Fórum - Téma


Řízení motoru+Fusion-benzín-LPG


Fórum Fusion Řízení motoru+Fusion-benzín-LPG

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Fusion  |  Naše vozidla


1  2

2015-03-05 19:14:42

empi: No ono je dulezite vedet vsechny informace ale to primazavani jsem si taky rikal ze ho tam dam.Budu hold rozmyslet

2015-03-05 19:32:05

Já mám 1.6 16V Fusiona 2003, najeto 200 000 km, z toho 180 000 km na LPG bez přimazávání a jezdí jak srna... Jsem spokojenej i po těch letech a kilometrech... Dobré auto (jen trochu tvrdé vypružení)...

2015-03-05 20:01:16

Dobrý večer,

moje zkušenosti s Fusionem jsou také pozitivní, splnil přesně to co se od něj očekávalo, tj. za velmi příznivou pořizovací cenu relativně velké auto a díky provozu na LPG bezkonkurenční provozní náklady. Tím, že je vyšší, což je u dnešních aut spíše vyjímka, se nebojím vjet ani na lesní cestu s hlubokýma kolejema. Nastupování i vzpřímenější posez mi vyhovují víc jak u současných aut, kde je vše u země a člověk do nich spíš usedá než nasedá.. Je pravda, že to není žádný závoďák, svádí k pomalejší jízdě a to i na dálnici, to mi ale vůbec nevadí naopak se to projeví kladně na spotřebě. Mám dojem že obdobné auto bych v dnešní produkci těžko hledal. Je to dáno i tím, že auto beru jako nástroj co mi má přijatelným způsobem posloužit a né jako prestižní záležitost co zvyšuje sebevědomí, stačí mi dojet tam kam potřebuji a nemusím k tomu mít 30 různých asistentů a rozsáhlý car entertainment. Co mi vyloženě udělalo radost bylo pořízení nosiče kol na závěsné zařízení. S autem a vlastníma kolama tak mohu jet i dlouhé trasy a bez omezení využívat vnitřní prostor auta. Kola jsou k jízdě připrvena během pár minut, a zrovna tak rychle jsou umístěna na nosič bez sebemenší námahy. Jediné negativum co pozoruji ve srovnání s minulým autem je vyšší hmotnost, která se negativně projevuje na sněhu a ledu , kdy auto snáze "zapadne" nebo se nemůže rozjet, takže jsem opatrnější kam si ve sněhu mohu troufnut.

2015-03-08 18:21:03

No tak jsem si vsechno procetl a uvidim no ale jak tak koukam jak leti benzin nahoru asi to bude jasne.Jen doufam ze to neubere na vykonu.

2015-10-10 07:39:58

Motor+Fusion-provoz na LPG .. Zdravím dostal jsem na opravu Fusiona s motorem 1.4 59 kW se zástavbou LPG.Problém je že po vypnutí sytiče má motor na volnoběžné otáčky hlučnější chod a auto se celé trochu klepe.Rozsvítila se diagnostika motoru,napíchly jsme to a hlásilo to chybu vadný vstřikovač 1.válce.V práci mi ale říkali že to mohou být svíčky že se u LPG systému mají měnit jednou ročně a že vstřikovač to nepude pokud to dělá i po přepnutí na LPG,což dělá jen je cítit přepnutí jak trochu houpnou otáčky.Tak jsem koupil nové iridiové svíčky a problém pořád stejný.Zkoušely sme kabely odpojovat a je to jak kdyby jel na 3 válce po odpojení 1.válce.Přehodily sme kabely jestli není ten 1. špatný a není.Pak nás napadl zapalovací modul (cívka) po výmeně problém stejný.Prosím poraďte jestli jste se stím někdo setkal nebo nevíte co by to mohlo být ? Už si nevím rady ::(: , díky

2015-10-11 09:37:30

el_burro: A nezkoušeli jste místo kabelů přehodit vstřikovače. Pokud by to byl opravdu vstřikovač, tak by se závada projevila na jiném válci. Také by něco mohlo napovědět porovnání elektrického odporu vstřikovačů.

2015-10-17 09:22:56

Vstřikovač jsme vyloučily jelikož to dělá i po přepnutí na plyn a ten přes vstřikovač nejde.Jinak teda změřena komprese a je to první válec 5,4 a ostatní kolem 10-11.Pak kluci v práci říkaly ať první válec trochu zaliju olejem a změřím znova kompresi,že pokud bude lepší na tom 1.válci tak jsou to pístní kroužky a pokud se nezmění tak je to vršek (hlava,ventily).Zalil jsem a změřil dvakrát znovu a bylo to 5,2 takže vršek.Jelikož nevím jak je to nákladné a majitelka do toho nechce moc vrážet protože stejně chce hned prodat.Kolik má tak tohle auto stouto závadou cenu ?

2015-10-17 09:27:48

el_burro: No jo no plyn. Změklý ventily na prvním válci, běžný jev. Je potřeba je vyměnit a dát přimazávání ventilů na první válec.


Odpovědět

1  2