Fórum - Téma


Tajný vypínač


Fórum Technický koutek Tajný vypínač
2011-03-06 10:57:12

Zdravím pánové, uvažuju o tom nějak zabezpečit svoje Mondeo, co takhle instalace skrytého vypínače? Teoreticky jde o nejlacinější a vcelku účinné opatření, které zlodějům komplikuje krádež auta. Ale je to pravda? Nekradou se auta tak, že nějaký vypínač není pro profesionála problém? Vyjdeme z předpokladu, že autem chce odjet, nikoliv, že ho naloží a odveze. A pokud ho tam dát, tak kam a co kde přerušit? Nabízí se jednoduše přerušit nějaké dráty (zapalování, startér) relátkem někde u spínací skříňky. Má to smysl? děkuji za názory a zkušenosti

hof  
2011-03-06 11:26:50

to Ivoš - ahoj, nebudu předstírat, že následující text je přímo z mojí hlavy, nemá cenu vymýšlet vymyšlené, když se mi něco líbí, tak to okopíruju a uložim, ono se to někdy bude hodit, tak jako v tomto případě:

Tajný vypínač je zařízení, umístěné na skrytém místě ve vozidle, které v případě aktivace blokuje jeden okruh motoru (zapalování, řídicí jednotku, startér, palivové čerpadlo, apod.).

Vzhledem k nízkým pořizovacím nákladům představuje poměrně zajímavou formu zabezpečení vozidla. I kdyby vám někdo ukradl klíče od auta i s ovladači, díky tomuto strážci s vaším autem přesto neodjede.

Zatímco tovární imobilizér je již naprosto sériovou záležitostí a nepředstavuje pro zkušeného zloděje vážnější překážku, o přítomnosti tajného vypínače zloděj zpravidla neví. Proto je nejdůležitější jeho vhodné umístění, aby byl zároveň skrytý a dosažitelný pro řidiče. Pokud se nachází na standardních místech, jako je schránka spolujezdce, popelník či spodní strana palubní desky, šikovný zloděj je schopen ho najít během několika málo okamžiků. Mnohem účinnější variantu představuje kombinace s nějakým jiným vypínačem, který je již z výroby namontován na palubní desce (např. vyhřívání). Pokud se vypínač zásadně neliší od ostatních, většinou je nedohledatelný.

Vypínač lze doplnit blikající LED diodou, která informuje řidiče, zda blokaci má nebo nemá aktivovanou a zároveň představuje psychologickou obranu před nahodilými nočními jezdci.


Odpovědět