Fórum - Téma


Stát ,magistrát, policie, křivda.


Fórum Dopravní přestupky Stát ,magistrát, policie, křivda.
Leo
Leo
2013-11-04 22:16:20

Pod tímto tématem bych rád viděl články ,kde na Vás byla zpáchána křivda z moci ůřední. Nadužívání moci ůřední, nesmyslném zákonu, o pomatenosti státního ůředníka a o chlapech co pomáhají a chrání.

A ve výsledku jediné co dokážu je potrápit slušné lidi.

Krásný příklad, aktuální od Jajarina o pánovi se Santa Fe. Který dostal rok zákazu řízení a pokutu 25 tis kč za to, že měl papírově váhu o 40kg přes 3500kg a neměl na to řidičské oprávnění. Jeho celková skutečná hmotnost nebyla ani 3 tuny . Je mi to jasné, ale neblížíme se situaci, když stát ještě přitvrdí..... Až mu a rok vydaj, nejspíš novej řidičák a podle nových silničních pravidel. V TP má celkovou hmotnost i s vlekem cca 4 t. Když narazí na dalšího vysokoškoláka s úřední mocí a ten vyvodí, že musí mít už C1+E když má v TP 4t. No a že vlek zrovna netahne mu nebude nic platné, teť na něm taky nic nevezl. Až mu za další 2 roky a pokutě 50 tis vrátí řidičák (protože už bude recidivista) zastaví jej další pomáhat a chránit a zjistí, že má v TP má zapsáno 5 osob a tedy že musí být všichni připoutní.On se bude hájit že žena i děti jsou doma, nebude mu to nic platné, protože podle zákona z 2015 3x přestupek a dojezdils.

Jestli si snad někdo myslí jak se stát napakoval na pokutě 25 tis kč. Je na velkém omylu. Pán najezdil třeba 20tis ročně tudíž spotřeboval za 60 tis paliva což je cca 30tis na DPH a spotřební dani, auto dá do depozitu, nebude muset platit pojištovně poviné ručení ani silniční daň, jestli podniká. Nebudu už to dál rozvíjet, že přišel o práci, nebo že brigádník na poště hodil obálku s doručenkou na pokuty do koše a on časm zjistí, že má obstavený majetek.

Tohle jsem domyslel zatím co jsem stál v zácpě, popojížděl jsem ke dvěma nabouraným autům kde policie říká učastníkům nehody. ,,To není na pokutu , to je škoda na každém voze do 100 000 kč to se domluvte".

To jsem blázen já nebo oni, vzbuďte mě ně někdo prosím!

2013-11-05 00:12:59

V tom případě byl zákon dost tvrdý, ale oprávněný. Je pravda, že ten děda měl v době řešení přestupku prázdný vlek. Ovšem pravidla jsou jasně danná. Policie je ovšem v tomto případě mimo, páč tento konkrétní případ posuzuje příslušný městský odbor dopravy. Na něm bylo vyměřit výši pokuty. Připadá mě, že to sází podle toho jak se vyspí. Dědula mohl dostat klidně půl roku bez oprávnění a pokutu 5 tisíc, ale ..... Dobré peníze do městského rozpočtu že ?!

2013-11-05 15:42:05

Nevím jak bych to nazval,kocourkov,debilita ???? Tenhle postih se mě zdá nenormální.Kdyby ten vozejk táhnul za favoritem tak by bylo vše v pořádku,váhově by se vešel.Otázka kultury jízdy je až druhořadá dle současného výkladu zákona.

2013-11-05 17:13:51

leo: Nevím,... nad čím se pánové v této zemi "pozastavujete"... To co bych psal dál ,by bylo hodně sprosté Každý z nás se na tomto systému tak trochu podílíme, už jen proto že si čech nechá kálet na hlavu a nádává jen u piva v putice


Odpovědět