Fórum - Téma


Topení+Mondeo-zablokovaná klapka na přední sklo


Fórum Mondeo MK III Topení+Mondeo-zablokovaná klapka na přední sklo

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla2008-10-25 19:54:56

Zdravím, marně se proplétám vlákny jestli něco nenajdu co by se týkalo mého problému. Mám Mondeo MkIII. r.v. 2001 1,8 , 16V 92kW. Mám automatickou klimu a vše funguje tak jak má jen mi nejde ofuk na přední sklo. Ventilátor hučí div nevyskočí ale vzduch nepronikne k přednímu oknu. Tuším že je zablokovaná klapka směru vzduchu. Poradí mi někdo kde se nachází popřípadě jak ji uvolním? když vytáhnu přihrádku u spolujezdce tak u středového panelu vidím 3 motorky které otvírají klapky . Prosím o radu.

Děkuji všem a v případě že už byl tento dotaz někde zodpovězen tak se omlouvám a prosím o nakopnutí kde ho hledat.

ROST

2008-10-26 22:28:04

Ta klapka je ovládaná motorkem a měl by to být ten označený č.1

2008-10-27 17:05:00

Bingo, díky za radu! Opravdu je to ten motorek. Bohužel ale to problém nevyřešilo. Motorek se otáčí když přepnu ofuk na čelní sklo. Když jsem do otvoru pro osku motorku strčil hlavu šroubu 8mm M6 otáčel jsem lehce a jen někdy jsem cítil že otvírám klapku. Je mi jisté že problém je uvnitř s převodem nebo nějakým táhlem. Po montáži motorku problém přetrvává jen s tím rozdílem že jsem si částečně přepnul klapku na tvrdo na sklo vyřeším s tím jen to že se mi nebudou ráno zamlžovat okna. Ochuzen jsem ale s polovičním výkonem ofuku do vozidla všemi směry. Takový kompromis.

Mám tedy navazující dotaz : jak se dostanu na mechanizmus té výše zmiňované klapky? Jaké plasty postupně demontovat. Budu rád za každý nápad. Budu dělat fotodokumentaci pro Ford Club.eu určitě se to někomu bude hodit.

Díky předem za rady .

ROST

2008-10-28 22:00:47

To ROST: Tak to ti nepřeju a předem upozorňuji na to, že to bude docela hodně fotek. To topení se musí vyndat a rozpůlit. To znamená rozebrat půl auta a ke všemu vypustit vodu a klimatizaci. Prvně bych to zkusil rozhýbat a prostříknout mazacím sprejem i za cenu kontaminace topení.


Odpovědět