Fórum - Téma


Rady+Mondeo-různé závady po koupi


Fórum Mondeo MK III Rady+Mondeo-různé závady po koupi

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla2008-04-04 23:54:11

juice,

jsem tu novej a plachej, ale sem se osmělil. To auto mam doma par dnu a najezdil jsem zatim jen 500 km. Je pár věcí, který mě trochu znepokojujou, ale zas ne tak moc, bo jsem laik, tak jsem celkem v klidu.

1) řízení, kdyz pustím volant tak většinou táhne k nějaký straně, buď k jedný, nebo k druhý, škubnu li za volant tak se to srovná, ale přijde mi, že musím docela zabrat.

2) tak při 120 km/h to začne docela vybrovat s volantem a i s celym autem , říkám si že to snad spraví vyvážení, až přezuji na letní.

3) po nastartování jde občas z výfuku trochu víc dýmu, ale modrou barvu nemá, jak jsem někde četl.

4)zdá se mi, že turbo zabírá tak kolem 2200 ot. a docela nepravidelně

Budu rád za každý zasvěcený komentář, rád bych věděl co od toho auta můžu očekávat.

2008-04-08 19:19:40

Ahoj, nech seřídit geometrii kol a mělo by to být v pořádku. Je to záležitost asi tisícovky.

2008-04-08 21:25:06

To guaneru: 1) to že ti jako zůstanou zatočená kola, můžou způsobovat horní uložení předních tlumičů a nebo axiální ložiska pod těmito uloženími. 2)Ty vibrace při 120 opravdu může odstranit přezutí a vyvážení kol. 3) To že motor zakouří po nastartování obvykle není závada, jen bych pro jistotu nechal zkontrolovat teplotní čidlo motoru. Ř. jednotka může dostávat chybná data a zbytečně zvýší počáteční dávku paliva. 4) To že turbo zabírá nepravidelně může být jeho závada a nebo závada v jeho řízení. Zkontroluj všechna podtlaková vedení a funkčnost všech řídících ventilů.


Odpovědět