Fórum - Téma


Stočený tachometr


Fórum Pokec všeobecný Stočený tachometr
2010-03-08 09:06:07

Tak vám povím zážitek mého kolegy z práce. Můj kolega měl Mondeo mk.III na leasing a po splacení leasingu se rozhodl, že Mondeo prodá a vezme na lízing nové Mondeo mk IV. Vše u autorizovaného prodejce vozů Ford (prodejce nechci záměrně uvádět z důvodu msty). Jakmile mu prodejce předal klíčky od nového vozu Ford Mondeo mk IV, tak kolega jim nechal v bazaru to své původní Mondeo mk III. Asi za týden šel do Forda vyřizovat ještě nějaké věci ohledně nového vozu a když viděl jak v ohradě stojí jeho mk III, tak se šel podívat. Autorizovaný prodejce vozů Ford nejen že stočil tachometr, ale změnil také rok výroby Dále vyndal rádio s navigací a dal tam nějaký laciný krám na kazety. Takže toto je pěkně nemilá zkušenost a kupovat ojeté auto po skončení lízingu v autorizované prodejně je stejně tak nebezpečné jako v běžném autobazaru.

2010-03-08 09:54:53

Dextrone,mě ten servis klidně můžeš napsat,nechci se jim mstít,ale chci si koupit novou palubku a jakožto poctivý blbec si chci nechat natočit stejné kilometry z původní palubky na novou.

2010-03-08 17:57:54

Tak to je opravdu hustý.

Být tebou,tak to zveřejním.Není problém to přece udělat tak,aby nešlo zjistit kdo to byl.A být tvým kamarádem,ještě na ně podám trestní oznámení.Je otázka jak by to dopadlo,ale jen pro tu reklamu by to stálo za to.Šmejdi jedni

A samozřejmě to ohlásit přímo u Forda.Možná by bylo po autorizaci.

2010-03-08 20:12:28

Honzo,uvědom si že žijeme v České republice a tady,bohužel zatím,stáčení tachometru není trestný čin.Ale jak říkáš,bylo by dobrý zveřejnit toho kdo to dělá,ale na druhou stranu si říkám aby jsi pak nenarazil na nějaké obvinění pro pomluvu.Takový Autosalon Ford Homolka Děčín a Ústí nad Labem má jistě své skvělé právníky.

2010-03-08 22:21:01

To je silný kafe ale ani mě to nepřekvapuje,jsme v zas.aným česku,kde je možné k ojebání zákazníka úplně všechno..Již je to nějaký rok kamarád dělal asi 3/4 roku u oficialního dealera BMW a jelikož na ty prasárny neměl žaludek tak odešel.Tomu se nechce ani věřit co někteří jedinci dokážou.To už snad není ani na přesdržku ale na veřejný odstřel pro výstrahu.Dál psát raději nebudu...........

2010-03-09 09:54:41

to je pravda,pouhé stočení tachometru trestní není,ale následný prodej a uvedení nového stavu ve smlouvě se dá kvalifikovat jako pokus o podvod a to už trestný čin je.A to nemluvím o změně data výroby.

Pokud nad tím všichni jen mávneme rukou a budem hledat důvody proč to nejde a jen nadávat na česko,tak se podobný xindl bude jen smát a mnout si ruce.

Spojit se s někým od Forda a trochu být nápomocen při případném dokazování bych považoval za naprostou morální povinost toho člověka který se toho všiml.

Pouhým brbláním a šeptandou se tady nikdy nic nezmění.

2010-03-09 11:38:58

to Honzaford:... bohužel naše legislativa je zatím i na toto krátká ...uvedením ůdaje "stav tachometru" a nikoliv stav ujetých km (a je to skoro stejně znějící údaj) se ani v tomto případě podvodu (i když se zjevně o podvod jedná) nedopouští...

2010-03-09 13:04:04

Přečetl jsem si vaše příspěvky, ono pokud na toto upozorníte a pozvete třeba i média a celou věc zveřejníte, pak je otázka jak se k vám zachová bazar, který se tak bude cítit poškozený a medializovaný. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk kupoval nové Mondeo přímo u prodejce, kde nechal protihodnotou to své staré Mondeo, Pak prodejci nejspíše dojde, kdo na celou kauzu upozornil a zveřejnil, nezapomeňte že prodejce má na vás kontakt a ví kde bydlíte a kde obyčejně parkujete a není problém si vaše auto dle SPZ, kterou má váš servisák mnohdy v počítačové databázi najít a na vašem autě se pomstít. A já bych se tomu vůbec nedivil, kdyby se tomu tak opravdu stalo. Takže zveřejnění kauzy stočeného tachometru a jiných věcí se nemusí vyplatit, zejména u člověka u kterého je největší šance na odhalení že případ zveřejnil právě on, je to přeci původní majitel a auto zná nejlépe.

2010-03-09 13:18:27

to majda

Ano,to máš pravdu.Ale nemohu si pomoct,konkrétně v tomto případě, kdy byl i změněn rok výroby,pokud by po tom někdo šel,tak by jim tam bylo hodně horko.

2010-03-09 13:37:13

Dokud tyhle sviňárny nebudou trestným činem s pořádnou pálkou tak je to boj s větrnými mlýny,bohužel.

2010-03-09 13:45:57

to Honzaford:.. bohužel na tuhle svi...u mají taky kličku, od kluka z MÚ mám info ,že v kolonce rok výroby, může být uveden rok uvedení do provozu...a to oficiálně..

2010-03-09 14:59:37

nojo no,je to bída.

Doporučuju sekat ruce.

A zcela rozhodně bych si tam nic nekoupil a pořád a neustále jim dělat reklamu na všechny strany.Furt a stále při každé příležitosti.


Odpovědět