Fórum - Téma


Topení_Transit V


Fórum Transit V / VE83 Topení_Transit V

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit V / VE83  |  Naše vozidla


1  2  3

2016-03-11 19:54:36

Prosim, poradí někdo? Po přečteni několika debat jsem dnes rozebral palubku a snažil se najít nějakou tepelnou pojistku ne bo odpory k ventilátoru topení. Prostě nenašel. Motor na přímo běží na baterii ale z konektoru jsem naměřil nejakejch 9 voltu.

Motorem to tedy neni. Na fórech jsem se dočetl ze je nějaká krabicka v palubce u spolujezdce nebo pod levým světlem, nebo v motorovém prostoru... Nenašel jsem ale nic. Vše fungovalo a najednou to přestalo a asi za mesic to zničeno nic začalo zase fungovat ale asi jen dva dny. V servisu se mi vysmáli ze to nevědí a nechtějí to dělat. Tak jestli me to naštve dam to pres pojistku na sólo vypínač na přímo na třetí rychlost a bude to.

1999 Transit V / VE83 2.5

2016-03-12 00:03:15

Ahoj, odpory pro regulaci jsou umisteny primo u ventilatoru. Pri behu jsou chlazeny protekajicim vzduchem. Kdyz mas zapnuty vetrak na prvni stupen a moturek uz ma neco za sebou tak se prehreji a tepelna pojistka, ktera tam je to odpoji. K vetraku je pristup, jak k penezum, ale da se to. U spolujezdce vytahnes kastlik (takovou tu vanicku), vsunes ruku a nahmatas motor ventilatoru. Ten ma na obvodu umistenou packu, kterou zamacknes a motor pootocis myslim protismeru hodinovych rucicek. Je to o vylomene zapesti, ale jde to. Tak at se podari.

2016-12-04 19:51:56

hadojka: Ahoj, také mám 99tku a měl jsem problém s větrákem, nejdříve šel jenom na maximum ale pak nešel vůbec. Také mi začlo blbnout podsvícení těch knoflíků topení, a to tak že když jsem rozsvítil světla tak se čudlíky rosvítily, ale když jsem zkusil zapnout větrák tak zhasli. Tak jsem obědnal noví odpor (pozor v transitech se oběvily tři druhy, u prvních byl pod hlavním světlem, pak u novějších byl pod palubkou, nad větrákem vypadá jako relátko, a u těch nových je pod větrákem zasunutý do bedny topení jako větrák). po výměně se nic nedělo tak jsem zkoušečkou prošel kontakty jestli tam jde proud a šel. Tak jsem to vzdal a dal elektrikáři, a ten zjistil že byla zoxidovaný kontakt kostry v konektoru mezi hlavním kabelovým svazkem pod palubkou a kabelovým svazkem topení.


Odpovědět

1  2  3