Fórum - Téma


Proč ubývá VIP členů?


Fórum Klubové záležitosti Proč ubývá VIP členů?1  2  3  4

2012-12-07 11:38:34

Taky se připojuji - ta hvězdička je krásná.

Co založit (doufám že to tu už neni - nestihl jsem to tu všechno prohlídnout) sekci 3D animací....?Technických - týkající se Fordu samozdřejmě

Ady

Tomenzino, 2012-05-31 21:19:53 napsal:

Měl bych návrh jestli by nešlo samozřejmě pro VIP členy videochat?

Při řešení problémů by jsme mohli mluvit přímo s dotyčným,a nebo popřípadě i ukázat daný problém webkamerou.Jen nápad .. :)

2012-12-07 22:13:37

Tomenzino: a spol...

Tak to bych se příkloníl takyu tého videochatu.A věřím že,by to využílo určitě hodně členu jako jsme hlavně my co se známe

Taky už jsem nad videochátem uvážovál ale,nějak sem to opomenul

2013-02-27 18:34:32

Požádal mě President Scorpio clubu náš Bláža,abych to sem dal.

Ahoj, chtěl bych přispět i svojí troškou do diskuze.

Když jsem se poprvé nalogoval na webovku Ford Clubu.eu a zjistil, že mezi přihlášenými jsou i členové o.s. FORD SCORPIO Clubu ČR do hodiny jsem převedl peníze.

Od té doby jsem byl asi na šesti srazech pořádaných po celé ČR a také jsem přispíval občas zde na fóru.

Lidé se kterými jsem se potkal na srazech si určitě všimly, že nekouřím a nepožívám alkohol a proto i kdybych se jakoliv vymlouval tak jen z tohoto důvodu bych mohl zaplatit ročně 300,-Kč. Já je, ale nezaplatím jen z jednoho prostého důvodu.

U nás ve FSC se platí 500,- ročně a peníze mimo cca 2,500,- které jdou jako platba za dvě webovky a místo na servru, zůstávají v klubové pokladny z které se platí různé klubové činnosti včetně příspěvků na jídlo na srazech atd.. Aniž bychom se kohokoliv doprošovali, pořádáme víkendové srazy s noclehem v hotelu a super plnou penzí (2x 2 večeře), kolem 1000,-Kč, máme vlastní, troufám si říct klubové trička na vysoké úrovni, vlajku, vlaječky na stoly, samolepky na auta atd. atd. Máme fórum bez vychytávek, ale mi mezi sebou nemusíme chatovat, protože má 90% členů (díky mě jako virtuálnímu operátorovi), telefonování mezi sebou zadarmo.

Možná jsem se špatně a krkolomně vyjádřil, ale souhlasím knightriderem.

Já jsem v registrován (a ve většině platícím členem), v pěti Českých Ford klubech a po jednom ve Slovenském, Německém a Polském klubu. Ve všech, mimo tohoto mají finannce a vše důležité pro chod klubu ve vlastních rukách. Pro zajímavost se můžete podívat jak to dopadlo když se část Focus klubu naštvalo a založily vlastní klub.....za tři roky udělali z nuly mezinárodní klub s obrovskou podporou. Mají spoustu srazů, hlavní, tématické, sportovní, pivní atd. Kupříkladu 9.3. jedu hrát do Kunína pinec. Lidi první rok zaplatí 200,- a další pouze 150,-Kč. Členové posílají, ve většině případech větší částky než je nutné. Prostě super klub.

Já jako prezident o.s.FSC ČR (dle stanov které jsem zdědil), mám za povinost sdružovat nové členy majitele nebo příznivce značky FORD a modelu Scorpio, proto se v těch ostatních Ford klubech nějak angažuji a jezdím ročně alespoň na jeden sraz protože tam nějací majitelé Scorpia jsou. Kupříkladu mi vadí, že na akce nechodí a nejezdí iniciátor tohoto vlákna jako Předseda klubu a hlavní admin, který by měl být příkladem pro všechny. Viděl jsem ho jednou na vlastní oči na Hamrech asi 2009 a od té doby ne.

Snad jsem v té rychlosti nenasekal moc chyb. To víte, podnikám a jsem v časovém presu. Mrzí mě, že na sraz hlavní sraz v Hoškovicích nepřijedu, protože se kryje s Ford Sierra srazem. Neva pojedu na jiný.

S pozdravem za

o.s.FORD SCORPIO club ČR

Milan Blaškovič "Blaza61"( Prezident o.s. FORD SCORPIO club ČR )

2013-02-27 19:04:13

Je jasné, že příspěvky za členství ve "vlastním " klubu by krom poplatku za web, byly využity právě ve "vlastním" klubu. Snahu o založení jen našeho klubu jsem vzdala po tom, co jsem se setkala se spíše negativním ohlasem ostatních členů na takový nápad, než chutí jít do toho. Napadlo mě to po tom, co jsem viděla jak fungují srazy po takové změně na Nissan klubu nebo na srazech Scorpio klubu. Takový klub sdružuje lidi, kteří své členství myslí vážně, nejen kvůli jedné radě nebo inzerátu. Pak se také většina členů klubu sjede na srazu.

Stránky fordclub.eu fungují perfektně, využíváme jejich funkce atd., ale poplatek jako členka přece jen dám radši do autoklubu jako takového než na provoz webových stránek.

S Blážou souhlasím také v tom, že když už z nějakého mě neznámého důvodu musíme mít předsedu, bylo by fajn, kdyby ho členové, kteří na srazy jezdí osobně znali. O účasti předsedy na srazech jsem mluvila přímo s Františkem a nechám na něm, zda se k Blážově příspěvku v tomto směru vyjádří.

Rozhodně nechci, aby to vypadalo, že jsem nespokojeným členem klubu. Jsem ráda, že klub funguje, děláme srazy, taky na ně jezdíme , radíme si tady (i když by tady mohlo být víc těch co si najdou čas a vůli poradit), dá se tady najít dost informací, fotek apod. a mnoho z toho využívám, nejen pro sebe a své auto, ale třeba jako podklady pro vědomostní testy, archivaci videí a jiných info ze srazů a tak pořád něco. Už jsem se vykecala...

2013-02-27 20:09:13

Plně souhlasím, proč platit něco někam a mít z toho "houby". Vždyť ty výhody, které jsou tady prezentovány jsou k ničemu, nevěřím, že by to bylo tak zajímavé pro většinu členů. To všechno co plyne z VIP členství klidně oželím, když budu vědět, že klub bude mít možnost si dělat a financovat svoje vlastní věci. Když to funguje jinde tak proč to nezkusit, nikdo nemůže na tom tratit, naopak. V klubu budou lidé, kteří to budou myslet vážně, budou se vídat častěji, bude možnost společně se podílet na chodu, na rozhodování co pořídit a co ne, mít větší možnosti, bude to mít nějaký řád, vývoj a smysl. Myslím, že by se to mělo probrat a pečlivě zvážit co s tímto návrhem. Neznamená to přeci, že by člověk hned zdrhnul jinam, tady se nemusí nic rušit a měnit. Zřejmě bude spousta názorů na tuto problematiku, ale ať takové či takové, musíme uznat, že pro nás by to všechno bylo jen plus. To plus, které ted nemáme.

2013-02-27 21:39:30

tak toto se řeší snad na každym srazu, bohužel se ještě nikdy nic nevyřešilo. Né, že by mně tahle skutečnost nějak znepokojovala, ale je celkem zbytečný to tu řešit. Prostě když se chce, tak jde všechno, v opačném případě nejde nikdy nic

2013-02-27 21:55:54

My to vyřešíme s Tomenzinem příští víkend tady v místní hospůdce. Už se těším.

2013-02-27 21:56:54

Dr Riviera

A to je k zamyšlení, jestli se to řeší už tak dlouho, asi na tom něco bude, mne to celkem znepokojuje když už to trvá déle jak říkáš. A proč se nikdy nic nevyřeší? Není ochota, nebo se prostě všeobecně nechce? Vždyť je logické, že by ta změna přinesla užitek pro všechny, ne? Nemyslím, že to je zbytečné, a přesně tak, jde o to chtít a nelze říkat bohužel to nejde. Jde leccos pokud je chuť.

2013-02-27 22:00:40

Hupino:

No jo, to je mi jasné, a ráno vše při starém.....ono to nějak půjde, ....jenže když se bude jen říkat "mohlo by se, mělo by se, hodilo by se, možná by to šlo" tak zůstane jen u toho a nebude se dít nic. Ty jsi přece dlouholetý člen tak bys taky měl mít na to určitý názor. A neříkej, že to je až takový nesmysl.

2013-02-27 22:02:30

DIVINOL: k zamyšlení je víc věcí, než jenom tohle. Tak doufám, že to Hupino s Tomenzinem vyřešej

2013-02-27 22:10:06

Dr. Riviera

Otázka, které jsou více důležité a které méně. Tohle dle mého soudu má pro klub velký význam.

Hupino

Máte nějakou pracovní schůzku?

2013-02-27 22:15:59

DIVINOL: jasně něco jsou důležité věci, něco blbosti. Tohle je celkem důležitá věc. Na pár srazech jsem už byl a na pár srazech se to taky řešilo a svůj názor jsem již několikrát řekl lidem, kterým jsem to pokládal za relevantní. A vím, že nakonec vždy skončilo jen u řečí. Vím, že jsem toho taky součástí, ale jak říkám, už mně to nijak zvlášť netíží...

udm  
2013-02-27 22:17:05

Blaza61: to je opětovné budování komunismu, že všechno bude všech, budem si společně platit do společné kasy, pak se z toho budou platit nějaké srazy apod. Ve skutečnosti pak stejně z toho budou mít prospěch jen Ti, co na nějaký sraz jeli. Nejférovější a nejsprávnější je, že si každý za sebe zaplatí, co utratil, vstup atd., ať se lidi složej na konkrétní věc vždky atd.

DIVINOL : píšeš "výhody, které jsou tady prezentovány jsou k ničemu" ... tak to neplať a nerejpej se do toho. Nikdo Tě nenutí, aby sis VIP platil. Jinak mimo jiné je tam uvedeno, že VIP jde na podporu provozu a vývoje webu. Že je Ti zatěžko jednou za rok web podpořit třemi stovkami Tě taky nikdo za to nijak neodsuzuje, holt choď si sem zadarmo. Ale jestli tu chceš dělat dusno, tak se se všemi rozluč a ukončíme Tvé členství. A to myslím vážně.

2013-02-27 22:18:55

Máme pracovní schůzku. Kdybys jel na Moravu nebylo by od věci se stavit. A nebo ještě líp,nalož Zituš a přijeďte oba. K nám se vejdete všichni.

2013-02-27 22:19:39

zitik,

podle mého názoru zapomínáte na jednu věc. Nenapadlo vás, že s provozem stránek jsou také nějaké náklady ? Například už jenom 24 hodinové náklady na běh počítače na kterém stránky běží. Dál je to příspěvek také na organizační náklady, na bankovní poplatky atd. atd. V neposlední řadě se o stránky musí někdo organizačně starat.

Chtěli byste tyto náklady někdo z vás nést ze svého a ještě se o tohle starat zadarmo ? Přihlašte se, kdo se dobrovolně nabízíte.

2013-02-27 22:28:50

udm.

No je to otázka pohledu na věc, jen píši svůj názor, vedeme přece jen debatu, mě vůbec není zatěžko něco zaplatit, naopak, a tím spíše když vím, že z toho bude mít prospěch klub. Vůbec nemám zájem dělat dusno, já bych byl ten poslední, překvapuje mne, že hned reaguješ tímto způsobem, jestli jsem se nějak dotknul tak to nebyl účel ale pokud myslíš, že je řešení mi ukončit členství tak to je asi na Tobě.

2013-02-27 22:43:52

Zdar, já teda přesně nevím o čem tady píšete, a nebo jestli mi něco uniklo, což pochybuju, protože jsem četl pozorně

Tak první věc k tomuto.Tady ten web, funguje pro každého, a pokud nechce, nemůsí platit vůbec nic. Zaregistruje se, a rozhlíží se, sbírá informace,stahuje co chce a je mu fajn atd.Co mu tady chybí?

To, že zaplatí za rok 300kč, je podle mě férové ale přesto dobrovolné, a že tady jsem VIP člen je prostě jako bonus právě pro toho kdo chce tady web využít naplno.Nic víc, nic to neznamená pokud nechce. Ale je tu druhá věc, že máme webmastra, který se o web stará a myslím že perfektně, máme server který užíváme, a další věci s tím spojené!

A jak jsem již tu psal, podle mě 300Kč není za rok nic, a není to povinné, jen prostě na každém k uvážení. Zadarmo už dnes nic není, nikde nic neseženete, ale tady ano i pokud nezaplatíte A předseda klubu je tady zdarma, stejně jako všichni admini, a přesto tu tráví čas, ať už jako koníček, nebo proto, že mu není lhostejné když někdo nerozumí autu, nebo není technický tip, nebo tady udržuje pořádek, protože nejen že jsou lidi(členové) kteří si neumí poradit s autem ale ani psát a dodržovat nějaké pravidla.Tak proto jsme tady všichni my, kdo umí poradit a pomoct!A myslím, že je to tu postavený tak, že i srazy jsou přeci dobrovolné. Bohužel zjišťuji, že né všichni admini stojí při sobě

K tomu, že se u bláži platí 500Kč ročně, a dalších 2500Kč na srazy a věci s tím spojené je věc druhá.Je to samozřejmě více a to je tady problém. Musíme uznat, že máme srazy dobře organizované díky dobrým organizátorům, nemusím přeci jmenovat Zitu,Seba a další. Vždy se vyberou prostředky na místě, nebo teď už předem na účet, protože to organizátor logicky musel zaplatit ze svého napřed, a pak se mu prostředky vraceli. A víme jak je to s docházkou na srazy.

Pokud se někdo dohodne, že se bude platit taková částka jako u bláži, já s tím nemůžu souhlasit, protože sám nevím jestli se srazu zúčastním, a můžu říct, že to s Fordem myslím vážně. Pokud se domluvíme, na určitý sraz, a domluvíme se co na srazu všechno bude za program, nebo jestli tam bude grilování,kino, bazén atd.(příklad) o to bude sraz dražší. Je pravda, že na klubu Scorpio jsou asi větší nadšenci, a berou to opravdu se vším všudy. Tady u nás, je to prostě jinak to víme všichni Tak nevidím jediný důvod, strhávat to tady a něco dělat a přizpůsobovat se jak je to jinde.Proto si myslím, že přízpěvek, si měl bláža nechat někam jinam a né sem.

Mohl bych reagovat stejně, jako někdo tady. Na co vlastně prezidenta? To je něco jako předseda? Nebo co?

Je škoda, že se nechá někdo ovlivnit, a vlastně není proč?

To jen můj názor, za kterým si stojím, a stát budu, a pokud budu moct, udělám cokoliv, aby to tady na webu šlapalo dál tak jako do teď.

Protože si přiznejme, každý má řečí od stolu dost,ale nikdo neudělá nic.Chtěl bych vidět, kolik z vás nás zaplatí na začátku roku 2500Kč? Kolik? Řeknu vám to přesně! NIKDO Já osobně, zaplatím klidně předem peníze na sraz, na který vím, že 100% pojedu. To co vypiju si zaplatím také sám.Pak by se mohlo taky stát, že by mi někdo vyčítal, že já vypiju 20 a jinej 5 . Což je velice pravděpodobné Dnešní doba je tak postavená Nepotřebuju něco platit na začátku roku, a nevědět, jestli vůbec přijedu?! Toť vše pro tento okamžik

2013-02-28 00:21:38

Nejde mi to nereagovat na diskusi, která se tu vede. Nejsem na dlouho, přiznávám se, že jsem i technický antitalent, ale jako ženská na to mám trošku právo . Tento web jsem poprvé navštívila záměrně s nadějí, že zde najdu radu poradu na opravu našeho . A světe div se, našla se. Postupem času jsem zjistila, že nejen je zde spousta zajímavých tipů jak tu či onu poruchu doma opravit, ale i spousta super lidiček s kterými si člověk popovídá o všem možném, zasměje se a příjemně stráví nejeden večer na chatu. A o tom by to mělo být. Nejsem VIP členem a ani výhody nepotřebuji a nevyužiji, ale 300,- kč ročně ráda zaplatím. Nejen pro mnohokrát zde zmiňovaných nákladech na provoz webu, ale hlavně pro tu srandu a příjemné chvíle, které se zde dají strávit. A to je podle mne k nezaplacení . A také z jednoho a prostého důvodu, není to povinnost, nikdo mne k tomu nenutí a proto ráda pomohu. Tak jen tak dál a mnoho veselých lidiček, kteří se sem budou rádi a pravidelně vracet G.

2013-02-28 01:01:03

A ještě jedna věc na kterou bych chtěl reagovat.

Zito,DIVINOLe, píšeš, že by jsi platila rádši do našeho vlastního klubu?! Je tady většina členů, kteří neplatí nic. Nikdo je ani nenutí a jsou tady. Jak jsem psal, je to 300kč na technické věci webuovek nic víc. Pokud chceš, můžeš přeci říct zaplaťte např.2000tis/rok já s toho uhradím to to to a uvidíte to na srazech. Vznikl tady transparentní účet, a nebylo možný vybrat pár korun na podložky pod RZ, a to ty podložky si členové objednali sami Tak jak chceš aby platili takové v uvozovkách astronomické částky?

My jezdíme na srazy, tady si píšeme máme na webu tady na co si vzpomeneš. Chat, inzerci, fórum vše co potřebuješ.

Všechno přehledný, a hlavně návštěvnost velká. Je tu někdo kdo se nám o to stará. Webmaster pořád zdokonaluje a zpřehledňuje to tady! Kdo se bude starat o jiný web? Nikdo Máme tu partu Na základě toho jsem se koukal na jiné weby. Jsou mrtvé až na pár vyjímek. A jak píše bláža, že nemají chat a mají telefonování mezi sebou zdarma! Proč bych měl mít zase operátora kterého třeba nechci Jen kvůli tomu že nemám chat? To mám psát SMSku všem a všichni mě? Takhle chat vidí všichni, a je to vyřešený! To co tady napsal, je holý nesmysl a klidně mu to řeknu.

Nikdo tu být nemusí, ani já a nikdo z nás

Mrzí mě, že si nevážíte toho co máme tady vybudováno mezi sebou. Já si toho vážím, a nelituju toho, že jsem se na tento web někdy přihlásil, a poznal tu pár dobrých lidí. Řešíte VIP zanedbatelná částka za rok, a nedomýšlíte možná následky, co se tímto může stát mezi namí, a s námi.

2013-02-28 01:06:04

já s Tomenzinem plně souhlasím

No nedá mi to a ještě si trošku rýpnu. Když jsem si přečetla podruhé celou tuto debatu, bylo vše v pořádku až do této věty :" Požádal mě President Scorpio clubu náš Bláža,abych to sem dal " co to je? Nábor nových členů Scorpio clubu, což je i v článku zmíněno mezi řádky? Vzácně mi to připomíná, " Král je mrtev at žije král " vymílání mozků kde kdo co má a jak to vedou tam či jinde. A zase se najde pár aktivistů, co zatleskají a jejich názor se obrátí. Není čemu se divit, je to náš národní zvyk " kam vítr tam plášť". Voláte pro změny, ale žádné nenavrhnete, ptám se proč ! zmiňujete vlastní weby, opět se ptám proč !! je to jen mlácení slámy. Kdo z Vás má vůbec aspoň vzdálenou představu co to všechno stojí, kolik práce a času to zabere a kolik za to Ti lidé mají ? Podle mne je odpověď velice jednoduchá " spousta práce, moře času, velké výdaje, žádný příjem". Kdo z Vás, kdo to kritizujete tomu dáte alespoň polovic nákladů a času jako Ti úžasní lidé, kteří spravují tento web??? odpovím si sama, NIKDO. Proto říkám, lidé vzpamatujte se, vždyť tu jsme všichni kvůli jedinému, máme všichni něco společné Nevíte co ? no přece plechové zázraky nesoucí jméno . Tak proč nepřispět kapkou do mlýna a tím usnadnit a hlavně zajistit chod tohoto webu? At si to Scorpio club vede jak chce, nemít chat byla by tu nuda a popravdě si nedovedu představit sedět se sluchátkem u ucha, nebo tukat sms každému sólo celý večer. To by bylo NŮŮŮŮŮĎĎĎOOO Podle mne nikdy a nikde žádné velké změny nic dobrého nepřinesli, proto se přikláním k názoru zachovat tento web v původním tvaru. A ted mne klidně linčujte ale tohle je můj názor za kterým si stojím.


Odpovědět

1  2  3  4