Fórum - Téma


Světlomety+Mondeo seřízení,naklápění


Fórum Mondeo MK II Světlomety+Mondeo seřízení,naklápění

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK II  |  Naše vozidla2009-03-18 04:53:17

moc zdravim,chtel bych se zeptat zda je mozne seridit vysku svitivosti svetlometu. sviti prilis vysoko. je to mozne udelat doma nebo musim do servisu? pokud servis co to obnasi financne. r.v.99. moc dekuji predem za radu.

2009-03-18 14:21:27

mám 94 a vedle kolečka na zapínání světel je jedno menší, kterým se světla sklápí

hof  
2009-03-18 17:27:51

To lanselot - jestli se mon_Dieu neurazí, tak ještě něco doplnim – když se podíváš na přiloženou fotografii, tak ten ovladač uvidíš. Všimni si postavení kolečka, je v nulové poloze a v této poloze bys měl mít světlomety seřízeny tak, abys nikoho neoslňoval, seřízení ti udělá každý autoservis a stojí něco mezi 120 a 150,- Kč.

Teprve potom, při zatížení vozidla více osobami, nebo nákladem v kufru, se tímto ovladačem světlomety sklopí podle přiložené tabulky.

Takže závěrem – nejdříve nechat světlomety seřídit a potom teprve můžeš sklon světlometů upravovat podle zatížení vozu. F.

2009-03-18 20:05:06

zdravim vsechny a moc dekuju ze radu,dik moc

2011-11-19 16:56:33

To jsou rady jak od odborníků z Tesca. Na mondeu se výška světlometů samozřejmě seřizuje i v závislosti na naložení.To ale asi každý ví.

Pokut Vám světlomety svítí každý jinak vysoko nebo nejede seřízení na palubce ,nastavení je na každém světle zvlášt je to nejlépe na 20 torx a výška se nastavuje umělým šroubkem přes plechový prolis.Druhý šroubek je na seřízování do stran.Výškový šroubek je tedy tak trochu schovaný v díře plch.prolisu.

Nastavit to v servisu přesně je samo nejjednoduší ale jde to i na světelné stěně nebo odhadem.

2011-11-19 17:22:29

To Jirka4137: Tak to je fakt bomba. Radit aby si lidi seřizovali světla odhadem Ještě jim poraď, aby si do světel udělali zástavbu xenonů. Jako řidič bys měl vědět, jak je nepříjemný jet v noci proti takovýmu tuzingu! Ještě po pěti kilometrech mám v očích vypálený dvě světýlka.

2011-11-22 19:29:10

Chci se optat ohledně naklápění Xenonu, vyměnil jsem ty zarezlé kloubky co spojují nápravu asi s potenciometrem nebo nějakym regulátorem. Krabička regulátoru nebyla poškozená ani jedna . Po výměně kloubku jsem nechal světla seřídit ale při zatížení auta předku/zadku svítí světla dolu/nahoru . Světla se ani nehnou . To znamená naložím kufr a světla svítí nahoru. Je možné že to naklápění jde pouze za jízdy ? auto v pohybu ? Nebo je prostě nekde problém jinde ? Chapal bych že by to nešlo třeba jen na jedne straně ale že by obě ?

2011-11-22 23:06:52

To vokumba: Je možné, že je ještě vadný motorek ve světle. Je to tak, že je vždy jeden z motorků tzv.: master (řídící) a pokud je vadný zrovna ten, tak se systém zablokuje. Také je myslím potřeba po seřízení světlometů řídící jednotce sdělit výchozí stav potenciometrů. To lze jen diagnostikou. Také jsou možná v jednotce uložené chyby o nevěrohodném stavu potenciometrů (zarezlé kloubky).

2011-11-26 17:11:29

Dnes jsem světlo vyndal, rozdělal a prohlédl ho jestli třeba do něj neteče jestli není něco zkorodované ale není, světlo je v naprotém pořádku ( vizualně ) pak jsem vzal dia. a žádná chyba tam od světel nebyla. Tak se chci optat jestli je nějaká možnost jak světlo otestovat, aby bylo vidět zda-li mototrek pojede nebo ne . Nebo jak na to ? A asi na to potřebuju nějakou diagnostiku přímo pro fordy že ? Mám pouze možnost takové té běžné je tam sice hromada věci ale myslím že v tom programu světla nastavovat nejdou . Tak kdyby někdo věděl jakej program to zmákne ? a při nejhorším do Fordu ale to chce asi nechat na konec abych tam nepřijel a oni mi neřekli : nejdou vám světla. Abych jen nezaplatil za neco co jsem věděl .

2011-12-01 20:16:41

Jasně takže je lepší když neví čím se světla seřizují a poradíš jim zajedˇte si do servisu.Tohle udělá tak 20% řidičů a to jenom před STK.Ti co jim svítí světla do stropu je nijak neseřídí a od těch máš pak ty vypálené světýlkya v očích.Přitom na světelné stěně je každý schopný seřídit si světla asponˇ tak aby neoslnˇoval.Myslím že český motorista není úplný blbec který není schopný vzít do ruky šroubovák.

hof  
2011-12-01 21:36:34

to Jirka4137 - ahoj .........než bych se vysiloval vyhledáváním dvou na sebe kolmých rovin a následně absolvoval takovýhle cvičení:

  • světlomety vozidla jsou asymetrické a k jejich základnímu nastavení při nezatíženém voze je nutno mít k dispozici vodorovnou plochu s kolmou stěnou na jednom konci. Plocha musí odpovídat délce vozidla plus 5 metrů. Před seřizováním:
  • zkontroluje se, popř. upraví tlak ve všech pneumatikách na předepsanou hodnotu;
  • vozidlo se postaví na vodorovnou plochu 5 m od svislé stěny která má být pokud možno matově bílá, tak, aby podélná osa vozidla svírala se stěnou pravý úhel; seřizování se má provádět v pološeru;
  • vozidlo se několikrát bočně rozhoupá, aby se zavěšení kol dostalo do neutrální polohy;
  • vůz s rozsvícenými světlomety se dotlačí těsně k stěně a vyznačí se na ní křížkem středy světlometů;- pak se vůz odtlačí do výchozí polohy;
  • při tlumených potkávacích světlech má vzdálenost mezi lomením světelných rovin a vyznačenými křížky na svislé stěně odpovídat údajům v tabulce ...... atd atd atd atd

..........tak to radši zajedu do nejbližšího servisu, kde mi za jednostopadesát káčé světlomety seříděj ...... následně můžu kroutit ovladačem sklonu světlometů dle zatížení vozidla a vim, že nikoho neoslnim, tak jako jsi ty neoslnil svými radami, proč to nedělat, popřípadě, jak to udělat špatně ....

Závěrem - tvoje rady nerady nejsou ani na úrovni rad odborníků z Tesca, takže by tě zatím mezi nás asi nepřijali, ale jestli na sobě zapracuješ a zlepšíš se, zkus to za nějakej čas znova ......

2011-12-02 19:40:11

Franto maš za 1

2011-12-11 00:06:30

Opsal jsi to pěkně. Škoda že jsi to tak nezdůvodnil hned zkraje.Možná bude příště líp nechat na fandech značky jestli si s tím pohrají nebo je to na ně moc složité.Jinak takovou stěnu najdeš v každých městských garážích.Vypadají podobně jako parkovací dům jestli jsi takovou garáž ještě neviděl.

Ale pro ostatním co by chtěli něco dělat na autě bez pomoci servisu dám radu zajedˇte si raděj do servisu ,nejlíp značkového to tady tedˇ frčí.Tazatele to asi vůbec nenapadlo tak si musel zajít pro radu sem.

Léta si na všem spavuji spoutu věcí sám a světe div se např.escort mi tedˇ prošel technickou napoprvé.Bez všimného samo.Škoda že jsem tě neznal dřív mohl jsem to mít bez práce.Ty ale poradit asi moc neumíš a o autech toho moc nevíš jinak by tvá první odpovědˇ vypadala jinak.Před mnoha lety jsem měl k xr3i knížku :Jak na to doporučuji všem co tady hledají nějakou radu.Asi se chudáci nikdy nedočkají.

2011-12-11 08:07:51

Jirka4137: Jirko, příspěvek je starý téměř 3 roky, ale přesto... Kluk, který neví, kde má na palubce kolečko na seřizování světlometů, si těžko připraví auto na technickou sám. Naopak si cením, že se seřízením světlometů chtěl lanselot do servisu.

2011-12-11 13:26:02


Odpovědět