Fórum - Téma


Topení_Transit-zadní část


Fórum Transit VII V347 / V348 Topení_Transit-zadní část

Informace o modelu: Ford Transit VII V347 / V348


1  2  3

 petrdepo  
2016-01-31 08:55:49

torneo: Zkus vložku termostatu vyndat a vyzkoušej její funkci v horké vodě (třeba někde na vařiči) Nedávno byla zmínka o tom, že některé neoriginální jsou problémové.

2016-01-31 09:48:53

Taky mě to napadlo vyzkoušet,ale nemám ho doma, abych vyzkoušel. Je to replika termostatu co se tam dala a věřím tomu, že je špatná,protoze mě nenapadá jiný možný důvod nedrzeni teploty vody. Asi tam dám originál jen přemýšlím zda pouze vnitřek nebo celý domeček.

Díky za info o možných problémech replik termostatu.

Leo
Leo
2016-01-31 10:30:34

Jo to zní logicky.

Kdysi těsně po revoluci jsem si koupil nový termostat, který se po zahřátí zasekl, já ho vyreklamoval a dal jinej. Ten se zasekl tak jednou za týden a při vaření v hrnci se vždy tvářil, že je ok. Já pak v zoufalství rozebral i motor. Než jsem zjistil odkuď vane. V létě bych Ti poradil jezdi chvíli bez termostatu a pozoruj to. Teť v zimě Ti poradim, kup si jinej termostat od jiného výrobce. Používám termostaty Vernet a Wahler. Reklamaci na ně jsem nezažil ještě nikdy. Nebo si musíš nechat změřit množství CO v zásobní bandasce od chladiče a nebo rozebrat vodní pumpu a zkontrolovat vrtulku jestli se naprotáčí.(Na měření teploty používám laser teplomněr od Voltcraft koupeno v Conradu).Teploměr na palubce ukazuje docela skresleně jeho funkce je od cca 70-110C ovlivněna aby ukazoval 90C. Když Ti rafika lítala to musel být mazec. Správnou teplotu čidla hlavy naměříš přes OBD.

2016-01-31 14:07:21

Díky za zkušenosti, začnu jiným termostatem a uvidím jak se to projeví.Doufam,ze to je tímto, protože před tím nebyl problém se zahratim a držení konstantní teploty. Nechal jsme se přesvědčit,ze byl špatný. Bylo mi to zduvodneno studenou hadicí do chladiče. Já si myslím, že to bylo dobře, protože malý okruh je napojen na topení v zadu tudíž víc vody v malém okruhu a trvá déle než se ohřeje a až pak se otevře termostat a pustí vodu hadicí do chladiče. Myslím si že motor byl málo ohraty a termostat nepustil vodu do chladiče-velky okruh což bylo dobře,ze je hadice studená. Nebo se mýlím?

Ještě dotaz zda vyměnit vložku termostatu nebo celý s domeckem kde je osazen?

Je mi doporučeno komplet výměna.Domecek je pouze plastové pouzdro kde je uložen termostat s vývody na hadice,proto mi to přijde zbytečné celý měnit. Nebo to má ještě další funkci?

Díky moc.

Leo
Leo
2016-01-31 21:25:27

Torneo: Jestli máš na termostatu vyraženou teplotu, tak to je teplota při které má otevřít. 88C. Když je v pořádku tak jeho otevření znamená teplou hadici do chladiče. To tělo termostau se mění z důvodu a to je jeho křivost a tedy netěsnost nebo zarezlé šrouby.

2016-01-31 21:31:47

Chápu,takze nikde nic neprosakuje = pouze termostat bez těla.

Leo
Leo
2016-01-31 22:48:56

torneo: Ti to logicky doporučují, protože když mechanik vymění jen termostat a pak se zjistí že to prosakuje kolem těsnění. Tak je za idiota nejen před šéfem ale i zákazníkem. Že neví, že je to třeba vyměnit celé.


Odpovědět

1  2  3