Fórum - Téma


Spojka_Transit V


Fórum Transit V / VE83 Spojka_Transit V

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit V / VE83  |  Naše vozidla2010-02-01 21:18:58

Prosím, má někdo z vás zkušenost z výměny spojky u transita r.v.99. Jaký je nejjednodušší postup. Asi tento víkend budu mít premiéru, tak abych něco nepokakal.

2010-02-01 23:27:40

Tak to bych taky moc rád věděl, zitra na to jdu a sám pořádně nevím rada by se fakt hodila.

2010-02-02 11:08:37

Dělal jsem to již je to pár let a vcelku bez problému,postup jako u jakéhokoli jiného auta.

Dobrý je mít připravený gufero na kliku kdyby bylo v háji aby se zrovna při jednom vyměnilo.

Dále je dobré si vytočit na soustruhu trn na vystředění llamely.

Vyndáš starter,odděláš kardanku,podepřeš motor,vytáhneš převodovku,vyměníš vnitřnosti a zpět.

Pamatuju,že šrouby na starteru jsem musel ohřejvat,bylo to zalepený nějakým pekelným lepidlem.

2010-02-06 10:11:51

to Milan1. Když budu muset vyměnit to gufero na klice musím vypustit olej?

2010-02-06 11:38:21

To Ti nevím,nějak si již nevzpomínám jestli jsem měl vypuštíno ale myslím,že ne.Záleží asi jak budeš mít postavený auto,asi bych to nechal co to udělá až dloubneš do simerinku tak zjistíš kde je hladina,stačí asi mít připraveneý klíč a belíček aby se eventuelně odpustilo.

2010-02-09 03:32:17

V sobotu odpoledne jsem se na to vrhnul, a zhruba do19:00 se mi to povedlo všechno rozebrat a stihl jsem vyměnit aspoň to gufero. Olej jsem vypouštět nemusel. Řeknuvám ale ti servisáci ve fordu musí být kouzelníci, dostat se ktěm horním šroubum na převodovce to je porod, když tam ještě překáží ten horní plastový kryt. V neděli ráno jsem se pokračoval v montáži, zhruba 20 minut jsem laboroval čím vystředit lamelu v polních podmínkách, dělal jsem to totiž v nedaleké fabrice na venkovní montážní rampě s nářadim co jsem si přivezl. Po dlouhém skoušení jsem použil dlouhý vořech z 1/4 sady zastrčený do dlouhého vořechu 1/2 sady. Po smontování převodovky a výměnou i nového lanka, jsem se pokoušel spojku seštelovat. Při zašroubování štelovací matky u pedálu až na konec závitu jsem si teprve všimnul že je prasklá paka přitlačující spojkové ložisko, takže jsem si zopakoval rozborku převodovky. Dnes jsem zjistil že tu páku dělá pouze Ford a stojí uněj 2055,-Kč. A ještě se vám pochlubým jedním kyksem, ato potřeboval jsem vyměnit ložiskový držák kardanu, tak jsem si ho přez internet objednal. A co mislíte, samozřejmě že stěh dvou nabýzených jsem si vzal to větší. Tak jsem ho dnes jel vyměnit. Taky mě blbce mohlo napadnout že když mám toho nejmenšího a nejslabšího že tam bude to menší ložisko.

2010-02-11 23:23:02

Ahoj jsem pitomec rozdělal jsem spojku u transitu 2.0 DI 2001 a nevim jak přijde lamela jestli tim širším klasicky k převodovce nebo obraceně, protože u bloku je přitlačak jakoby vyboulenej k převodovce , ale lamela by byla vyboulená k převodovce kdybych ji dal šírším koncem k motoru. tak nevim

2010-02-16 01:21:56

Asi už je pozdě, ale lamela se dává tou vystouplejší stranou k přítlačáku. Mam takový dojem že opačně to snad ani nejde.

2015-11-16 19:11:12

Zdravím, potřeboval bych radu. Na Transitu VE83 2.5D je mezi spojkovou pákou a lankem spojky taková "kostka" nasazená na té páce. A po sešlápnutí spojky ta kostka z páky vždy vyklouzne. Už jste se s tím někdo setkal ?? Nevěděli by jste někdo náhodou zdali tam nemá být nějaký kolíček nebo něco takového, aby ta kostka z páky nesklouzla ??

Více na: http://www.fordclub.eu/fo...17338?select=105877Děkuji moc za odpovědi.

2017-04-19 12:20:46

Ahoj, můj transit 2,5TD 1999 celkem dost špatně řadí. Za studena je to horší, za tepla je to trochu lepší. Převodový olej jsem vyměnil - žádá velká změna, napadá mě seřízení spojky, jelikož spojka začne zabírat hned dole. Transit blbě řadí jedničku, né ale pokaždý, občas tam skočí dobře. Nebo třeba zpátečku, to je občas opruz ji tam narvat... Při řazení zpátečky je slyšet jak kardan "kopne". Nebo třeba když se snažím zařadit jedničku a auto pomaloučku couvá třeba z kopce, tak nemám šanci, občas se to povede, ale přes zuby.... Další kvalty, hlavně dvojka pak jde řadit blbě, občas přes zuby a trojka tam má takovej "schod" ostatní kvalty jdou dobře. Zjitil jsem, že pomůže řadit s meziplynem a pořádně si s tím plynem vyhrát, pak občas kvalty skáčou uplně sami.

Spojk ujsem zkoušel seřivoat pomocí napnutí lanka na spojkovym pedálu, troch use to zlepšilo, ale to už jsem na dorazu a lanko víc našponovat nejde. Auto má najeto 90tis poctivých, tak je mi divný že by byla spojka, či převodovka KO... Dá se spojka seřídit ještě jinde, nebo jen tím lankem? Napdlo mě, že to lanko je vytahaný, ale je mi to divný.

Měnit spojku, nebo dokonce převodovku momentálně vubec nechci, protže nejsou žádné finance na to :(

Díky

Hezký den


Odpovědět