Fórum - Téma


Spojka+Mondeo-píská při rozjezdu,lamela,ložisko ap


Fórum Mondeo MK II Spojka+Mondeo-píská při rozjezdu,lamela,ložisko ap

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK II  |  Naše vozidla2007-11-10 12:27:24

Zdravím všechny, nedávno mi na Mondeu r.v 1998 1,8 16V za studena vždy při prvním rozjezdu ať na zpátečku nebo na jedničku po rozjezdu ihned po puštění "zazpívá" spojka a udělá takový táhlý zvuk. Pokud pouštím spojku velice pomalu, tak to to občas neudělá. Pak již je vše v pořádku. Pokud auto nějákou dobu stojí a vychladne ozve se při rozjezdu zase. Není to nic hrozného, kromě toho zvuku to nemá zatím na funkci spojky žádný vliv, ale něco mi říká, že bych s tím měl něco udělat! Netušíte někdo co by mohlo být příčinou, případně na co se mám připravit v servisu? Děkuji za radu Petr.

2007-11-12 12:50:03

Ahoj, zřejmě ti odchází přítlačné ložisko, bude zřejmě suché. Nic s trím nenaděláš jedině oddělit od motoru a zkontrolovat, jak natom je, nebo vyměnit. Zdenek Pak se ozvi jak to dopadlo .

2007-11-12 20:54:20

Ahoj, diky za radu.....necham na to mrknout sveho dvorniho mechanika a urcite dam vedet co to bylo...ale jeste 3 tejdny to snad vydrzi, aniz bych neco jeste vic znicil....

2007-11-25 22:09:15

Pokud by ti odcházelo ložisko je rada jednoduchá...Nastartuj a pokud se ozívá hlučnější zvuk který přestane jak myle šlápneš na spojku tak doporučuji výměnu ložiska,samozřejmě už je lepší udělat komplet spojku,jinalk se ti může stát že se ti bude zakousávat ložisko do paprsků přítlačáku tak dlouho až se ti to kousne nehledě na to že si paprsky přítlačáku tímto velmi ničíš,ale pokud budeš dělat komplet spojku,tak tam přijde novej...je to jen na tobe....ono je zavad a popisu jejich odstranění více ale tohle tak nejjednodužší...

2011-07-12 12:44:02

Zdravím. Koukám, že je to starší diskuze, ale snad se někdo ozve. Měl jsem stejný problém na MK3, r.v.2004, 2.0TDCI. Nechal sem vyměnit pouze spojkové ložisko a pískání ustalo. Bohužel ale nezmizelo rachocení zhruba uprostřed chodu spojkového pedálu. V servisu mi řekli, že to je tím, že je tam nové ložisko a starý přítlačák a lamela. V čem je ale problém? Pokud přítlačák nebyl nijak závadný, pouze starý, neměl by tam být žádný problém, ne? Jak se může zakousávat do paprsků přítlačáku? A jakým způsobem se to pak opotřebovává a zakusuje? Nerad bych si zrušil nově namontovaný modul s ložiskem o spojce komplet nemluvě.A hlavně jestli se s tím dá chvilku jezdit než se to vymění. Dejtě někdo vědět. Předem díky.


Odpovědět