Fórum - Téma


Rady+Mondeo-poraďte s montáží xenonů


Fórum Mondeo MK I Rady+Mondeo-poraďte s montáží xenonů

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK I  |  Naše vozidla


1  2  3

2009-08-18 14:40:34

Ahoj lidi.Chtěl bych si pořídit výměnnou sadu xenonů za stávající žárovky H1 mam MK I 96.Problém je že nevím jestli bude v parabole překážet ten klobouček co odráží světlo zpět do paraboly a pak jde teprv ven.Myslím že xenon by měl svítit asi přímo ne?Samo sebou vyndám z té paraboly i ten plast co láme světlo na tlumené a co mi léta žere je to,že taky nevím jestli má být tak žluté to plexi nebo bílé.Díkes mikyrourk

2009-08-18 21:16:09

1) máš ostřikování světlometů?

2) máš automatické naklápení světlometů?

Pokud ne, tak xenony nedávej, jednak na technické prohlídce neprojdeš a za druhé policajti už o tom také něco vědí a dost po tom teď jdou. Pak také budeš dost oslňovat ostatní řidiče a může se zdát že tě některý řidič vytáhne z auta a rázně ti domluví. Paraboly Mk I nejsou na xenony stavěné. Ale pokud jsi jedním z těch namachrovaných tuningářů, tak si tam dej klidně svíčky z vánočního stromečku.

2009-08-19 08:07:44

Nejsem žádnej tuningář,prostě to svítí na ..... vím že je třeba na vozidle automatické naklápění světel dle zatížení vozidla a ostřikovače světlometů jinak xenony z hlediska předpisů mít nemůžeš.Paraboly se nechaj seřídit jako u klasických H1 pouze určití jedinci to jen vymění a pak svítí ostatním do očí.

2009-08-19 16:25:47

No přesně tak

2009-09-10 12:42:04

Tak jsem dospěl k závěru.Plasty co jsou v parabole mají být orig bílé,žluté jsou stářím vozidla,tak jsem pořídil nové od forda kus za 350.Kloboučky co odráží světlo jsem tam nechal.Nainstaloval xenony,nechal seštelovat a svítí to jak svin.Zkoušel jsem to i bez těch plastů,ale to nešlo na silnici jste neviděli pomalu nic a oslnovalo to šíleně.

2009-09-11 07:52:21

No tak ju, tak hlavně ať s tím nemáš problémy s policajtama. Na technické ale neprojdeš, to je jasné. Ale když vidím kolik Felicií a Golfů jezdí s Xenonama, tak si říkám, čert to vem, je to každého věc čím si svítí. Někdo si svítí za jasného počasí mlhovkama, někdo nesvítí vůbec.

2009-11-10 00:06:29

Z mých zkušeností a informacích, co o xenonech vím, je že je to opravdu na vlastní nebezpečí s policajtama a stk. Jinak při instalaci přestavbových kytu se s parabolou nic nedělá, pouze se vymění halogen za xenon, (xenon je jen jiný druh zdroje světla, a paraboly a jejich stínítka jsou výrobcem nastaveny tak aby světlo směrovaly správně na vozovku). Pokud opravdu xenony kvůli jejich úžasné svítivosti tak si pořiďte maximálně 6000k, (to je označení teplota barevného spektra), prodávají se ještě 8000k a 10000k který jsou do modra až fialova ale na komunikaci nevhodné, protože toto světelné spektrum snižuje rozlišitelnost krajiny před vámi za mlhy a deště. Pak je dulažité si nechat světla seštelovat, abyste neoslňovali protijedoucí. A absenci automatického naklápění řešit použitím manuálního naklápění po každé změně zatížení (tím myslím před jízdou po naložení kladu a osob). Jinak z mé zkušenosti mě ještě nikdo neoslnil z dodatečné namontovanými xenony.

2009-11-18 10:29:31

Existují dva typy lidí, někdo si namontuje xenony do naprosto nevhodných a starých parabol a je mu fuk jak to svítí a ještě si k tomu zapne mlhovky aby mohl dobře vidět. Druhý typ člověka si namontuje xenony odborně a stejně se modlí aby ho nestavěli policajti a nemůže kvůli tomu spát. To co potkávám denně na českých silnicích je světelný cirkus, ale řekl jsem si, že to nebudu řešit. Jednou proti vám jede modré světlo, pak zase žluté, sem tam zelenkavé i jasně bílé. Občas jede někdo s dálkovými světly za bílého dne. Jen jediné co nechápu je to, proč někdo za jasného slunečného dne svítí potkávacíma světlama a ještě mlhovkama? A není jich zrovna málo. Že by se snad něco změnilo ve vyhlášce? Jednou mě takovéhle auto předjelo (nechal jsem se předjet) a já se podíval kdo v tom sedí. Kloboučník ani plato vajec za zadním sklem to nebylo. Já patřím k těm druhým (svědomitým) typům lidí. Kámoš mě pořád přesvědčoval, jak jsou xenony bezva a že dál a více do šířky svítí a jakej to je luxus a kdesi cosi. Tak jsem si koupil kit HID Xenonů 6000k a druhý den jsem je šel zpět do prodejny vrátit, neboť jsem si to rozmyslel. Koupil jsem pořádné žárovky H7 Osram Nightbreaker a ještě diodové žárovky pro denní svícení. Vše jsem namontoval tak jak to má být a musím říci že jsem spokojený. Ve dne svítím denním svícením a za mizerného počasí a v noci Nightbreakery. Jen podotýkám, že s denním svícením nesmí být zapnuté potkávací ani jiné světlomety. Možná že se najde někdo, kdo má také takovou kombinaci. Inu v dnešní době je spoustu možností, ale myslím si, že vyhláška a nařízení v ní se má respektovat a platí to pro všechny. Pokud světlomet není vybaven automatickým naklápěním a také ostřikem, nemá tam ani odborně namontovaná xenonová žárovka co dělat. Bohužel mám stále větší pocit, že český národ se musí vždy všeho chytit a tak mám pocit z toho co denně zažívám na silnicích, že xenony musí mít za každou cenu i ten poslední český vidlák jen proto, aby držel krok nebo aby náhodou soused na parkovišti před panelákem nesvítil více než on.

2009-11-18 12:07:43

Trošku dextroneho opravím nejedná se o žárovky Nightbrider, ale Osram Night Breaker .

Jinak naprosto souhlasím tyto žárovky sám používám a jsou perfektní svítěji rozhodně více než kterékoliv jiné, bohužel však na ukor životnosti.

Pro zajímavost zde přikládám test žárovek i zde Osram Night Breaker vítězí.

http://www.fordclub.eu/gr...ull/3652_test_zarovek.jpg

2009-11-18 12:48:44

To je věc názoru a faktu.Podle fotky soudím že máš mondeo 3 no tak to svítí asi dobře tam bych to neřešil asi ani žárovkama co svítí o sto procent lépe.Denní světla s těma souhlasím je to dobrá věc.Já mam mondeo 1 sic poslední model,ale tak mizerně jak tohle svítilo to se nedá ani popsat.Ted mám HID 6000k a jsem spokojen.

2009-11-18 13:54:34

No já jsem měl ve dvou Scorpiích xenony místo H1. Protože jsou to čočky tak super. Nikoho jsem neoslňoval, alespoň za celou dobu mě nikdo neproblikával.

Avšak náš mladééé s Mondíkem MKII. dostal druhý den po vstupu nové vyhlášky o neorigo xenonech 500,- flastr.

Protože je měl v obyč parabolách.

V tom mají klauni od 94 roce s tou čočkou výhodu

Do posledního škopka jsem vyměnil nějaké spešl Philips a nejsem moc spokojen. Vyměnil jsem totiž světla z modelu 94 -97 za model 98 a tam je méně zrdcadla (chromu) a asi to i míň svítí.

Co ty na to Vildo??? Mámm jít zase do xenonů???

Dal bych asi 4000-vky, aby nesvítili tak modře. Nebo se pletu?

Oprava nebyly to Philipsky ale dnes již několikrát zmiňované Osram něco :o) Nightbreaker :o)

2009-11-19 07:06:37

Jo jo, Osram Nightbreaker se to píše

2009-12-11 11:18:44

Mám dotaz: u Xenonů potřebuju naklápění světel tomu rozumím, ale k čemu ještě ostřikování světel? taky jsem uvažoval o dodatečné montáži xenonů ale těch 1000k (bílé světlo)

2009-12-11 12:24:33

To ostřikování světlometů je proto, aby se světelný paprsek produkovaný xenonovou výbojkou procházející špinavým sklem světlometu nelámal a nedeformoval a neoslňoval tak ostatní řidiče. Proto je třeba mít ostřikování světlometů tak, aby proud vody očistil špinavá skla světlometů a nedošlo tím pádem k lámání světelného paprsku vlivem nečistot.

2009-12-21 13:41:33

No nevím, já jsem s HID výbojkami prošel STK dvakrát bez poznámek... A zajímalo by mě, jak ti policista na silnici bude dokazovat, že tam máš HID výbojku místo žárovky...

2009-12-21 13:45:48

Myslíš jako že nepozná xenon od žárovky? Nebo jak jsi to myslel?

2009-12-21 14:19:06

Ne, jak to pozná, ale jak to dokáže. A co mi bude vůbec dokazovat...

Já nikoho neoslňuju (mám to dokázáno z STK) a svítím bíle, tudíž splňuju základní požadavky vyhlášky. V malým techničáku (který mu jako jedinou technickou dokumentaci musím ukázat) nic o světlech není.

Co mi bude vytýkat - že to blikne, když se to zapíná? Že to víc svítí? Jak ví, jak běžné Mondeo svítí a jak to změří...

Ale především: za 4 roky, co jezdím denně včetně víkendů, mě kontrola zastavila jednou a nic po mě nechtěla (spalo nám v autě dítě, tak mě pustili).

2009-12-21 14:56:55

takovehle lidi fakt miluju - cpou si do auta neco, co tam nema co delat a jeste budou machrovat ze jim to ctyri roky prochazi a ze jim nekdo neco vytyka... kdokoliv ti neco vytkne ma 100% pravdu protoze si cpes do auta xenon, kdyz tam nema co delat - myslis si, ze jsou vyrobci blbi a ostrikovace svetlometu a automatickou regulaci tam cpou jenom proto, aby bylo auto drazsi - vzpamatuj se prosim te...

a zajimalo by me, jak muzes vedet, ze za ty ctyri roky nekoho v kuse neoslnujes - jezdis nekdy v druhem voze proti svemu vutenenemu xenonovemu zazraku???

doufam, ze z toho decka, co ti spalo v aute nevyroste stejne arogantni ridic, jako jsi ty - mimochodem uz se tesim na peprnou odpoved, ale pevne verim, ze se zde najde alespon nekdo rozumny, kdo se mnou bude souhlasit

2009-12-21 15:07:13

Já nemachruju, nikomu nic nenutím. Já mám jen svou výbornou zkušenost, kterou doporučuji (s jedinou výhradou - za mokra je viditelnost horší).

Ano, myslím si, že ostřikovače světlometů a automatická nivelace není příliš podstatná - i když to máš, můžeš oslňovat - přece si stále můžeš seřídit sklopení světlometů (to pevné, na šrouby), což kde kdo dělá.

Že neoslňuju vím, mám to potvrzeno z STK (seřízení světel).

hof  
2009-12-21 15:07:45

Pozn. ADM - nazdar lidi, zařekl jsem se, že při sebemenším náznaku eskalace slovního násilí budu tyto příspěvky mazat a v žádném případě je nenechám přerůst přes snesitelnou mez, tak doufám, že se debata v těchto mezích udrží, díky za pochopení


Odpovědět

1  2  3