Fórum - Téma


Turbo+Mondeo-jak poznám,že odešlo turbo ?


Fórum Mondeo MK I Turbo+Mondeo-jak poznám,že odešlo turbo ?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK I  |  Naše vozidla2009-07-09 01:09:42

Ahoj lidičky,

byl sem na výměně oleje ( možná náhoda, ale řekl bych že to začlo někdy v té době ), teť když sešlápnu plyn tak je jednak auto líné a jednak nad cca 2500 otáček strašně hulí černě. Mam Ford Mondeo 1.8 TD 65 kW (95 rok). Nemohli tam třeba jen někde něco odpojit ?

Děkuji předem za pomoc

2009-07-09 11:05:50

Sundej hadici kterou turbo nasává vzduch vem za hřídelku a zjisti jakou má vůli . Jestli už v prstech poznáš že má velkou vůli měj se na pozoru.. Jestli ti motor nasaje větší množství oleje přes turbo dokáže se na něj rozběhnout aniž by jsi se dotýkal plynu .Ze začátku se to projeví tak že se motor začne dusit za autem máš černou tmu najednou se to rozběhne do takových otáček které si u diesela v životě neslyšel a pokud to včas nezastavíč utrhne se ojnice a proletí blokem motoru .Ten motor se dá samozřejmě zastavit ale když vypneš zapalování divíš se motor jede dál. To jede na olej který saje přes turbo ,musíš sešlápnout spojku zařadit 2 a sešlápnout brzdu a tu spojku pustit pochvíli se ti ten motor podaří udusit.Ale zastavoval už jsem takto i Toyotu která byla bez turba nezjištoval jsem už kudy to nasálo jestli přes oddech motoru či jinudy .

2009-07-09 22:26:23

Tak sem na to dnes koukal a nějak absolutně nevím...

Má být turbo ten kvádr s nápisem turbo za víkem hlavy motoru, nebo je to tam napsané jen tak... ?

Ani sem nějak nepobral co přesně bylo myšleno že mám dělat. Nicméně sem přišel na to že čoudí jen když mu dam hodně z prudka, pokud to udělám troch pomalejc tak nečoudí.

2009-07-10 08:02:08

Turbo je vložené mezi výfukové potrubí(to je to o které se spálíš když na něj šáhneš) co ti jde z hlavy a výfuk jeho jedna část je z litiny a druhá z hliníku z té co je z hliníku tak k té vedou hadice Tak sundej tu hadici která jde na turbo z boku je to ta širší .Šáhni dovnitř a nahmatáš hřídelku turba chytni jí a zahýbej sní jakou má vůli .Ještě jak ti startoval motor v zimě ve velkých mrazech musel si ho dlouho točit nebo ne.

2009-07-29 08:15:20

Měl jsem podobný problém s mým bývalým Mondeem taky 1,8TD 65kW 95.Praskla mi podtlaková hadička.Tak jsem jí vyměnil a byl pokoj.Když byla prasklá,tak mi auto vůbec netáhlo.Hadička se nachází pod vstřikama kousek od čerpadla.Snad ti to pomůže


Odpovědět