Fórum - Téma


Řízení+Fiesta-problém s posilňovačom riadenia


Fórum Fiesta III Řízení+Fiesta-problém s posilňovačom riadenia

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Fiesta III  |  Naše vozidla2008-09-15 20:31:18

Tak si predstavte, ako ma vypiekla moja staršia Fiestička 1.3i, r. v. 96.

V piatok po práci na parkovisku pozerám zo zvyku pod auto , a tam pekná nesympatická a dosť veľká mláčka. Šprtol som do toho prstom, a ono to hydraulický olej - no nádhera. Po otvorení kapoty som zistil, že sa mi rozpadla objímka na hadici medzi olejovou nádržkou serva a čerpadlom, ktorá prichytávala hadicu k rámu. Hadica sa uvoľnila, dostala sa až ku klinovému remeňu, a ten ju prerezal. Ono sa to nestalo hneď, už dlhšie som si všímal, že sa mi trochu mastí olejová vaňa a spodok motora. Predpokladal som, že mi presakuje olej pri kľukovke, veď motor má už 150 000 tisíc.

Hadicu som trošku prichytil medeným drôtom, čo som vozil zo sebou, a pobral sa domov. Doma mi z hadice vytiekli ešte asi štyri deci oleja, tak snáď som nezadrel čerpadlo .

No čo už, olej som už objednal, a hadicu tiež, takže ma čaká ešte špinavá a tesná výmena, lebo je tam fakt málo miesta. Tak nech vám to jazdí, a skontrolujte si všetky hadice .

Aby som vás nemýlil: vlastním aj Ford Fiesta 1.4 TDCi, r. v. 2004, takže na tieto autíčka som ani napriek podobným viac-menej pravidelným pokusom staršieho Ferdinka nezanevrel

M


Odpovědět