Fórum - Téma


Troubit či netroubit při přejíždění retarderu.


Fórum Pokec všeobecný Troubit či netroubit při přejíždění retarderu.
Leo
Leo
2013-12-04 00:14:21

Troubit či netroubit při přejíždění retarderu-zpomalovacího -příčného-prahu či mrtvého policajta.

V řádu statisíců i milionů jsou nám motoristů servírovány už i na hlavní silnice. Haldě z nás to přijde nebezpečné, při jejich přehlédnutí lze letět vzduchem a to i při průjezdu doporučenou rychlostí, která u nich bývá. Zvýšený práh je instalován v místě kde se nachází zvýšené nebezpečí. Pak jako motorista musím reagovat tak, že při příjezdu k zmíněnému reterderu, troubím, abych pomohl to hrozící nebezpečí odvrátit.

V případě, že budu pokutován za zbytečné troubení, je nasnadě otázka, když tam tedy to zvýšené nebezpečí není, neměl by tam být i ten práh. Pak ale dotyčný ůředník vyhodil městské či obecní peníze z okna.

Měření hovoří jasně. (Statistiku policie o zvýšení nehodovosti na prazích a před nimi v tvořící se zápě jsem nenašel.)

Dopravní výzkumné laboratoře provedly zkoušky emisí na vozovce se zpomalovacími prahy. Výsledkem řízení vozidla způsobem „brzda – plyn“ je toto:

  • zvýšené emise uhlovodíků o 70 – 100 %;
  • zvýšené emise CO2 o 50 – 60 %;
  • zvýšené emise CO o 70 – 80 %.

Najdou se i pozitiva: Vyšší výběr dph na spotřební dani z paliva, častější výměna brzdových destiček, tlumičů, čepů, potěší váš servis. Občané žijící v obci už nebudou ne vědět jaké vozidlo téměř bezhlučně projelo vesnicí. Ale pěkně si budou každého pamatovat, protože jim tam bude smrdět 2x déle a i auta vytvoří krásnou kolonu která dříve nebyla.

2013-12-04 08:48:52

leo: Ty retardéry mají i jeden kladný účinek, na který jsi zapoměl. Bezplatně ti testují tlumiče. Systém brzda-plyn používají jenom ti, co je v autoškole nenaučili jezdit z citem (také se jim říká "tupouni"). Ale jinak jejich umísťování si dělají lidi sami svojí blbostí. Moc porážejí chodce a moc bourají. Měl bys jim dát školení aby to nedělali a potom by jich mohlo být míň. Zkus zavést nějaké školicí kurzy. Ve svém profilu máš webovou adresu, kterou nelze nalézt v žádném vyhledávači. Možná, že je v ní překlep a nebo že se bojíš, že bys měl moc přihlášek do takových akcí.

2013-12-04 14:10:03

petrdepo: Jestli chcete, taky můžu udělat pár školících kurzů


Odpovědět