Fórum - Téma


Rady+Ka různé závady po koupi


Fórum KA I Rady+Ka různé závady po koupi

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford KA I  |  Naše vozidla


1  2

2013-04-01 16:10:45

Ford Ka nestartuje ,bliká kontrolka u hodin .Včera jsme ho koupili v autobazaru a tvrdili nám ,že je to potřeba jen konkorem prostříknout ,zahýbali nějakým konektorem u baterie a nastartovalo .Dojeli jsme domů ,večer jsem šla nastartovat auto a nic .Poraďte prosím co s tím ?

2013-04-01 19:40:34

andysvobik: Pokud bliká kontrolka u hodin (stejně jako při vyjmutém klíčku zapalování) je problém s imobilizérem.

2013-04-01 19:59:35

andysvobik:

Škoda, že zde namáš vyplněno v profilu, o jaký tip jde, a další věci o voze či sobě.Pak se závada lépe odstraňuje nebo zařazuje do fóra

2013-04-01 23:42:37

tomenzino: Snažila jsem se to tam vložit do vizitky ,snad se to stačí mám auto od včerejška ,zítra budu jednat s autobazarem

2013-04-02 13:10:06

andysvobik:

Nikde nic v tvém profilu nevidím.Tak jednej pak uvidíš

2013-04-02 18:21:49

andysvobik: Údaje o svém vozidle můžeš vložit, pokud dole pod svým profilem klikneš na tlačítko "registrace vozidla".

2013-06-05 16:33:29

Kačička škube .. Zdravíčko Forďáci. Tak , som tu nový , lebo som si kúpil Kačku . Je to moje druhé auto , primárne behám na Nissan Primere P11 , ale Kačka je sranda auto a je také milé že až. Dúfam , že tak ako na Nissaclube , tak aj tu sa s vami budem cítiť dobre atď.

A hneď samozrejme ako nový Fordista neznalí Fordov mám pár otázok , tak ma hneď neukameňujte , že len prídem a hneď sa aj dačo pítam. Dačo som už ohladom Ford Ka čítal ... ale predsa som sa odpovede akosi nedočítal. Takže moja otázka.

Auto naštartujem a ide krásne. Ale akonáhle mu buchnem na plyn tak sa akoby dusí a nechce sa mu do otáčok. Ak plyn pridávam pomali tak ide pekne za plynom. Za jazdy nekucká , proste ide fajn , len ak silnejšie pridám tak sa motor akoby trhá. Čo som sa dočítal na nete(ak niečo popíšem tak ma prosím opravte) tak základ na tomto aute je zhruba toto (a to ma ešte len čaká) : nastaviť ventylovú vôľu , prečistiť váhu vzduchu , a ak sa dá aj teplotné čidlo čo je v air boxe + ventil volnobežných otáčok a prečistiť škrtiacu klapku. Prezrieť a najlepšie by bolo premerať odpor na kábloch čo idú z cievok-bohužiaľ nemám čím premerať + dať nové sviečky. Sviečky som chcel kúpiť tie origo Motorcraft , ale nedarý sa mi ich zohnať tak tam dávam NGK , tie čo sú ako náhrada doporučená výrobcom.V piatok idem po nich , lebo zajtra som v práci. Skoro som zabudol-má to motor Endura , ešte som nestihol naštudovať čo sú to za motori...Takže skúste mi niečo poradiť , alebo nejaké vychytávky čo sa týka tohoto ak sa dá. Budem vám nenormálne vďačný za názory a rady. V motoroch sa vyznám celkom slušne takže to len pre info.

Ináč , Kačka má nabehané poctivých 96 000km , ale ženská predo mnou sa o auto absolútne nestarala a tak aj autíčko tak vizeralo. Konečne sa dočkalo opateri akú malo mať už dávno.

Ešte som zabudol , nefunguje mi ostrek predného okna , rozobraté som to nemal , zatiaľ sa vyváralo a tak , takže nebolo kedy. Len rýchli tip čím asi to môže biť - kazili sa trebárs ostrekové motorčeky ? Alebo?

Ešte raz ďakujem za prípadné odpovede , ktoré mi pomôžu nad bádaním a hádaním nad závadami na aute.

2013-06-06 08:35:08

medved76: Zkus ještě popsat, jestlise ti motor dusí při přidání v celém rozsahu otáček nebo jen při malých otáčkách (například pod 2000ot/min a podobně). Pokud je to při těch malých otáčkách, tak to může dělat i váha vzduchu (MAF senzor). Přesněji by na to odpověděl test na diagnostice.

2013-06-06 22:10:06

petrdepo: nazdar.Tak na tú vahu vzduchu som tiež myslel. Zajtra mám v pláne sa na to pozrieť. Ináč , ano robí to v celom spektre otáčok , ale ako vtavým , len keď prudko pridám plyn. Ak postupne pomaličky tak je to OK. Snáď na to postupnou výmenou prídem.Aj tak musím najskor urobiť tie veci ,precistiť všetko,lebo tá baba predo mnou na všetko kašlala. A ohladom diagnostiky , je tu na kačke tá moznosť si aj doma vyblikať chybove kódy ako na Nissane?

2013-06-07 11:00:34

medved76: Pokud se při plynu dusí v celém rozsahu otáček, vypadá to na to, že má málo vzduchu. Nemá při tom přidání snahu kouřit ? Pro jistotu si ještě zkontroluj, v jakém stavu je zanešení filtru sání. Také můžeš zkusit odpojit baterii a pak ji znovu připojit, aby se z paměti řídicí jednotky vymazaly případné chyby. Ale pozor, budeš potřebovat kód na odkódování rádia. Pokud ani to nepomůže, tak je to na kontrolu dignostikou. Někde jsem viděl přípravek na vyblikání chybových kódů pomocí LED diod, ale nevím jestli u toho byla tabulka vysvětlení těch kódů a určitě to nebyly všechny kódy. Lepší je to přímo diagnostickým programem.

2013-06-07 14:51:16

petrdepo: jo , dík za nápady , vzduch. filter je nový , baterka bola odpojená nie raz a nič sa nezmenilo. Rádio je tam iné takže to mi je volné. Dnes už konečne večer zabehnem do garáže a vymením sviečky.Prečistím aj váhu vzduchu. Asi dnes nestíham vybrať von škrtiacu klapku aby som videl čo a ako... prečistím ju tiež len dnes už nestíhačka. Ešte ak sa podarý vyberem volnobežný ventyl a aj ten prečistím. kúpil som karburator cleaner a tak to s tým prestriekam a prefúknem vzduchom. Ja berem ten najhorší scenár , kedy ani nič z tohoto nepomôže. Potom ostáva : nové káble od cievky alebo nová cievka alebo nová váha vzduchu. Ešte ma napadlo prezrieť podtlakové hadičky či dakde neprisáva falošný vzduch . Akurát je málo času na autíčko , aj dnes som bol klásť dlažbu susedovy tak dajako sa neviem uvolniť - furt sa dačo nájde...

Každopádne dám vedieť ako som dopadol , snáď to bude len špinou - niekde. Nerád by som kupoval origo váhu vzduchu za nejakých 65 Eur. ďakujem ti za snahu pomôcť , ak by prípadne niekoho ešte niečo napadlo budem happy.

A zabudol som , nie snahu kouřit nemá. Ide pekne , nedymí , len sa mu nechce naraz do otáčok. Tak v kútiku duše dúfam , že to budú len sviečky , lebo keď mu buchnem na plyn akoby nevedelo spáliť všetok streknutý benzín.

2013-06-07 15:36:21

medved76: S tím čištěním váhy vzduchu musíš opatrně. Jsou to mrňavé choulostvé odpůrky. Jeden ja vyhřívací a druhý je snímací termistor. Jeho teplotu ovlivňuje právě množství nasávaného vzduchu. Raději si je nedříve zkontroluj ohmmetrem.

2013-06-07 18:46:29

petrdepo: tak a už je po probleme.Všetko som prečistil a vymenil ssviečky a kačka ide ako šialená. Dík ti petrdepo.To ja viem že vo váhe vzduchu sú tie termistory ,tuším tak sa to volá.To tam treba fakt opatrne , aj na Nissane to tak mám , takže žiadna novinka. Ale váha bola zasratá nenormálne , neviem či ju niekedy vôbec niekto čistil. A volnobežný ventyl detto. Zaondiany. Sa čudujem že to auto išlo aspoň tak ako išlo. Sviečky tiež boli pôvodné , volal som tej bývalej majiteľke a vravela že nikdy s autom nič nerobila a ani neopravovala. Strašne bola prekvapená , keď som jej povedal že auto je komplet vyvarené a už ide ako diabol.

No ale hlavné je , že kačka šlape ako má.

2013-06-08 06:46:27

medved76: Malý dodatek - stupeň zašpinění MAF senzoru silně závisí na kvalitě a jemnosti filtru sání. Bohužel originální boxový filtr sání není žádný zázrak. Já mám kuželový vzduchový filtr GreenPower nasazený přímo na hrdlo MAF senzoru a senzor zůstává prakticky čistý. Přibližný ekvivalent jsou sportovní kuželové filtry K&N. Jen je třeba vybrat správnou velikostní verzi podle průměru hrdla. Pokud se nasadí přímo na váhu vzduchu, je to výhodnější i proto, že sají vzduch z čistějšího prostoru než od kola. Má i větší aktivní plchu a proto klade sání menší odpor a údajně se tím zvýší výkon motoru o 2-3%. Navíc se dají prát (například v kbelíku vody se saponem) a potom se jen vypláchnou sprchou a nechají vyschnout. Je ale třeba váhu vzduchu u filtru řádně přikurtovat páskou, aby se zabránilo jejím otřesům.

2013-06-08 12:25:13

petrdepo: jj,to viem že origo filter nie je žiaden zázrak. Na Nissane som sa s tým nechcel babrať a dal som do origo airboxu len vložku kn a šlape to fasa. Musim pozrieť či aj na Fordíka su tieto vložky , ale asi hej.Teraz tam mam normalny filter ale z tých drahšich , lebo dnes to vyrába kadekto a aj kvalita je asi taká kadejaká.

2013-06-09 18:20:51

medved76: Pokud nasadíš ten kuželový filtr rovnou na váhu vzduchu, ušetříš si problémy s měněním vložky (protože ta se dá vyprat) a tím se ti náklady vrátí a sání budeš mít čistější a zbytečný box a hadice ti tam už nebudou překážet.

2014-09-29 22:55:50

Koupil jsem káčko, mělo lehce zavlhlé koberce, prý od praní interieru. Bohužel zatéká při dešti . A hodně, koberce zalité vodou. Vodu při ilustraci deště hadicí nahmatám zezadu na černém plastovém obalu topení, ale nemohu najít příčinu, místečko kudy voda tolik stéká. Předním sklem to není, těsnění pod vzduchovým filtrem jsem vyměnil a stále teče a teče. Prosím pomozte.

2014-09-30 08:25:19

sparow: Voda se ti dostává do topení nasávacíni mřížkami před předním sklem. Pokud není průchodná odpadní hadička z topení, dojde až k naplnění topení vodou a pak se už dostává fitrem do interiéru.

2014-09-30 10:47:42

petrdepo: Děkuji za info zkusím, snad to bude ono.

2014-10-02 18:50:52

Já to měl podobný, až vyčištění pomohlo.


Odpovědět

1  2