Fórum - Téma


Servisy jako kluboví partneři, proč to nefunguje?


Fórum Klubové záležitosti Servisy jako kluboví partneři, proč to nefunguje?
hof  
2011-10-22 22:40:27

chtěl bych otevřít debatu na téma, proč tak málo členů využívá nabídky servisů, provozovaných našimi členy, konkrétně se dnes zaměřim na loňského partnera klubu – servis provozovaný členem rampic1968 –

http://www.fordclub.eu/member_detail.php?id=5868

který po roce sekci partnerů klubu pro nevalný zájem členů opustil.

Když se nad tím tak zamyslim, tak kde může být větší záruka korektního jednání, než v servisu, který provozuje jeden z našich členů, každýmu přece musí být jasný, že by se všechny jeho fauly ihned probraly na klubových stránkách a skončil by, navíc stránky Fordclubu nenavštěvujeme jenom my, členové, ale stovky a stovky nezalogovaných pozorovatelů denně, a ti by také negativní hodnocení mohli šířit dál ..... tak v čem je tedy problém?

Navíc v tomto servisu, byť neznačkovém, ale o to více univerzálním, pracuje další náš člen, albi

http://www.fordclub.eu/member_detail.php?id=2341

kterého všichni dobře znáte z diskuze, kde vám zdatně a nezištně už od roku 2007 radí.

Když se podíváte do sekce Ankety, zjistíte, že nabízí vlastní diagnostiku na vozy Ford -

http://www.fordclub.eu/vote_detail.php?id=71

Osobně k nim jezdim od roku 2008 a nikdy jsem se nesetkal ( a věřte, že to je to, co mě dokáže odradit úplně nejvíc) s nevlídnym přijetím, s bagatelizováním mýho problému apod.

A další věc, dají na výběr, chceš originál díly Ford ( Motorcraft ), tak proč ne, objednají se u Charouze, odpoledne jsou k mání, zítra přijeď. Origo díly jsou drahý a pro tohle auto budou stačit levnější díly? Žádnej problém, nabídnou díly z druhovýroby ve třech čtyřech cenových hladinách a to ještě s nezanedbatelnou slevou, kterou jim poskytuje společnost AutoKelly -

http://www.eurokraft.cz/e...ny-autoklubu-ford-a-skoda

Tak v čem je tedy problém? Proč pořád čtu v diskuzi nářky mnohých na to, jak dopadli jinde, jak prodělali, jak s nimi jednali apod?

Někdy, když ty nářky čtu, tak si pomyslim, že by se mnohým vyplatilo, vzít si den volna a do tý Prahy zajet ...... pochopitelně po předchozí dohodě ....

2013-06-30 16:53:43

Co takhle servis, který má víc poboček, nejen pobočka v Praze, já osobně bych do Prahy z Brna nejel. Nebo více servisů z různých koutů ČR.

2013-06-30 16:56:48

hanss1982: Máš naprostou pravdu. Jenomže servisů Ford, které stojí o zákazníky zrovna moc není a nebo ani neví o tom, že existuje nějaký fordclub.eu. Navíc, když si lidé spočítají náklady na dojezd do Prahy, tak za menší opravy dají stejnou nebo menší částku za opravu provedenou v místní opravně (nehledě na čas strávený cestováním).

2013-06-30 17:07:26

Myslím, že by se dal třeba v Brně oslovit pan Pavlíček z fordservisu http://www.almara.cz/pavlicek/, jak pojedu tak se ho optám .

Dále mě napadlo (je to sice o shopu) ale proč fordclub.eu nemá nějaký přidružený shop s věcmi od Forda? Nebo se mýlím?

2013-06-30 17:23:23

hof:

Zajímalo by mne, jestli bys jezdil na drobné servisní opravy třeba 100 nebo 200 km. Sponzor bohužel má jeden servis Praze. V Praze je sice 360 členů, ale jestli je jich skutečně aktivníc 50, tak je to hodně. a kdo z těch 50 potřebuje tak často zadávat zakázku v servisu ? Sponzor v žádném případě nemůže obsáhnout celou republiku. Po spočítání nákladů na dojezd do servisu a cestování pro vozidlo například z Brna, Ostravy, Chebu a podobně se nemůže v žádném případě vyplatit a každý si to velice dobře dovede spočítat. Ten sponzor z tohoto důvodu byl jen pro pražáky a velmi blízké okolí. Pro klub by měl mnohem větší význam sponzor, který by měl servisy alespoň v každém kraji. Bohužel, tak velká firma se asi nenajde. Ale také by byl dobrý sponzor, ani ne tak finanční, jako spíš co se týká technické dokumentace k vozidlům (elektrická schémata a případně obrázky montážních sestav, které hlavně pomohou při řešení závady například na zahraniční dovolené. To by ho navíc skoro nic nestálo.

2013-06-30 17:25:17

hanss1982: Má přidruženého sponzorujícího prodejce se slevou na díly (tuším sleva 5%). Je to AutoKelly.

2013-06-30 17:31:39

petrdepo: Na tuto spolupráci s Kelly jsem se ptal v tématu jiném, zda-li spolupráce ještě přetrvává?

2013-07-01 17:36:28

hanss1982: Jestli spolupráce trvá, to najdeš na stránkách AutoKelly. Měli to tam uvedeno.

2013-07-02 09:13:56

hanss1982: Tak v AutoKelly mi na přímý dotaz sdělili, že s Fordclub.eu žádná spolupráce není. Spolupráce je jen s některými servisy.


Odpovědět