Fórum - Téma


Proč nejezdím na srazy


Fórum O Srazech a akcích Proč nejezdím na srazy1  2

hof  
2008-06-15 20:52:35

Proč nejezdím na srazy?

Srazy slouží k tomu, aby se lidé, spojení stejným koníčkem, pochlubili ostatním, jak svého koníčka zvelebili a zároveň se podívali, jak od posledního srazu zvelebili své koníčky ti druzí.

Nemusím nikomu sáhodlouze vyličovat, jak asi vypadá automobil, parkovaný na ulici, ke všemu ještě na pražské ulici, který má od podélného parkování přední nárazník a registrační značku bombírovanou od tažných zařízení ostatních parkujících, zadní nárazník naprasklý od vlastních parkovacích manévrů a od parkování kolmo k chodníku má od dveří vedlestojících otřískaný lemy předních blatníků. K tomu je ještě nutno připočíst nějaký ty šrámy od bůhvíčeho a každýmu je už jasný, že se není čím moc chlubit. To už nerozleští ani Tempo.

Dá se předpokládat, že takových jedinců, co by na sraz rádi jeli, ale při pohledu na jejich auto je přepadne soudnost a stejně jako já si pomyslí, že se není čím chlubit, je víc.

Stačilo by ale vypravit sběrný autobus, který by ostatní přihlášené dopravil na místo srazu, ke stánku s pivem bych už došel sám, mezitím by měl Pavel dost času něco pro nás ogrilovat a jestli by ještě byly nějaký tanečnice na sudech, vůbec bych se nezlobil.

Takže Pavle, maso mám radši propečenější, medium mi nechutná, medium se žužlá a doufám, že u toho stánku nečepujou Svijany, nebo podobnej fujtajbl, přimlouval bych se za Gambáč, ten chutná i albimu.

Tak se zatím měj a nech si to projít hlavou, díky za pozornost, Franta.

2008-06-15 21:44:19

tak s tím nezbývá než souhlasit Pokud by pavel vypravoval autobusy tak bych asi ani já nepohrdl chlazeným pívem nebo v mým případě asi spíš něčím tvrdým rovněž řádně vychlazeným. Takže at se koordinátoři zamyslí a rozmyslí

2008-06-15 21:52:04

Děkuji Ti Franto za přednášku !

Dovolím si nesouhlasit, v mém pojetí srazu, se nejedná o žádné závody kdo, co, kde, zdokonalil, nebo upravil.

Mám rád vozy značky FORD a jsem rád, že je používají i ostatní lidé a když se někdo zaregistruje na nějakých stránkách, dává tím, alespoň myslím, najevo, že ho dané téma zajímá a s takovými lidmi se chci sejít.

Snad nikdo nebude nikomu prohlížet a kritizovat vůz, pokud si to majitel, sám nebude přát.

Ale i přesto nikoho k ničemu nepřemlouvám a nikomu nic negriluji .

V loni jsem se v Milovicích setkal s PREZIDENTem, tady z klubu, má staršího Escorta ve velmi udržovaném stavu(je na fotu ze srazu), přijel bez avíza, proto mě trochu zaskočil, popovídali jsme o autech ale i o životě a pak se v pohodě rozešli - žádná křeč.

Na Tuning Srazy, jezdí návštěvníci i v autech neumytých a to si osobně myslím, že by mohl zvládnout každý, ale šrámy způsobené provozem, ani řešit nemohu, protože sám mám zadní nárazník v nezměněném stavu potom co mě pokousal Peugeot 206.

Tak to Franto ještě rozvaž a zatím se měj

Také děkuji za pozornost

Pavel

Ady
2008-07-28 20:17:59

Proč nejezdím na srazy ?Toď otazka

za 1 nejsem s čech a aní sprahy

za 2 jsem zmoravy a je to dost daleko ,,věčinou,, do čech.

za 3 nevím jestli by se mi chtělo vubec jet tak daleko kajsi 450 km.

2008-09-12 20:17:44

ale co já vím z jiných clubů tak čechy a morava se vždy scházely na půl cesty...

2008-09-23 13:16:05

Já jsem z Prahy a jezdím na srazy jak na moravu, po čechách,tak do německa a rakouska a je pravda že radši pojedu 500km na západ, než na východ Loni jsem byl na Capri srazu u Noriberku a byly tam frajéři z ukrajiny a madarska ,zrovna žádný krasavce neměly,ale přijely.Měly to nějakejch 1500km a věřte tomu že Capri není zrovna cestovní vůz ,jak na spotřebu tak na pohodlí !

2008-10-17 12:50:30

Moment, ono je sraz a tuning velký rozdíl. Na tuningu si můžou majitelé vozidel ukazovat kdo má víc výfuků a kdo má jak polepené auto, ale sraz by měl být o lidech. Chci-li se s někým sejít, sejdu se i kdybych tam měla přijet na koloběžce a nějací vejtahové mě můžou být ukradení....sednu si s normálními lidičkami k pivku a proberu třeba druhy pití, nebo chuť do sexu, ale nebudu tam vyprávět...koukejte, tohle mě stálo tolik a tolik a héč, já to mám lepší. Zkrátka...chci se pobavit, popít, zasmát se a když mluvit o autu tak jen...kdopak z vás mi poradí, jak opravit třeba kontakt u centrálu? a hotovo. Takže...prosím rozlišovat sraz od tuningu a přátelé od vejtahů

2008-10-17 19:40:48

Ve skrze tu čtu samou pravdu, přesto k tomu mám několik připomínek:

Pokud by se jednalo o sraz FORD CLUBU, nebylo by žádoucí dostavit se na koloběžce (ve kterém roce ji FORD vyráběl?).

Myslím, že takový sraz není "jen" o lidech, ale i autech.

Jsem absolventem několika TS a nesetkal jsem se s tím, že by se někdo s něčím vytahoval, u těch upravených vozů se jedná o jakousi výstavu a když se vrátíš z galerie, také neříkáš ten fotograf je vejtaha.

Samozřejmě lidé jsou různí a s blbcem se můžeme sejít kdekoli, ani TS nejsou výjimkou.

Spíše jde o to, že SRAZ, bude takový, jaký si ho lidé udělají, to nemá žádná pravidla, snad jen slušného chování a vzájemné tolerance. Hlavní je chtít se sejít, ale pokud máš důvod, třeba odřený nárazník, tak se prostě, v rámci FORD CLUBU, sejít nechceš a tím je to dané a přesto vlak nejede.

2008-11-12 18:55:12

to FORD666: Jo, tak to jsi napsal hezky. Žádná kára není bez chyby a jsem jednoznačně pro, aby se majitelé dostavili ve vlastním voze, kvůli kterému se sem vlastně registrovali. Vždyť ta kára FORD je přeci to hlavní proč se sejít a popovídat, ne?

2008-11-16 09:51:08

To MattyJacobs: děkuji

2008-11-28 13:04:09

ahoj...

já souhlasím s MattyJacobs a FORD 666.

Když už se někdo zaregistroval na tyhle stránky...dává tím najevo že je hrdej na to že jezdí v autě zn. FORD. Moje auto sem koupil ve stavu,že výfuk sem tahal po zemi, přední mlhovku také a o dalších věcech ani nemluvím. nyní pokrok ze vzhledu není...na autě je spousta ťukanců, šrábanců nebo věcí co prostě nevypadají jak nový auto. Ale pořád je to auto co mám rád. Vím, že potřebuje do hodně věcí investovat...ale sme lidi s průměrným platem (teda aspoň já) a nemužeme si dovolit opravit auto z několika výplat. Takže jak moje auto, které ostatní hodnotí, třeba jako zrezlou plečku hodnotí i auta jiný. Ale tak co...je to FORD a máme je rádi ;) takže sem zastánce toho, že na sraz klubu ford, by se mělo přijet autem FORD, bez ohledu na to jestli je nové, nebo staré a zrezlé ...každý z nás se má čím pochlubit

hof  
2008-11-28 18:14:53

Když jsem tohle téma zakládal, tak jsem napsal takový lehce provokativní, odlehčený příspěveček, který by tak trochu rozhýbal stojaté vody a doufal jsem v pokračování v tom samém duchu, ale co se z toho vyklubalo za vážnou debatu, no fuj. Přitom všem ještě paradoxně platí, že čím je pisatel mladší, tím vážněji se bere, nechtěl bych být svědkem vašeho stárnutí, přátelé.

2008-11-28 21:06:41

Františku,

je mi celkem líto, že to tak vidíš, osobně si myslím, že všichni přispěvatelé to také píší odlehčeně a s nadsázkou.

P.S. snad krom averze k tunerům, bez znalosti v praxi

Přesto, bych "fuj" určitě nepoužil.

2008-11-29 13:32:39

A znovu souhlas. Z mého pohledu jde při vyslovení názoru v mém předešlém příspěvku o zdravě zvýšený hlas, k tomu lehký úsměv a značnou míru nadsázky. No k tomu věku bych měl asi tolik: Čím je pro mě člověk starší a aktivně se zapojuje do těchto diskusí, tím víc ho obdivuji, protože pro některé je, vzhledem k věku, čím dál těžší projevit svůj vztah k určitému koníčku. A nadšení, s kterým sem píše příspěvky, to jen potvrzuje. Dám příklad, jak to myslím: Můj děda, který loni ve věku 82 let zemřel, dokázal za videotechniku utratit za rok desetitisíce. Prakticky měl doma celé studio a strašně ho to bavilo. A to se mi prostě líbí a tyhle lidi, který maj chuť pro něco žít, hrozně uznávám. PS: vím, že to nebylo myšleno na mě, ale za tunera se nepovažuji, vzhledem k tomu, že moje vozidlo, z výroby na sportovních snížených pružinách, právě prochází přerod na "obyčejné" se standardní výškou

2008-11-29 14:59:05

myslím že to tady všichni berou z nadhledem a úsměvem na tváři...určitě sem nikdo nepíše za účelem se s někým hádat..! a co se týká věku a tunnerů...? sem sice mladej kluk oproti ostatním členům tady, ale vidítě v tom nějakej problém...? já ne...máme všichni stejný koníček...! A proto tyhle stránky podle mě vznikly...opravte mě jestli je tomu jinak...

hof  
2008-11-29 17:10:27

To MattyJacobs – úplně vřele s tebou souhlasím, hezky jsi to napsal, líbí se mi, jak o Pavlovi ( FORD666) krásně hovoříš, zvláště mě dojalo to přirovnání k tvému dědečkovi, z toho Pavel bude, jak ho znám, úplně nadšenej.

2008-11-29 17:15:40

2008-11-30 10:47:40

Dobrá, už toho nechám

To byl jen příklad, rozhodně nešlo o přirovnání, ale sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo a tak to přijímám. Věřím, že jsem se tím nikoho nedotkl, ani Pavla. Omlouvám se, jestli to tak vyznělo.

2008-11-30 10:53:45

No tak tahle diskuse už je myslím dobrý důvod se na sraz dostavit a ....

2008-11-30 11:35:07

souhlas ...


Odpovědět

1  2