Fórum - Téma


Usnesení na 7.sraze Poslův Mlýn-peníze na srazy


Fórum Klubové záležitosti Usnesení na 7.sraze Poslův Mlýn-peníze na srazy1  2  3  4  5

2013-06-20 11:29:20

hupino: Trochu jsi to nedomyslel. Na jaký účet by se, podle tebe, měly posílat peníze na sraz předem ? Ty si založíš soukromý účet pro tyhle účely a budeš ho spravovat ? A kdo bude mít s tebou podpisové právo když budeš X-kilometrů daleko ? Takhle asi ne. Protože banky mají určíté podmínky pro založení účtu, tak nejméně problémů a poplatků je při přechodu Fordclubu do formy občanského sdružení. Já vím, že řadě lidí se tenhle způsob nelíbí, ale kdo je proti tomu a nebude znát lepší způsob, tak je trochu (z mého pohledu) neznalý bankovních možností.

2013-06-20 11:33:43

hupino:Můžeš mi poslat na základě čeho jsi napsal předchozí příspěvek. Tím myslím nějaké klubové-webové stanovy instrukce nebo něco podobného.

Vyhodit nebo smazat člena za jiný názor, či návrh aby se muzavřela huba. Tak to fungovalo před Sametovou revolucí. To se na mě nezlob, tos přepískl. Beru to, ale navědomí.

Nechte to prosím až na osobní jednání ať nekdo nenapíše něco čeho by poté litoval. Chceme klub stmelit a né rozbít.

2013-06-20 11:39:21

petrdepo: Tak to přece jen zkusím ještě jednou. Nebude vůbec žádný účet. Vstupné bude a to až na místě. V případě,že by náklady narostli na neúměrnou mez se navýší. Např.pronájem letiště atd.atd. Nebudu se k tomu vůbec vracet. Takhle to prostě bude a je to uzavřená záležitost.

A pro Blážu. V případě založení Občanského sdružení já nikoho vyhazovat nebo mazat nebudu. Webmaster o to radši.

udm  
2013-06-20 13:09:03

hupino: plně potvrzuji Tvá slova. Kdo založí či bude členem takto založeného občanského sdružení, tak mu zde bude profil nenávratně zrušen.

Za těch 10 let, co provozuji všechny ty auto moto kluby, tak je má zkušenost následující .. Ti, kdo zakládali O.S., tak byli vždy lidé, co komunitu jen štěpili, chtěli si uzmout nějakou tu moc, pozici, slávu či kdoví co je k tomu vedlo. A vždy přitom tvrdili opak, jak lidi stmelují, jak to dělají pro lidi, spousta keců jak to myslej dobře, atd. Po založení O.S. najednou vždy Tito lidé řekli, že O.S. potřebuje svůj vlastní web a zakládali konkurenční klub. Prostě vždy jen štěpili komunitu lidí a byli zdrojem rozbrojů.

Výsledkem bylo, že se to vlastně tím na klubu vyčistilo, lidé co klub štěpili byli odejiti a tím to vlastně klubu prospělo. Takže tedy klidně zakládejte si kdo co chcete, všechno špatné pro něco dobré

A jinak ještě ohledně společného účtu, kam se budou posílat peníze - to zní dost komunisticky. A všichni víme, jak to dopadá, když "všechno je všech". Nejspravedlivější je, když každý si na sraze za sebe zaplatí to, co projí, propije, apod. Takový je můj názor.

2013-06-20 13:37:20

Jak už jsem si psala s Hupem, tak z mé strany padla zmínka o o.s. jen v souvislosti s tím zmiňovaným účtem. Protože účet pro firmu(spolek, klub, či cokoliv jiného) prostě bez IČ založit nejde...Když účet nebude, není co řešit

Jen jedno. Pokud se bude hradit vstup na sraz v hotovosti jsem jedoznačně pro to, aby pak koordinátor zveřejnil vyúčtování, na co vybrané vstupné použil. Protože dávat někomu peníze a nevědět, co se s nima pak stalo, to je trochu mimo.

2013-06-20 13:41:34

udm:

Vážený pane,

velmi Vás touto cestou prosím, přijeďte na Akci pořádanou ve dnech 13-14. 7. 2013 Hupínem a Mozolem.

Cestu a ubytko Vám osobně zaplatím ze svého.

Já ani další, nechceme zakládat jiný klub s jiným jménem ani jinou webovku s jiným názvem. Většina lidí chce fungovat pod hlavičkou Fordclub.eu a to jak na fóru tak i na srazech. Chceme si stanovit pravidla proto aby klub fungoval lépe a né abychom ho rozložili.

Tomenzino mi slíbil, že s Vámi projedná náš návrh na placení Vašeho poplatku.

Věřím, že když přijedete a probereme všechny návrhy a možnosti určitě se domluvíme a i Vy budete spokojen

Předem děkuji za laskavost.

Milan Blaškovič

2013-06-20 13:47:08

manowarsister:

Naprostý souhlas s tímto.

Bláža61:

To je podle mne dobrý nápad.

2013-06-20 13:54:40

Nerada vstupuju do vyhrocených diskusí, nedělá to dobrý dojem na nové nebo budoucí členy. Jen nechci, aby mi bylo připisováno něco, za čím nestojím. O založení občanského sdružení nestojím. Jde mi jen a jen o to, aby koordinátor hlavního srazu měl peníze na jeho organizaci. Dělám malý sraz a nepotřebuju peníze předem, vždy jsem to nějak zvládla a dokonce se mi začínají investice vracet v plném rozsahu a ze dvou posledních dokonce zbylo. Mám tedy na věci, které chci na Hanáckou pořídit, ať si to nemusím půjčovat a mohu to mít uskladněné doma. Ale nemůžeme chtít po koordinátorovi hlavního srazu, aby platil letiště, poháry, samolepky, benzín který spotřebuje k osobním jednáním, výrobu klubových předmětů, apod. Tady nejde o 2-3 tisíce, které platím předem já, vždyť je to hlavní sraz klubu, tedy jediný za rok. Kde vezme peníze koordinátor příštího hlavního srazu?

Nemám už vůli vysvětlovat, že jsou věci pro klub přínosné, pokud se zůstane u nápadu. který byl tuto neděli kvitován, předávám místo v "klubové radě", někomu jinému, myslím, že Vaman byl náhradník.

udm  
2013-06-20 14:02:37

manowarsister: s tím, že by člověk měl vědět, za co platí vstupné na sraz se nedá než souhlasit. Tím mám tedy na mysli to, že předem by měl být jasně napsaný program srazu a mělo by tam být uvedeno co že je obsaženo v ceně vstupného.

Ale aby organizátor srazu lidem musel předkládat potom nějaké vyúčtování mi přijde divné. Co za ta léta vím, tak pořádat srazy je velice časově náročné a ještě ke všemu nevděčné. Tim co srazy pořádají, tomu obětují obrovské množství svého času a nakonec se vždy najdou lidé, co to zkritizují - přijelo málo aut, byly tam i auta jiné značky, špatné jídlo, nudili jsme se, pořadatel srazů se na nás obyčejných lidech jen snaží vydělávat, apod.

Osobně můj názor je takový, že právě naopak - nikomu by pořadatel srazu neměl být povinnen předkládat žádné vyúčtování a naopak by se měl ze vstupného alespoň trošku zaplatit jeho čas, byť jen alespoň symbolicky. To ale zní jako utopie.

Vstupné na srazy se dá zaplatit dopředu - už více než před půl rokem jsem udělal u srazů tu vychytávku, že pořadatel srazu může označit, kdo zaplatil. Mimo to se také dá stanovit maximální kapacita lidí na sraze - a do těch, co jsou potvrzení se počítají jen Ti, kdo zaplatili. Je to vhodné např. když je sraz úzce spojen s ubytovací kapacitou, když se pronajme nějaká chata, penzion či hotel.

udm  
2013-06-20 14:06:56

zitik: právě proto by se měly peníze na sraz vybírat dopředu. A to všechno, co píšeš, by se z toho mělo hradit. Opravdu mi přijde špatné, když pořadatel srazu musí vše dopředu hradit z vlastní kapsy.

2013-06-20 14:21:55

udm: Je mi jasné, že koordinování srazů je časově a vlastně i psychicky náročné. Člověk se snaží to udělat, jak nejlíp to jde, chtěl by se zavděčit všem (což je nemožné). Lítá, běhá a zařizuje. Se Sebem jsme trávili dost času, když organizoval 5. A 6. Sraz – byl to totiž můj soused a viděla jsem, jaká je to dřina. Takže každopádně čepku dolů před koordinátory.

Bohužel ale pracuji ve finančnictví a bohužel vím, že peníze dokážou všechny rozhádat. Denně tu řeším případy, kdy i Ti nejlepší kamarádi, bývalí manželé, příbuzní atd. jsou na nože kvůli financím. Dalo by se říct, že už je to pracovní deformace, že jsem se naučila nevěřit nikomu, co se peněz týče. Když si to vezmu na sebe, tak kdyby mi někdo svěřil svoje peníze, kterých má v dnešní době hodně lidí fakt málo, tak i pro své svědomí bych si vedla záznam o každé koruně a na všechno bych chtěla mít doklad. Nechtěla bych totiž pak někomu vysvětlovat, že jsem jeho peníze někde prošustrovala.

Když to převedu na banku, tak by se asi klientům nelíbilo, kdybych jim místo výpisu z účtu řekla: „No tak, snad své bance věříte, děláme pro Vás vše, co můžeme a s těmi nejlepšími úmysly.“ Je to sice přitažené za vlasy, ale podstata je stejná.

2013-06-20 14:28:25

Já bych zabrousil zpátky do historie. Pořádal jsem s partou nadšenců dva hlavní srazy v Hamrech a náklady nás vyšli na pár stovek s fenomenální účastí.. Samolepka byla u Ajse za dvacku.

Na 4.srazu v Jedovnicích jsme to rozjeli se vstupným. Jestli se nepletu tak Radis vybral něco okolo 7 tisíc a z toho poslal Sebovi okolo 6ti tisíc. To bylo dost na to aby se mohl uskutečnit další sraz na Rozkoši. Kde vybral zase tolik a tolik na příští rok a pořád dokola. Ve zkratce. Vstupné bylo vždy na sraz budoucí,takže koordinátor prostředky měl. Letos se vybralo kolem 5 až 6ti tisíc,které má a bude mít k dispozici další koordinátor na sraz příští rok.

Tak kde je problém?? Jestli Seb peníze prohospodařil tak je to ale jeho problém a neni co řešit. Jak píše sestra,mělo by se to zveřejňovat. A jak píše udm,ať si koordinátor symbolicky zajde třeba na večeři..

udm  
2013-06-20 14:51:21

manowarsister: když pojedeš na Mimoňské války či jiné srazy, požaduješ po těch organizátorech, aby Ti dali přesné vyúčtování, co se z Tvé vstupenky platilo ? Když jdeš na diskotéku, také ? Chceš po nich vědět, kolik haléřů z toho ja pronájem, placení personálu, poplatky za enerie, striptérka a tak ? Jestli jo, tak s Tebou někdy rád zajdu, to chci vidět, jak se na to budou tvářit a určitě to natočím a hodím na YouTube.

S těma penězma máš pravdu, to dokáže lidi rozhádat na krev. Ono teda podle mě ve skutečnosti se jen ukáže pravý charakter těch lidí. Jo je asi lepší ani nevědět, jaký kdo ve skutečnosti je. No ale mohli bysme založit nějakou sektu, kde všichni odevzdají všechny své majetky a budou se mít už jenom rádi A my je budem mít také rádi, moc rádi Co sestro, jdem do toho ?

bratr

udm  
2013-06-20 14:58:40

hupino: že není třeba dělat zpětně vyúčtování jsem myslel něco jako když se pořádají či pořádali Mimoňské války - lidé zaplatili vstupné, věděli, co za něj dostanou a na pořadateli bylo splnit to, co bylo očekáváno. Takto to jde asi jen za předpokladu, že všechny peníze, co se na konání srazu vyberou, se na sraz použijou. Pokud máte nějaký fond, kde pracujete s přebytkem a kde pak se peníze používají na další srazy apod., tak už je to asi něco jiného

2013-06-20 15:02:36

udm:

Bude asi lepší to tady už neventilovat, ať se lidi nediví, stejně se to míjí účinkem, myšlenka byla úplně jiná než konstatování, že to zavání komunismem, o to vůbec nešlo. Ale zase, na druhou stranu to stejně čtou jedni a Ti samí, zbytek chatuje nebo jen tak brouzdá a stejně nikam nejezdí. Jede se dál, uvidíme ne? Hlavně ať se stále scházíme a v dobrém úmyslu a ať je nás na srazech více a více. Čas ukáže......

2013-06-20 15:08:41

hupino:

k tomu se musí asi vyjádřit Seb, dělal vlastně tři srazy po sobě, tak o financování by měl mít přehled.

Je to tedy na Sebovi a koordinátorovi příštího hlavního srazu.

Z.

2013-06-20 15:14:28

udm: No tak zrovna diskotéky - to jsi u mě mimo Už jen podle nicku, je to poznat

Jako to co píšeš, tak to je jasné a opravdu nelítám třeba na hradě za kastelánem, aby mi ukázal jak ten a ten hrad nebo zámek hospodaří Ale tady mluvíme o nějakých veřejných věcech. Pořádají je většinou různé firmy a Ty si zaplatíš za to, že využiješ jejich nabízené služby. Je to zkrátka byznys.

Tady to ale o byznysu není, ne...Jsme jen parta lidí, co mají podobné zájmy a svoje peníze svěříme tomu či jinému koordinátorovi. Za tu práci s tím si opravdu něco zaslouží, třeba tu Hupinem zmiňovanou večeři. Ale nikdy do nikoho nevidíš a i když stokrát můžeš věřit, že je to kamarád a že by přece svoje kamarády neobral, tak realita může být jiná.Zkrátka jak se říká: "Důvěřuj, ale..." Proto si myslím, že je zveřejnění vyúčtování na místě.

O tom, jak peníze dokážou lidi měnit a co s nima umí vyvádět, o tom bysme si fakt mohli dlouho psát nebo povídat.

A s tou sektou, dobrej nápad. Jdu do toho Vymyslíš název?

2013-06-20 16:09:32

Tak koukám, že tu člověk zase chvíli neni a už to tu zas jede

Pro Blážu: Rád si s Tebou v červenci popovídám, ale tys taky napsal příspěvek jednoznačně směrovanej na mě sem, takže musim bohužel regovat opět zde Tim KSČ bylo myšleno pouze to právo veta a nemožnost příspívat do diskuse o srazech budoucích a ano máš v roce 1989 jsem nebyl plnoletej a nemůžu si ani nic pamatovat, ale hodně věcí znám z vyprávění, z dokumentů navíc si moje rodina s tehdejším režimem užila svoje a to mi teda nepřijde ani trochu "úsměvné" jsem, možná narozdíl od některých rád za dobu v jaký žijeme a proto je můj postoj k tomu co by byť jen trochu mělo připomínat omezování vyjadřování se takovej jakej je

Dále nikde jsem neřekl, že nějaký příspěvky do společný kasy na srazy, nákup čehokoliv co se k tomu vážně jsou blbý. Rád i něco přispěju a Ti kteří mě znají to o de mně vědí i osobně. Ale pokud se jedná o něčem kam mám dát svoje peníze, tak u toho chci taky být pak s tim nemám problém, ale pokud se někdo rozhodne řešit věci o mě, beze mě, a pak se mě snaží postavit před hotovou věc, tak s tím teda problém mám

Pokud jste teda chtěli dělat nějakou schůzi ať už za jakymkoliv účelem, mělo se dát jasně a dopředu vědět kde a kdy se to bude řešit, ať můžou všichni co o to maj zájem zvážit jestli tam pojedou nebo ne To že se tady argumentuje, že se to řešilo v Doksech, protože to byl velkej sraz, tak pro mě bohužel velkej sraz není to kam přijede míň než třicet aut, protože přibližně tolik lidí bylo na Hanácký a když to tam Bláža chtěl začít svolávat, byl jsem jeden z těch kteří řikali, že je tam na to moc málo lidí, který o takovýhle věci maj zájem a že to chci řešit se všema

O nějakym občanskym sdružení snad radši ani nebudu psát v tom naprosto chápu webmastera

'To že by se mělo dělat vyúčtování ze srazů na který dostal někdo peníze, který sou vlastně všech, tak s tim nelze než souhlasit Předejde se tim zbytečnejm spekluacím a dohadům Samozřejmě jiná věc by byla, kdyby na to koordinátor žádný peníze nedostal(tak jako např. Zita u Hanáckých jízd) a kompenzoval si to vstupnym, tam je to pak čistě na koodinátorovi

2013-06-20 17:24:56

No jak jsem už psal.

Každý se zamyslete co by bylo pro fungování klubu nejlepší a v červenci si to řeknem.

Doufám, že se zůčasní pan předseda Hof a pan Webmástr (ten má odemě nabídku proplacení cesty a ubytování).

Protože pokud tam nebudou bude se říkat onich bez nich a to bych nechtěl.

Již se k tomu nebudu až do setkání dále vyjadřovat.

2013-06-20 17:44:13

All: než přednesu vyúčtování, rád bych jen upozornil, že částky 5 - 6 tis. jsou opravdu jen pohádkové ... viz.: 5. sraz investice 15.500,- 6. sraz si přesně nepamatuji, jen vím, že jsem musel znovu všechny obcházet a i tak jsem skončil 500,- v mínusu ... takže na letošní sraz - nepočítám aukci, jsem měl k dispozici -500,- takže jsem si vzal půjčku, abych mohl udělat sraz pro všechny, na kterých mi záleží ... pokud pominu fakt, že přeplatím jednou tolik, tak mi opravdu 5 - 6 tisíc nezbylo.

Niícméně z jiné strany - za 150,- korun jste dostali: dary pro děti (na které mimojiné přispěl tuším Glaedr nebo Divinol)

5kg buřtů(520,-), samolepky (680,-) poháry (995,-) storno poplatek za letiště, dary do aukce (něco použitého, mnoho nového ) atd.

To ani nepočítám fakt, že jsem objednal snídaní více než bylo potřeba a zase jsem to platil ze svého.

Pokud jsem pochopil podstatu věci, jsem vlastně napadán jako zloděj (alespoň tak to citítm) a v tom případě ODCHÁZÍM z klubu


Odpovědět

1  2  3  4  5