Fórum - Téma


Rady_Mondeo III-otevření 5. dveří(pro začátečníky)


Fórum Mondeo MK III Rady_Mondeo III-otevření 5. dveří(pro začátečníky)

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla2016-09-15 11:30:28

Zdravím všechny áky . Dávám sem info pro stejný jako jsem Já sám.Jen tak mimochodem než se dostanu k tomu kufru, koupil jsem mondeo chvilku jezdil po pár km (blikajcí kontrolka a pádání do nouzáku) odešlo čerpadlo a vstřiky, no nic dal jsem to do servisu vše zrepasováno (cena super 20 000,-) auto opět jezdí jako drak :) ale co se mi stalo dál, od doby kdy jsem to přivezl jsem se nemohl dostat do kufru.... Hledal jsem tady na fóru nějakou radu, ale nic jsem nenašel jen mačkat dálku odemknot tlačítkem na přístrojovce nebo výměna zámku u řidiče atd. Nakonec jsem se rozhodl se tam probourat vnitřkem kufru no dostal jsem se tam, našel jsem bovden a zatáhl, zámek cvaknul dveře otevřené. Pak jsem si já idiot teprve všimnul že pod tím madlem na dveřích je otvor pro zasunutí klíče vědět to hned tak jsem si ušetřil nervy a pracné rozdělávání plastu pátých dveří.Toť vše, kdybych tu našel info - vem klíč a zasuň ho do zámku pod lištou osvětlení spz - ušetřil bych si spoustu práce Nojo no žádnej učenej z nebe nespadl,ale blbce jako by shazovali 2002 Mondeo

2016-09-15 12:44:43

otto: Díky za info Taky bych se stím tak babral

2016-09-15 13:13:17

otto: Rovněž zdravím. Ono to ale není u všech Mondeí stejné. Mám MK3 kombi, r.v.2004 výbava Ghio a bovden ani zámek tam není. Bylo, že jsem kufr otevřel jen občas (jak dálkou, tak z vozu, tak tlačítkem na kufru). Tak jsem vymontoval zámek, nepomohlo promazání převodů u motorku, ani vyčištění. Motorek společně s převodem a táhlem nezvládal odemknutí, po více pokusech se mu už vůbec nechtělo. Samostatně motorek točil v pohodě. Napětí na něho (asi dvousekundový impuls) bylo v pořádku (něco přes 12V). Tak jsem rozpitval plastové pouzdro - tam, kde je motorek a převod, abych vytáhl motorek. Pak jsem zjistil, že to bylo zbytečné, motorek je napojen na konektor dvěma piny, které je možné vytáhnout. Jsou do motorku jenom zasunuté. Po rozebrání motorku - chěl jsem vyčistit kolektor a zkontrolovat kartáčky, jsem uvnitř objevil "záhadnou" destičku, která měla odpor cca 15 ohm. Zatím jsem ho překlenul, snad síla (ta je ale...) motorku neroztrhne převod. Plánuji do série vřadit odpor cca 8 ohm (6W). Po složení a už asi půl roku mám radost při otevíraní kufru. A do plastového krytu 5 dveří jsem si udělal dírku pro šroubovák. Tím, kdyby něco, mohu přitlačit pracku zámku a ručně odemknout.

2016-09-15 14:30:11

quazi: zdravím, tak ono je to rok od roku odlišné já mám r.v.2002. Každopádně si myslím že je potřeba se podělit o info co kde a jak udělat je to potom mnohem jednoduší něco opravit.

Já jsem ten zámek taky vyndal jen je na něm plast který nejde sundat, změřil jsem tedy konektor při zmačknutí tlačítka na klíči se tam proud objevil cca.12V, ale motůrek se ani nehnul,tak je zřejmě v řiti.Zatím než bude nový to budu otvírat přímo klíčem, to lehce vydržím, hlavně že už se můžu dostat do kufru. Nedovedu si totiž představit v případě defektu vyndavat rezervu přes zadní sedačky

2016-09-15 15:54:09

No já tam sice mám otvor pro klíč, ale je to tak výborně řešené, že se tam prostě přes rámeček od SPZ nedostanu..:-D co jsem tak poslouchal, tak dost často blbne ten mikrospínač v pátých dveřích, což ale není taková fatálka jako když vyplivne motorek..

2016-09-15 17:12:18

otto: Jestli se nemýlím, tak při otevírání klíčem se také jen spouští motorek zámku. To by znamenalo, že motorek je v pořádku a problém je s mikrospínači v zámku, přes které se přivádí napětí od tlačítka.

2016-09-15 17:25:13

petrdepo: právě že jsem měřil napětí v konektoru co se připojuje do tělesa zámku a tam proud jde, ale motůrek se nehne. Proud jde pokaždé a je jedno jestli zmačknu tlačítko na dálce nebo tlačítko na přístrojovce a samozřejmě i mikrospínač na liště, vždy je tam na krátko 12V

2016-09-15 17:48:48

otto: Jestli jdou 5.dveře otevřít i při odpojené baterii klíčkem tak je zámek klíčkem ovládán mechanicky. Pokud ne, tak slouží jen jako spínač.

2016-09-15 18:22:02

petrdepo: dveře jsem otvíral normálně stlačením spínačem co je na liště zadních dveří nebo stlačením spínače na př.desce po rádiem. To všechno přestalo fungovat a Já se nemohl dostat do kufru až dneska při rozebrání jsem zjistil že tam je lanko a zámeček kterým to jde v případě že nejde elektřina odemknout.Jo a jen dodatek do toho zámečku žádná elektřina nevede je to jen mechanika a lanko které vede do mechanismu zámku...

2016-09-16 09:57:10

otto: Přesnou závadu elektromotorického otevírání zámku 5.dveří asi zjistíš jen po demontáži a prohlídce toho motorku. Může jít třeba jenom o uhlíky motorku, ale třeba i něco jiného. Na dálku je těžké něco posoudit. Někdo na Fóru také psal, že stačilo jenom promazání.


Odpovědět