadní příspěvek přesunut......taky jsem tě ujistil, že případnou odpověď dostaneš tak jako tak, bez ohledu na to, jestli je tvůj dotaz v technický sekci Mondeo, nebo v Technickém koutku. Ale jak jsem pochopil z tvý reakce, tak ty snad Technický koutek vnímáš jako jakýsi odpadkový koš, kam jsou přesouvány nepohodlné dotazy. Moc rád bych věděl, kdes k takovýmu názoru přišel. Vůbec celá tvoje reakce nemá daleko k umanutí malého chlapce, jenom ještě schází to dupnutí a ..... já to ci!

Jestli „ moderátoři „ ( zde na Fordu správci diskuze ) moderují či spravují diskuzi až příliš aktivně, tak to je otázka tvýho subjektivního pocitu a buď ujištěnej, že za poslední půlrok jsi snad dokonce první, kdo má tento pocit, což neni zas až tak špatná bilance...... howgh


Odpovědět