Fórum - Téma


Topení+Mondeo-ovládání ofuku


Fórum Mondeo MK IV Topení+Mondeo-ovládání ofuku

Informace o modelu: Ford Mondeo MK IV2015-12-25 15:21:22

Zdravím ve spolek, před svátky se mi stala taková nepříjemnost, po nastartování jsem si všiml, že mi nejede displej, který je pod rádiem, kde se ukazuje vše co se ovládání ventilace týče (síla větráku, klimatizace, teplota, směr foukání atd.) resp. displej svítí, ale nic se na něm neukazuje a ovladače nereagují, takže není možné zapnout topení nebo ofuk čehokoliv. Nemáte s tím někdo zkušenost a radu co by s tím mohlo být a jak to zase rozchodit? Jen podotýkám, že pojistky jsou OK. Předem díky za rady a tipy a přeji pěkné svátky!

Mondeo 2008

2015-12-26 06:47:06

papos: Zkus ty pojistky vytáhnout a zase zasunout. Při startu dochází k určitému poklesu napětí baterie vlivem zatížení startérem. Pokud přesáhne určitou mez, tak se může řada věcí řízených procesorem zablokovat. Jinak to je buď nedostatečně nabitá baterie (napřklad při krátkých jízdách) nebo již snížená kapacita baterie, což může upozornit, že je čas ji zkontrolovat zátěžákem.

2015-12-26 09:50:07

petrdepo: Díky za radu, ta baterie mě vůbec nenapadla, i když nad tím teď přemýšlím, tak si uvědomuji, že baterka se zdá být trochu unavená. V servise fordu mi po tel. poradili ať ji zkusím na nějakou dobu (cca 10 min.) odpojit a zase zapojit a třeba se to pak probere.

2015-12-26 09:54:44

papos: Baterku změř zátěžákem, jinak pořádně nezjistíš, zda je v pohodě. Tím, že bude pod záteží padat dochází k poklesům proudového napětí a můžeš si tím odpálit přístrojovku, budíky, ŘJ. Je to často základ třeba problémů s padajícíma a sekajícíma se ručičkama budíků...


Odpovědět