Fórum - Téma


Transit * odpojený tachograf-nefunkční tachometr


Fórum Technický koutek Transit * odpojený tachograf-nefunkční tachometr
2013-08-20 09:38:46

Zdravím,

koupil jsem Transit r.v.2007 kde v DE demontovali tachograf a nemám tudíž nikde zobrazený celkový stav kilometrů a nejde tachometr. Našel jsem info o starším Transitu, že stačí propojit dva piny a vše zase funguje, bohužel ale u tohoto novějšího je zřejmě zmiňovaný konektor někde jinde... může někdo poradit?

díky moc

Petr

Leo
Leo
2013-08-20 20:21:51

Petře: Párkrát jsem tachgrf odpojoval a jednou i zapojoval a s tachometrem to má společný akorát kabel co impulzy mu posílá. Jesli nepřetrhli drát co to posílá mělo by to makat. Jesti Ti nesvítí jen displej od stavu tacho, asi při odpojování drátů vyrazili nějakou pojistku nebo to skratem odpráskli. Jinak Fordí Tachogafoví specialisti jsou v Dělnický Praha 7, tam jezdim na cejchování.

2013-08-21 07:08:46

leo: No displej svítí, ale jen dva řádky (při startování probliknout tři) a tachometr nefunguje (rychlost). Nahoře po tachografu mi zůstali dva kabely. Někde jsem se dočetl, že stačí udělat bypass na takovém slepém konektoru (propojit pin 1 a 4) u pojistkovky, ale bylo to pro předchozího Transita... zkusím pohledat, jestli tam neni totožný konektor.

Kdyby měl někdo nějaká schémata, tak bych ocenil .)

díky

Leo
Leo
2013-08-21 21:27:10

ext911: Jasně rozumím.Tachograf byl už od Fordu a ti tam maj svou propojku. Já to zažil jen, že to přidělával němec kutil, který se jen přicvakl kabely od tachografu ke kabelu od tachmetru, otáčkoměru, plus a přizemnil. Stačilo jen když jsem šel po kabelech až k přístrojům a amputoval. Ještě mě napadá, že některé modely tachogafu mají před sebou na drátech krabičku. No tu kdyby tam někdo nechal připojenou a odpojen tachogrf tak by to zřejmě mohlo dělat psí kusy i s tachometrem. (Mě jednou schořela ale funkce tachometru zustala, jen tachograf umřel). Schema mimo kluků ve fordu mají všichni co mají diagnostiku BOSCH a mají připlaceno za variantu diesel. Ale je strašná, když ji vytiskneš je to malý, nevostrý, přetištěný stovkama nápisů Bosch. Mám ji vytisklou, ale vsteky jsem ji někam schoval abych už ji nikdy nenašel.

Jestli se bojíš Ford servisu, ve Vinoři je servis Čáp, je asi široko daleko njlepší na nové Transity a ostatní Fordy.

2013-08-26 18:12:07

Aby po odpojení tachografu fungoval tachometr tak jak má , je třeba diagnostkou od forda upravit položku "tachograf "v programovatelných parametrech vozidla. Tím myslím, že je tam nabídka výběru provozu vozidla s tachgrafem nebo bez . U těchto modelů již žádná propojka není.

2013-08-27 08:48:00

panpipe: OK, zkusim tedy na diagnostiku i když ve Fordu v Náchodě na kolegu koukali jak na blázna, že prý nevědí co s tím :(

Jestli to chápu dobře, tak jen na diagu vlastně změní pro ŘJ nastavení, aby věděla kam má posílat info o stavu kilometrů a tím pádem půjde i rychlost...

Každopádně díky moc za info...

2013-08-30 07:03:15

Super, tak jsi měl pravdu, je to opravdu jen v tom, ukázat ŘJ kam má poslat info, tak to z původního ("pane to neni jen tak, to tu musíte nechat auto na celý den a bude to stát minimálně1500 - 2000Kč") přišlo na 340,-Kč i s dokladem .)

ještě jednou díky za radu a přeji hezký blížící se víkend

Petr

2013-08-30 08:55:55

Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu. Máme koupený Ford Transit rok výroby mezi 95-99. Máme nefunkční tachometr. Zkusili jsme s manželem koupit jiný z Transitu, který jezdil a fungoval mu. Po přendání do naší přístrojové desky nám stále neukazuje rychlost a nevíme kde hledat problém. Po otočení klíčku je přístrojová deska normálně podsvícena.Děkuji za odpověď


Odpovědět