Fórum - Téma


Rady+Galaxy-nejde tempomat a nezavisle topeni


Fórum Galaxy II Rady+Galaxy-nejde tempomat a nezavisle topeni

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Galaxy II  |  Naše vozidla2008-01-04 20:06:52

Zdravim koupil sem galaxy a nejde mi nezavile topeni a tempomat ,poradil by mi nekdo jak to zatim neodborne otestovat cim by to mohlo byt ?dik za radu ,este mi nejdou parkovaci senzory je vydaji ton a vypinac blika

2008-01-28 17:49:18

Zkus nejdříve zkontrolovat všechny pojistky. Ohledně tempomatu takhle na dálku jde těžko poradit. To že nejde přídavné topení může mít hned několik příčin. Nejprve se podívej jestli po zapnutí klíčku začne blikat displej pro ovládání klimatizece/větrání/topení. Pokud žačne blikat znamená to, že v ovládání vytápění je nějaký problém, který se dá zjistit diagnostikou. Dost často zlobý teplotní čidla topení jedno se nachází na předním topení hned nad pedálem plynu a druhé je na zadním topení, který je pěkně skovaný, najdeš ho po odstranění krytu levého světla u zadního podběhu. Vzniklím otvorem ho nahmatáš na těle topení. Další dost častou závadou nefunkčnosti přídavného topení je, že přestane fungovat žhavící svíčka v přídavném topení (bufík) je pod autem na levé straně před zadní náparvou. Vyndání bufíka z auta není tak těžké, pak už jen stačí z něj sundat vrchní a boční kryt a doastaneš se na tu svíčku. Občas se taky stává že nefunguje ten ovládací panel vytáppění.

To s tím nefunkčním parkovacím asistentem ... podívej se pod sedadlo řidiče kde by měla být řídící jednotka tohoto systému, aby tam nebyla nateklá voda, a taky se podívej na zadní levý sloupek pod obložení kde asi v půlce by měl být takový repráček jestli funguje.

2008-01-31 21:09:49

Zdravim tak uz sem vsechno opravil tempomat mel spatne nastaveny cidlo na spojce ,a to topeni tam chybelo vodni cerpadlo musel sem dat jinou ridici jednotku to topeni je novy nikdy nefungovalo este sem musel vymenit uhliky v tom vodnim cerpadle co je v motoru a ted uz je to vsechno v pohode zatim nez se rozbyje neco jinyho

2008-03-19 09:09:20

Mě se bufík taky ještě zřejmě nikdy nespustil, jaké jsou podmínky pro jeho spuštění? Nastartoval jsem studené auto při venkovní teplotě cca 6°C a klimu nastavil na 26°C, ale bufík se zřejmě nepustil.

Displej klimy po zapnutí zapalování neblikal.

Bufík mají všechny TDI modely?

2008-03-23 01:18:25

Tak podle příručky pro obsluhu se bufík pouští při venkovní teplotě nižší než 10°C a je v provozu dokud teplota vody nedosáhne 75°C, pak se vypne. Na ničem jiném to prý závislé není.

Jenomže mě se nezapínal, tak jsem začal pátrat. K čidlu venkovní teploty u stěračového motorku jsem se nedostal, protože mi nejdou sundat stěrače, potvory. Zkontroloval jsem tedy čerpadýlko u nádrže a to je v pořádku. Kontakty jak nový a po připojení přímo na baterii cvakne.

Pustil jsem se tedy do vlastního bufíku a vyndal ho z auta. Po rozebrání bylo jasné, že už dlouho neběžel, protože ventilátor byl celý zatuhlý a všude spousty vykvetlýho hliníku. Ten bufík se snad koupal v moři nebo co!?

Všechno jsem rozebral, proměřil a odzkoušel. Všechno se zdá dobrý (žhav, svíčka, ventilátor, čidlo teploty spalin, čidlo teploty vody, druhé čidlo teploty vody). Čili zase budu postupně skládat a pak bych ho chtěl odzkoušet nasucho mimo auto než ho tam dám zpátky.

Zná někdo zapojení konektoru abych ho rozdejchal na stole?

Mám typ D5Z-F (Galaxy 12/2004)

Jo a ještě se zeptám, k tomu bufíku je někde u motoru vodní čerpadlo nebo je to honěný z centrálního oběhu a hlavní pumpy? Já jen, že o žádným nevím a kde bych ho případně měl hledat?

Díky moc.

2011-06-18 23:42:38

zdravím pánove:

kde bych sehnal funkční jednotku k multifunkčnímu volantu.až nyní mi zjistili na diagnostice že to že mi nekomunikoval vuz s PCnotbuk bylo udajně vinou této jednotky k mutifunkčnímu volantu.nejde tempomat netroubi to a radio nelze ovladatdik

kontakt petr.vrubel@seznam.cz

skype condor3504

2015-06-21 21:18:32

Zdravím všechny. Mám problém na galaxu 2003, 1,9 tdi, 96 kw. Závada se začala projevovat při jízdě na tempomat rozsvícení světel tempomat schodilo. Při svícení a šlápnutí na brzdu viditelně pohasínají potkávačky. Dál se to stupňuje a přidalo se při vypnutí motoru problikne varing, vymaže se paměť rádia, kilometry a spotřeba 1 i 2, poté nejde nastartovat. Kontrolky svítí, startér nesepne a po vyndání klíčku zůstane malinko svítit kontrolka prasklé žárovky. po dvou, třech pokusech o start se to dá do normálu. Další je při zamknutí auta se po vteřině opět celé odemkne. VCDS nic nepíše. Spodek spínačky jsem vyměnil a zítra se chystám na odlehčovací relé svorky X, jak sem se dočetl. Jinak nevím. Je to obtížnější tím že to udělá jednou z deseti jízd a nebo také jednou za měsíc. Nemáte někdo nápad po čem jít. A každou kostru co jsem viděl jsem zkontroloval a očistil, ale vsšechny byli jak nové. Dík moc za rady

2015-06-21 21:43:47

mike5: Projděte všechny kostřící (zemnící) body, rozebrat, očistit, smontovat. Ten nejhůře dostupný (nebo zapomenutý) bude vinen alespoň částí popisovaných problémů.

Schema kostřících bodů nemohu u sebe najít, snad bude na netu. U baterie, v motorovém prostoru (asi je jich více), pod přístrojovou deskou (také asi více) ...


Odpovědět