Fórum - Téma


Svítí kontrolka diagnostiky, diagnostika


Fórum Technický koutek Svítí kontrolka diagnostiky, diagnostika
2012-07-24 18:56:43

Ahoj všichni, mám Duratec HE 2,0 benzín r.v. 2001 a od podzimu 2011 mě trápí kontrolka diagnostiky. Jednoho dne se na podzim rozsvítila, diagnostika tvrdila - lamda sonda. Sondu jsem nechal vyměnit v neautorizovaném servisu, po výměně to vydrželo asi týden. Pak se rozsvítila znovu, hlásilo to tuším nízký tlak paliva na jednom válci a znovu tu lamdu. Po vymazání chyby to vydrželo asi měsíc. Měl jsem už dost vyrachtané sání a tak jsem ho nechal vyměnit přímo ve Fordu. Zdálo se, že problém byl vyřešen, protože motor byl klidnější a kontrolka dala na půl roku pokoj. Ovšem při zpáteční cestě ze Slovenska letos na jaře se rozsvítila znovu. Při diagnostice se opět přihlásila lamda. Chtěl jsem to nechat vyměnit, ale kontrolka po 3 dnech sama zhasla a vydržela zase 2 měsíce. Teď se rozsvítila znovu a tentokrát diagnostika ukázala na nefunkční katalizátor. Upozorňuji, že katík nedrnčel a na bouchnutí se nic neozývalo. Nechal jsem ho vyměnit za neoriginál od Walkeru, protože origo byl za balík. Včera vyměněno a dnes se kontrolka opět rozsvítila.... už nemám na to nervy, do Forda jela manželka a pěkně je zpucovala, světe div se, opět to hlásí nefunkční katík. To už je snad blbej fór. Buď to jsou uplný paka v servisu a neumí obsluhovat diagnostiku (ani bych se nedivil, když si před diagnostikou odpojí baterku a tím pádem si chybovou hlášku samžou) nebo si kontrolka svítí kdy se jí zachce. Všiml jsem si, že když se dnes rozsvítila, motor byl jakoby pocitově línější. PROSÍM, NEVÍ NĚKDO, O SPOLEHLIVÉ DIAGNOSTICE NEBO CO BY TO MOHLO BÝT??? už mě nebaví do toho sypat peníze, navíc, když pokaždé diagnostika píše něco jiného. PS: vyměněný katík byl zjevně ok, takže vyhozených 6500,- Kč za nový + práce.... Díky za nějaký postřeh.

2012-08-04 12:32:21

Odkud jsi?

2012-08-04 13:07:27

Stačí nabrat špatnej benzin a svítí jak lampion, na KAčku mi to svítí snad furt, diagnostika taky hlásila lambda sondu. Stačí taky trochu vypalený kat a je to jasný že to lambda pozná a bude řvát...

2012-08-08 22:09:05

Jsem od Jičína z Královéhradeckého kraje. Jen tak mimochodem, benzín beru stále u stejné pumpy, jezdí tam mraky lidí a zatím nevím o nikom, že by si stěžoval. Nicméně, po zmíněné nervózní návštěvě ve Fordu a diagnostice jezdím a jezdím a kontrolka zatím nesvítí, tak uvidíme. Nechci to zakřiknout, doufám, že to dá pokoj. Zatím díky za postřehy, kdyby vás něco ještě napadlo, pište.


Odpovědět