Fórum - Téma


Transit Tourneo * záhada s brzdami


Fórum Technický koutek Transit Tourneo * záhada s brzdami1  2

2014-11-30 23:36:30

smouky: Na silenbloky jsi koukal? Přápadně ještě koukni na upevnění náprav a to i zadní Setkal jsem se s tím, že byl uhnilej šroub a to auto taky sem tam vibrovalo. Né furt A chce to kouknout i na zadek, rádo se to totiž přenáší a někdy to vypadá, že to jde zepředu a je to ze zadu a naopak.

2014-11-30 23:37:56

Teď mě napadla taková blbost, co když některý ten kotouč je zmetek, změřit jeho sílu na několika místech, ale lépe změřit házivost z obou stran. dávám tomu tak1% na úspěch. V tvojem případě se musí ale zkusit všechno.

 petrdepo  
2014-12-01 11:08:08

smouky: Ještě se vyjádři k tomu, jestli ty vibrace jsou závislé na různé intenzitě brzdicí síly. Mám na mysli, jestli se změní když brzdíš lehce a nebo když brzdíš silně. Pokud jsi už udělal vše co popisuješ, tak je to záhada. Je totiž ve vztahu k brzdám divné to omezení rozsahu rychlostí od-do ve kterém se to projevuje. Spíš bych tipoval, že při brzdění se něco těžkého jakoby navalí setrvačností dopředu a pak se to dostává do učité rezonance. V jakém stavu máš silentbloky upevnění motoru ?

Existuje ještě jedna možnost ověření stavu brzd a nápravy. Ale nevím, jaká je u tebe dostupnost. Válcové zkušebny brzd (mívají je například ve stanicích TK), mají možnost ověřit chování brzd a nápravy zvenku vozu.

2014-12-01 18:07:12

petrdepo:

Ahoj,

na silentbloky jsem se zatím ještě nekoukal, nemám garáž , venku je kosa a do toho ještě narychlo dodělávám něco na baráku, než napadne sníh a přijde holomráz.

Mám tady tip na jednu autodílnu, kde bych snad mohl otravovat, mají tam tam velký hever, takže si snad v klidu pod to vlezu, vezmu nějakej pajcr a budu lomcovat se vším co uvidím..

Také mi to přijde jako nějaká vůle někde na závěsech.

Určitá závsislost na intenzitě brždění tam je, ale definoval bych to spíš tak, že je tam nějaká vazba s tím, jak moc se to setrvačností navylí na ten předek. Má to vliv jen do určitého tlaku brzd, pořád bych tu horní mez nazýval přibržďování, že by to při razantním brždění bylo ještě horší - to není..

Zkoušel jsem i zabrzdit jen ručkou a to nic nedělá.

Až budu mít nějaké nové poznatky, napíšu to sem, teď musím zaměřit aktivitu jiným směrem.

Děkuji všem zúčatněným za nápady a rady.

Zdeněk

2014-12-23 16:33:03

Ahoj,

slíbil jsem, že dám vědět při nějakých změnách.

Tedy, byl jsem u známého v servisu a celé jsme to prohlédli. Byla tam dost velká zbíhavost, doseřídily jsme to, znovu jsme převážily přední gumy, jedna z nich docela dost hází do stran. Už po seřízení sbíhavosti se problém o hodně zlepšil, vibrace tam pořád ještě je, ale už to není tak nepříjemné, tedy vyměním tu přední gumu a doufám, že bude po problému. Pokud ne pak už mi zbývají jen zadní brzdy, od nich by to prý mohlo být také a vím, že nejsou úplně v pořádku,

přeji všem příjemné prožití vánočních svátku, bohatého Ježíška a vykročení do nového roku pravou nohou ve kterém přeji hlavně hodně zdraví.

Zdeněk


Odpovědět

1  2