Fórum - Téma


Rady+řešení pojistných událostí apod


Fórum Pokec všeobecný Rady+řešení pojistných událostí apod
2010-04-19 21:26:30

Dnes se mi stala jedna nemilá věc. Sice v práci parkuju na uzavřeném parkovišti, ale někdo mi docela hezky odřel dveře. Vzhledem k tomu, že místa jsou daná, vím kdo to udělal. Bohužel jsem si toho nevšimla hned, ale až doma. Nikde jinde jsem nebyla a navíc je v odřenině vidět barva auta toho "zmetka", kterej to udělal. Určitě víte, jak to dokáže naštvat, když se o auto staráte a pak přijde taková která neumí parkovat a navíc za vámi ani nedojde, že se něco stalo... . Samozřejmě si tu osobu zítra podám, ale zajímalo by mě (nikdy se mi nic takového nestalo) jestli jste toto někdo řešil? Pokud mi to nebude chtít zaplatit tak co pak? Přece jen poškodil cizí věc tak snad se to musí dát nějak vyřešit, ať už podobrým nebo pozlým... Díky moc za každý příspěvek

2010-04-19 22:38:47

Pokud to nebude chtít zaplatit, tak bych to dal policii. Víš kdo je viník, a pokud ti to nezaplatí viník, nebo ho neurčí, měla by to zamáznout pojišťovna. Alespoň myslím.

2010-04-19 23:46:46

Bohužel to není tak jednoduché. Máš dvě možnosti. Jestli jsi si opravdu jistá kdo to byl, tak zajít zatím dotyčným a říct mu, že jsi ho viděla, jak ti odřel vozidlo a nějakým způsobem se s ním domluvit, že oprava tě vyjde tolik a tolik. Buď na to přistoupí nebo ne. A nebo je druhá možnost, věc oznámit na policii, ale pokud ho nikdo neviděl, že ti dveře odřel a dotyčnej si bude stát za svým, že on to v žádnem případě neudělal, tak si tím nepomůžeš, pač pokud on se sám nepřizná, tak policie věc odloží, jelikož je pachatel neznámý. Pokud se přizná, tak si to po dotyčným pak budeš muset řešit občansko-právní cestou a ty jsou sakra dlouhý . takže mnohdy je lepší se nesoudit a pokud to máš havarijně pojištěný a vztahuje se ti na to i pojištění proti vandalismu, tak to oznam na policii, že ti někdo poškrábal lak a pak ti to pojišťovna zaplatí, pokud policie nezjistí pachatele. Pokud zjistí, si budeš škodu vymáhat po pachateli sama v rámci soudů. Toť asi vše. Každopádně drzost některých řidičů je mnohdy až k pláči. takže ti to nezávidím

2010-04-20 16:47:18

Jen bych doplnil-pokud se dotyčný přizná,škoda bude zaplacena z jeho povinného ručení,jeho to nebude stát ani korunu,akorát může přijít o bonus pokud nějakej má,čili by to u soudu vůbec skončit nemuselo..no ale je pravda že se málokdo přizná pokud ho u toho člověk zrovna nepřistihne..

2011-04-19 15:16:52

Mám problém s pojistnou událostí číslo u společnosti Axa, chtěl bych Vás proto poprosit o radu v této věci.

Dne 15. prosince 2010 odpoledne jsem jel po kruhovém objezdu a dodávka, přijíždějící na kruhový objezd mi nedala přednost. Řidič dodávky při vyplnění formuláře přiznal svoji vinu. Na mém autě (ford focus kombi, r.v.2000) byla viditelná škoda na pravé straně přední části vozu (zničený nárazník, chladič, příčka, bok, obě světla, kapota atd., po nárazu také nešli otevřít dveře u řidiče). Auto bylo odtaženo do servisu. V servisu mi sdělili, že auto je opravitelné, podepsal jsem u nich plnou moc, s tím, že s pojišťovnou vše vyřídí a budou mě průběžně kontaktovat. A že mám akorát tu pojistnou událost nahlásit pojišťovně Axa, u které má řidič dodávky povinné ručení.

Dnes je 19. dubna a své auto stále nemám. Servis se vymlouvá, že se s pojišťovnou nedá komunikovat, ale ani servis a ani pojišťovna v podstatě nekomunikují se mnou. Přitom, co jsem se dozvěděl, tak auto už je 3 týdny opravené?!

Servis mi v průběhu 2 měsíců nedal vůbec žádné informace o škodě na vozidle, informace o tom, kolik mi pojišťovna zaplatí, případně kolik musím doplatit za amortizaci vozidla při osazení vozidla originálními díly. Pojišťovna mi krom jediného dopisu, v němž mě žádá o zaslání kopií dokladů (což za mě udělal servis), neposlala nic.

Jedinou informací, kterou jsem získal v průběhu těchto dvou měsíců v telefonátu s majitelem autoservisu, byla celková částka škody, a to 60 000 Kč (dnešní cena těchto focusů je 50-80 tisíc ?!) a nějaká informace, že pojišťovna poslala na jejich účet 47 000 Kč – ovšem na tuto částku není údajně žádný doklad – mně, ani servisu z pojišťovny nepřišel žádný dopis, že výše zmíněnou částku poslala.

Na konci února se dozvídám ze servisu, že s pojišťovnou mají vše vyřízené a auto se začne opravovat. Najednou je však polovina března a pořád auto nazpět nemám, tak volám do servisu, kde mi majitel oznamuje, že auto mám opravené a že mám doplatit 20 000 Kč ze svého za nehodu, kterou jsem nezavinil. O tomto údajném doplatku se dozvídám až po 3 měsících od nehody! V telefonátu se také dozvídám, že mému autu byl vyměněn prý nefunkční alternátor za jiný z vrakoviště = proč z vrakoviště?! Od servisu jsem si alespoň vyžádal vyčíslení náhradních dílů, které objednávali, přibližné ceny práce a laku atd. Až po 2 dnech a opětovném vyzvání mi posílají seznam objednávky z Auto Kelly a přibližné ceny. V servisu jsem oznámil, že když se mnou o ceně opravy, doplatku nemluvili dříve, jak je zvykem u jiných servisů, nehodlám doplácet nic, na to mi v servisu řekli, že to zkusí vyřídit s pojišťovnou. Od té doby je věc na mrtvém bodě nikdo se mnou nekomunikuje.

Prosím, poraďte mi někdo, co mám v této věci dělat.

2011-04-19 15:42:49

bronkrwell : V tomhle případě je těžké radit. já měl tak též problém co se týče pojistné události a musel jsem to řešit po svém a vyplatilo se. Vem si sebou veškeré podklady a písemnosti co máš a naskenuj je. Pak si vem buď diktafon,nebo foťák co umí video záznam a jeď do servisu a promluv si s majtele a vše řádně zdokumentuj. Pamatuj si pokud nemáš žádné důkazy,tak se s tebou nikdo bavit dnes nebude. pořád to bude tvrzení proti tvrzení.

mám s tím vlastní zkušenost. já měl 1hodinový video záznam své události a vpřípadě problémů jsem byl rozhodnut podat trestní oznámení. Když se začli cukat,tak jsem jim zdělil,že to předám policii a mám důkaz a do 10dnů to bylo vyřízeno a já si jel pro auto do servisu FORD. A ještě jedna rada. Vždy v případě nehody to dávat do servisu FORD. Pokud je to dobrá pojištovna tak vám to sama navrhne a doporučí smluvního partnera.

2012-06-19 19:23:34

Chtěl bych se zeptat někoho kdo tomu rozumí na takovou věc. Minulou sobotu jsem vyjel v nesprávnou chvíli. Ťuknul do mě jeden brňák. Vina jednoznačně jeho, na pojišťovnu to nahlásil, já na tu jeho taky, byla to Kooperativa, likvidátor už to viděl,nafotil,uzavřel. A teď ta otázka. Mají nějakou lhůtu na vyplacení peněz nebo musím čekat až si vzpomenou?? Díky.

2012-06-19 20:24:42

Hupino: Hoj, mají na to 30 dní. To víš platí cizímu a to se jim moc nechce. Takže bych tipoval že ti to přijde ke konci lhůty. Dle mého je nejlepší řešit ve smluvnim servisu.

Pro příklad ti sem můžu napsat průběh mích dvou pojistných událostí (obojí kooperativa).

1) Někdo mi zničil nárazník a poškrábal dveře (velice neodborně couval). Nezbylo mi nic jiného než to řešit sám (policajti měli typ auta, neměli jen poslední dvě čísla spz a prý takové auto s takovou spz neni.), takže na havarijko. Obhlídl to likvidátor a měsíc sem čekal na vyřízení. Pak jsem dostal peníze a opravil si to svépomocí.

2) Jeden mladej frajer zapoměl brzdit (viz foto u mně). Tudíž něco jako tvůj případ. Řešilo se to ve smluvním servise. Jelikož to bylo velice pěkný, tak to trvalo necelej měsíc. Nicméně to bylo v rámci doby opravy. Peníze si pak řeší servis s pojišťovnou. Po dobu opravy jsem měl zapůjčené náhradní auto zdarma. Takže jsem byl stále pojízdnej.

Ve výsledku mi druhá varianta velice pomohla, jelikož sem nemusel obíhat pojišťovnu a pod. Jen sem si vesele jezdil dál s alfou a pak si přijel pro svoje auto. Takže žádný obíhačky.

2012-06-19 20:51:40

Díky za odpověď. Já jsem si to nechal udělat rozpočtem, takže auto mám doma a čekám jenom na peníze. To je taky těch 30 dní??Pak ho vezu k našemu mistrovi Markovi FORDMONDEOCOMBIST200.

2012-06-19 20:54:08

jj na výdej peněz pro opravu rozpočtem se u kooperativy čeká 30 dní. Pokud se to nezměnilo teda o čemž pochybuju Ale jednání s kooperativou jsem měl zatím bezproblémové.

2012-06-19 20:58:05

Tak jo, to jsem potřeboval vědět. Já jen abych jim pořád nevolal a nedělal ze sebe vola.

2012-06-19 21:00:41

Vydrž těch 30 dní a pak zační plašit :-D

2012-06-19 21:10:03

Stejně to je systém jak pojď mě j.... Někdy jsou rychlí až moc ale jak jde o ně tak mají čas.


Odpovědět