Fórum - Téma


Spojka+Transit-vůle spojkového pedálu


Fórum Transit VI / V184 / V185 Spojka+Transit-vůle spojkového pedálu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit VI / V184 / V185  |  Naše vozidla


1  2

2014-04-04 15:08:46

fill: Někde to tu popisoval Leo,pokud je to potřeba tak trošku zavzdušnit ale osobně jsem se u předokolky s tím ještě nesetkal,že by to bylo potřeba.

2016-01-08 08:25:21

Zdravím všechny Forďáky, chtěl bych se zeptat na jeden problém, po výměně těsnícího kroužku s plíškem na klikové hřídeli a demontáži a montáži spojky, teď zabírá při rozjezdu příliš nahoře, až skoro má tendenci proklouznout, ale při řazení za jízdy zabírá normálně v polovině. Lamela byla cca 2 mm k nýtům z obou stran a přítlačný talíř při srovnání s novým asi o 1 mm nižší. Ložisko jsem vyčistil a namazal. Odvzdušnil asi 5x, ale pořád blbne. Moc Díky za zkušenosti. Pavel.

Dám tady jednu praxi: začal mi téci olej z gufera do spojkové skříně, vyměnil jsem a po vyčištění a poskládáni mi začala prokluzovat spojka. Takže pokud rozeberete spojku a na první pohled bude OK, jděte po přítlačným talíři a pořádně si překontrolujte, zda packy sedí téměř na konstrukci toho přítlačného talíře, nebo je tam již velká mezera, pokud ano je to unavený přítlačák a po vyčištění bude prokluzovat a žádné čachry z hladinou kapaliny a jiné nesmysly nepomůžou, záběr je daný automaticky.


Odpovědět

1  2