Fórum - Téma


špatné rozdělení síly ofuku u klimy


Fórum Technický koutek špatné rozdělení síly ofuku u klimy
2012-06-20 14:49:41

Ahoj, prosím o radu.

Při zapnutí ofuku horní poloviny těla (nebo čelního skla) a zároveň nohou se síla foukání nerozdělí 50/50, ale spíš 90 na nohy a 10 na tělo (sklo). Takže musím zvýšit výkon foukání, což při zapnuté klimatizaci dělá z nohou rampouchy a k tělu se dostane jen opravdu slabý větřík. Není rozdíl v tom, zda je klima zapnutá, či nikoliv.

Nevíte, zda to lze nějak poladit, aby bylo foukání rovnoměrné?

Díky moc za pomoc.

Mondeo MKIII, 2007, TdCi

2012-06-20 15:57:02

Ahoj, dělá mi to to samé a na firemních mondeích (3) to dělá taky. Takže to je asi běžný stav. To samé je když dáš foukání pouze na nohy a na plno tak to fouká i na okno. To jsem teda na firemních nezkoušel tak nevim jestli nemam unikát

2012-06-20 17:52:16

Zdar

Tak asi takhle, pokud jde topení tak nefouka půl na půl ale vice na nohy. Ale pokud jde o

Studený vzduch tak fouká nahoru možná půl na půl ale určité ne na okno.

To fouká zvlášť tlačítkem.

Aspoň tak to je u me a jinak pak ovladani zvlášť sekce tlačítkama.

2012-06-22 10:50:11

No, co se dá dělat. Inženýři z Forda udělali někde chybu. Takže nějaké "přenastavení" nehrozí.

2012-06-23 10:43:50

Ano, napsals to přesně, u Forda těch chyb nasekali haldy..

2012-06-23 15:16:40

Vy tady všichi píšete pořád o Fordu co nadělali chyb,a děláte jako by jiné značky třeba koncern žádné chyby neměli. A nejen koncernové značky. Proč na tomto webu má pořád někdo něco proti Fordu?

To je Zajímavý tady

2012-06-23 15:44:52

Nevšimnul jsem si, že by tu padlo něco o tom, jak jinde to dělaj bez chyb.To jen v tvý paranoje se to urodilo.Všichni maj chyby, je to jen technika.Někdo jich holt naseká víc, někdo míň.A nezmění to ani tvoje slepá a bezmezná víra ve Forda.Konkrétně já si myslim, že u forda v německu se povedla Fiesta a Escort, ostatní je sračka..To ale končí max rokem 2000, včene dodávek.Takhle to má hodně značek.Začlo nový tisíciletí a lidi se rozhodli, že budou dělat horší a horší auta.Krok přede všema maj, bohužel to tak je, japonci.S estetikou si nikdy hlavu nelámali, ale technika jim funguje.A to se postav klidně na tu svojí fordovskou hlavu, ale nuděláš s tim nic.Koukni na fora s japoncema, co tam řešej.Pak koukni sem.Miliardy témat, jak někomu něco nefunguje a haldy odpovědí, to jsem měl taky ..... Tady přibydou 3 témata denně, u japonskejch značek max 3 za tejden.Takže na tom něco bude.No ono to neni ani nic tajnýho.Japonci ty auta prostě uměj.Já osobně mám swifta.A vsadim se oč chceš, že i smontáží LPG jsem do něj nenasypal ani polovinu, co ty do svýho vymazlenýho mondea..

2012-06-23 16:00:49

SLUT :

je hezký že sem píšeš,ale když už píšeš nikoho neurážej a piš slušně.

A když mluvíš o mém Mondeu,tak od té doby co ho mám jsem koupil pouze jeden EGR ventil a to je vše.Jinak běžné provozní věci co se kupují u jiných aut také (destičky,oleje atp) Takže by si asi prohrál tu sázku protože já nic nesypal jak píšeš,ale ty asi jo.Tvá polovina bude tedy větší.

Jinak co tady píšeš,ať se koukneš na jakýkoliv klub ruzných značek,všude řeší nejaké problémy a všude jich je dost.My se tady snažíme problémy eliminovat,aby nemusel hned každej do servisu,když je to malej problém.

Snažíme se tady diskutovat,a né hned napadat značky aut nebo dokonce členy jako to děláš ty! Také mám kolem sebe známé lidi,kteří nevlastní pouze Fordy,ale nenapadám je co si koupili za auto když mají problém.Snažím se pomoct pokud je to možné.Tak diskutuj a neohrazuj se tady co Ford má a nemá za chyby,a jeké jsou lepší značky. Díky snad to stačilo pro vysvětlení

2012-06-24 12:45:58

Dobrej šprajc máš na fora, viď.No nic, nebudu trě tejrat.Jinak je hezký, že se snažíš eliminovat problémy, ale pár tvých rad vedlo spíš k opačnýmu výsledku.Koupils JEN EGR ventil.Ještě jsem tu neměl auto, ktrý by ho mělo na výměnu.To jistě dokazuje vysoku kvalitu těcht mondeí.Můžu ti přihodit pár dalších bonbonků, který jsem tu těchto aut vyměnil já.Třeba 4 roky starý mondeo 2,0TDDI ventilátor vetrání.Podle vinu bylo 12 variant motorů, který přicházej v úvahu.Muselo se to objednat podne čísla dílu.Stál tenkrát 5500. Pak jedno 2,2TDCI, turbo a prasklý sací potrubí, který se našlo jen na jednoum vrakáči, jeden kus se slovy, to máte kliku, potrubí praskaj, je o ně rvačka.Taky specialitka tohoto mondea.Ale jestli jsi četl všechno, né každej model od fotda stojí za hovno.A ty dikuse, no jen se koukni, co řešej jinde.Taky se najdou závažnější problémy.Ale že u japonců je to o dost míň, to prostě pravda je.Že tam někdo dá dotaz, nikdy jsem se v autě nedostal dál jak za volant, na výměnu brzdovejch destiček, to nemůžeš srovnávat s tim, co se děje u ostatních značek.Spoustu záhadnejch závad, spoustu stále se opakujích závad, ..

2012-10-26 10:39:13

Tomenzino

Nic si z toho nedělej. Japonci jsou taky kus od kusu. On totiž taky není Japonec jako Japonec. Hlavně co se týká dílů vyrobených jinde než v domovské fabrice (a to je dnes už normální). Známé u Suzuki SX4 odešel homokinetický kloub přední polosy u čtyřkolky (a to by měl být odolný, protože je to vůz crosover do terénu) a v servisu jí řekli, že od doby, kdy je začli jako díl dělat číňani to je normální. Dneska už i japonci si nechávají dělat díly v číně proto, že se jim uvolní kapacita a je to levnější i s vyšším procentem zmetků. Proto se nenechávej vytočit od někoho, kdo nezná současný stav toho, kde se jaké díly vyrábí.

2012-10-26 10:50:17

Nikdo neříká, že japonci jsou bezporuchový.Samozřejmě, kvalita dílů šla dolu s přesunem výroby do Číny.Furt je to ale zlomek toho, jak se sypou třeba Fordi.SX4 je hnuj, o tom žádná.Furt ale lepší prasklej kloub, než jakási záhada na motoru, elektrice atd.Všechny automobilky co můžou, nechaj dělat v Číně.Tak to holt dneska je.Ale furt se dá ještě říct, tyhle káry se sypou míň, tohle je šrot.Jak jsem říkal, koukni na jiný diskuze u jinajch značek.Co řešej tam a co tady.Tam maj 3 nový témata tejdně, tady denně

2012-10-26 15:13:20

SLUT

Asi proto,že si o tom zde píšeme více.Jinde na to kašlou a je jim to jedno. Jsi proti Fordům a s tím tady nic neuděláme.Nekupuj je neopravuj je a nech je ležet

2012-10-27 09:41:28

Tomenzino.

Ono je to také tím, že těch japončíků tady není tolik a nejsou tady tak dlouho. Další věc je také to, že na Fordech se ještě dá něco opravit doma kdežto u těch japončíků musí do servisu s každou blbostí a také nemají takovou dostupnost náhradních dílů. Ale asi běda těm, kterým auto vypadne z garance. To se teprve začnou divit. Ono je to konečně vidět v tabulce spolehlivosti aut v závislosti na stáří vozidla z německých časopisů.

2012-10-27 15:08:04

petrdepo

Souhlasím s tebou není co dodat

2012-10-27 19:22:03

Ono je to taky o tom vážení přátelé a kolegové že kdo prostě chce rýpat do lidí a věcí prostě rýpat bude to je v tom člověku a takovej člověk by měl dostat do ruky rýč a rýpat něakou zahradu aby si to užil Já osobně mám Focuse který byl koupený ojetý a za 4 roky co ho mám jsem vyměnil spojku a volnoběžný ventiil zbytek jak psal Tomenzino běžná údržba ono za spoustu věcí může spousta vedlejších vlivů o kterých nemá cenu psát ale o tom že někdo potřebuje rýt je věc jiná tak ať si vezme rýč a upaluje na zahradu


Odpovědět