Fórum - Téma


Sněhové řetězy


Fórum Pokec všeobecný Sněhové řetězy
2010-02-16 10:21:13

Ahoj,

nemáte, prosím, někdo tip na nějaké laciné řetězy ? Třeba i poškozené. 4000,- je na mě fakt moc. Otec si je kdysi na škodovku dělal , ale když se koukám kolik jen stojí řetěz, mam obavu, aby to nebyl jen drahý experiment. Nebo máte někdo nějakou zkušenost? Podělte se prosím


Pozn ADM.

Přesunutí tématu ze sekce Ford Transit do všeobecné sekce.

LuHuFord

2010-02-16 12:47:55

Kolega teď nadávno pořídil řetězy, prej nějakou špičku na trhu kolem cca 1000,-. Tak se ho zeptám a kdyžtak bych to tu pak rozepsal...

2010-02-16 14:52:39

To budeš muset projet net.Pokud nechceš nějaký spejšl řetězy,kalený, čtyčhranný řetěz ,tak si myslím

že je do tisícovky musíš pořídit.aspoň si tak nějak matně zpomínám co mě stály.

Hobbycar měl nějaký výprodeje:http://www.hobbycar.cz/ak...ty.php?akt_page=1&lang=cz

Takový lepší Pevag:http://www.auto77.cz/view...atalogue.php?cat_id=10013

2010-02-16 23:13:06

Díky, díky, budu sledovat trendy a slevy....

Máte někdo zkušenost s tzv: "Rozjezdová pomůcka - sněhové řetězy" (např: http://lnk.nu/aukro.cz/16kp.html )? Jako vyprošťovák z nouze by to možná nebylo marné. Jen jestli to něco vydrží. V létě (kdo by vozil řetězy v létě ) jsem zajel pro loď k řece v jednom takovým lesíku, a světe div se nemohl jsem vyjet. Po těch kluzkých kořenech, lesní půdě.....auto plné dětí a v deset večer sníte o jakýchkoliv řetězích, nebo aspoň řetízkách. Místní traktoristi v lihu a já snil a zuřil (kdo by vozil řetězy v létě přece) .

Takže rozjezdové pomůcky co vy na to ?

2010-02-16 23:40:10

Ahoj no řetezy je samozřejmě dobra věc na klidnou jizdu sypkým sněhem ale nevim nevim jak by se s nima vytahovala lod z vody ja jsem vozil v aute takovy ty nouzovy na snih a jednou jsem potreboval vytáhnout přívěs plnej dřívi ze zasněženyho dvora.když je sníh čerstvej tak to je pohadka ale jak zledovatí tak je konec to se roztrhaj a nemas z toho nic takže jedine koupit naky značkovy ale s tím nemam zkušenosti.každopadně když je voroštuješ na silnici nebo kameni tak je po nich.a pak jeste myslim že se po tech kořenech a kameni budou smekat vic než samotny kola.takže muj zavěr 4x4 by to asi vyřešilo nejlepším zpusobem

2010-02-17 00:09:03

to yaris:

No právě....4000,- za řetězy jsou moc. Ale nové 4X4...to už stojí za úvahu

PS: vytáhnou kanoi z vody jsem nezkoušel-tak ouchylnej nejsem problém byl vyjet z toho podmáčeného lesíku....

spravil to hupcuk....

2012-11-29 11:10:01

Zdravím vás,

potřebuji si pořídit sněhové řetězy a vůbec si nevím rady. Mam Ford Focus a rozměry kol 195/65R15. Vybírat bych chtěla z nabídky na http://www.snehove-retezy...retezy-pewag.html#content.

Máte s nimi nějakou zkušenost?

Děkuji za pomoc s výběrem

2012-11-29 11:48:21

To Elizabeth

Zdárek

Už jsi někdy nasazovala řetězy?????? Neradil bych kupovat je na netu tedy přinejmenším ne vybírat. Dojdi do kameňáku nebo někam do servisu at ti je ukážou a předvedou. Je spousta systémů upínání, některé nasadíš bez hnutí některé ne, některé musíš dotáhnout některé ne,a nakonec nejdůležitější je kvalita. Jestli se ti přetrhnout při prvním proklouznutí a nedejbože se ti za něco zachytí tak ti srolují blatník jak límec u roláku. A že v čechách jsem viděl málo věcí které byly levné a zároveň kvalitní. Pracuju v norsku a ještě jsem tady neviděl osobák s řetězy a že jezdím hodně přes hory Moje mínění je, že pokud máš kvalitní gumy( a když sháníš řetězy tak důvod je mít asi je) tak vyjedeš vše jako s řetězama. Ale to si musí každý vyzkoušet sám. Takže nejdřív vyzkoušej které ti nejvíc usnadní život a až potom kupuj

Borgi, 2012-11-29 11:48:21 napsal:

To Elizabeth

Zdárek

Už jsi někdy nasazovala řetězy?????? Neradil bych kupovat je na netu tedy přinejmenším ne vybírat. Dojdi do kameňáku nebo někam do servisu at ti je ukážou a předvedou. Je spousta systémů upínání, některé nasadíš bez hnutí některé ne, některé musíš dotáhnout některé ne,a nakonec nejdůležitější je kvalita. Jestli se ti přetrhnout při prvním proklouznutí a nedejbože se ti za něco zachytí tak ti srolují blatník jak límec u roláku. A že v čechách jsem viděl málo věcí které byly levné a zároveň kvalitní. Pracuju v norsku a ještě jsem tady neviděl osobák s řetězy a že jezdím hodně přes hory .. Moje mínění je, že pokud máš kvalitní gumy( a když sháníš řetězy tak důvod je mít asi je) tak vyjedeš vše jako s řetězama. Ale to si musí každý vyzkoušet sám. Takže nejdřív vyzkoušej které ti nejvíc usnadní život a až potom kupuj ..

2012-12-08 17:45:11

To je sice co tu píšeš pravda, ale dohaduj se s rakouským policajtem v Alpách, že nemáš řetězy ani v kufru, protože máš dobrý gumy a ve sněhu jezdit umíš. Prostě tě otočí a pošupajdíš zpátky domů.

2012-12-08 22:23:45

oťas

Tak to je bez debat. Toho jsem si vědom. Proto jsem taky psal o všech těch typech a o důvodu je mít. Ale vždy bude platit že co si sám vyzkoušíš ti udělá lepší službu, než když je koupíš na netu a pak na tebe pujde pot jen když si představíš, že by jsi je měl použít. A rakušákovi bude stačit že řetězy máš,at už jsou odkudkoliv.

freedom, 2010-02-16 10:21:13 napsal:

Ahoj,

nemáte, prosím, někdo tip na nějaké laciné řetězy ? Třeba i poškozené. 4000,- je na mě fakt moc. Otec si je kdysi na škodovku dělal , ale když se koukám kolik jen stojí řetěz, mam obavu, aby to nebyl jen drahý experiment. Nebo máte někdo nějakou zkušenost? .. Podělte se prosím ..


Pozn ADM.

Přesunutí tématu ze sekce Ford Transit do všeobecné sekce.

LuHuFord

2012-12-09 00:19:56

S tím naprosto souhlasím jen jsem chtěl upozornit na to, že je nemusíš použít, ale v některých situacích jsou povinné. Zejména v Alpách, protože jinak tě dál nepustí a přes to vlak nejede. Je pravda, že by si každý kdo v zimě chce jezdit, měl mít dobré zimní pneu a aspoň trochu zkušeností se sněhem a náledím. To druhé je samozrejmě horší.

viki  
2012-12-09 11:40:34

http://www.az-impex.eu/az...impex/eshop/8-1-AUTO-MOTO

chausettes antidérapante Snowgecko  |  Více info


Odpovědět