Fórum - Téma


Stěrače - nefunkčně funkční


Fórum Technický koutek Stěrače - nefunkčně funkční
2010-12-10 19:44:04

Zdarec všem. Mám pro vás dalšího " ježka v kleci". Popíšu situaci. Na předním okně vrstva mokrého sněhu a pánč mi lenost nedovolila sníh omést, sedám do auta a ve slepé víře , že si s tím stěrače poradí je pouštím.Ramínka stěračů jdou s nechutí nahoru a já jim držím palce.Po chvilce trhavých pohybů vidím ,že na to nemaj.Za přístrojovkou slyším nějaké cvrdlikání.Vypínám. Karta se obrátila a pro změnu já s nechutí vylézám a pohybuju svejma ramínkama a čistím okno.

Při další jízdě ,kdy krapet poprchává si chci otřít okno.Beru za páčku ,stěrače sebou trhnou a ...a nic.Vůbec nic! Nejdou ani ostřikovače.Nějak jsem dojel domů a bytná se ještě teď chechtá.Když jsem otevřel dveře ,myslela ,že přišel Bart Simpson. Tak prej jsem měl vytřeštěný oči.

Dnes jsem našel prasklou 20A pojistku.Dal jsem novou ,ale brzy mi zmrzl úsměv .Po zapnutí klíčku stěrače hned jedou.To mi hlava nebere. Funkce stěračů i ostřikovačů zůstaly zachovány.

Máte s tím někdo zkušenost? Je tam nějaké relé? Dík

 petrdepo  
2011-01-04 18:05:30

Zdravím.Zkuz si ještě zkontrolovat přepínač stěračů.Mohlo dojít při nadproudu k poškození přívodních kablíků k motorku stíračů(to je k propojení kablíku hlavního přívodu s kablíkem pro koncový doběh stíračů a tyto se potom nevypnou dokud se nevypne zapalování)

2011-04-03 21:57:25

Zaujímalo by ma ako si to vyriešil. Mám niečo podobné. Stierače sa zapnú spolu s kľúčom a pritom sú páčkou vypnuté?

2011-04-03 22:18:51

Zdarec....mňo,abych se přiznal ,tak jsem to ještě nevyřešil( nebyl čas a ani počasí). Sehnal jsem sice jinou páčku ,ale výsledek je stejný. Zatím mám překlemovanou spálenou pojistku vypínačem . Jestli bude závada v motoru stěračů ,tak mi jebne - vyndat ho z mondea bude asi pěknej vopruz.

2011-04-05 03:23:27

buď optimista, ja som skúšal nový mot. stieračov a nepomohlo

2011-04-05 08:27:14

11miky: Zdarec ,mám nový poznatek. Včera jsem vytáhl relé od stěračů ( teda doufám že je od stěračů) a ....

.. .... a stěrače už se nezapnou hned po otočení klíčkem a fungují celkem " normálně". Po krátkém výzkumu se mi zdá ,že nejde cyklovač a po zapnutí funkce " 1* setřít" nedojedou zpět - musel jsem podržet.

Teď tedy nevím kde je chyba.Jestli je relé v p... nebo je chyba ještě někde před ním ?! Nemám schéma a ani s čím porovnat - nevím na kterých kontaktech má být napětí. Třeba někdo ještě poradí.

 petrdepo  
2011-04-05 18:20:10

Ahoj,

jak jsem vyrozuměl,tak teď ztratil napájení vodič pro doběh stěračů do základní polohy.To by znamenalo,že asi máš zkrat mezi vodičem pro stálý běh stěračů a vodičem pro doběh stěračů do základní polohy.Vytažením relé se problém vyřeší jen nouzově.

2011-04-07 07:28:10

Ahoj všem, mám podobný problém. Z ničeho nic se mě zapnuly stěrače a už se nedaly vypnout a v kabině byl citít zapach spalených kabelu. Poté se stěrače vypnuly a už se nadají zapnout. Dal jsem auto do servisu a vyměnili, jak motory, gem, ovladací páčku i deštový sensor a stěrače stále nefungují. V servisu už neví co s tím, nevíte co by to mohlo dělat. Stěrače fungovaly i přesto, když se vytahnul klíček ze zapalovaní. A ještě k tomu to v servise vylepšile, že to na počítači píše Alarm service a nefunguje dálkové ovladaní, muže to mít něco společného. Vlastním Ford Galaxy 2.O TDci r.v 2008.

Děkuji za všechno info.

2011-04-21 22:14:53

páni! mne zistili chybu............... prehryznutý káblik v motorovom priestore od hlodavca. A všetko beží ako nové.


Odpovědět