Fórum - Téma


Převodovka+Tranzit-nejde plynule řadit a další


Fórum Transit (obecně) Převodovka+Tranzit-nejde plynule řadit a další

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Transit  |  Naše vozidla2010-12-13 18:58:22

Zdravím všechny transitmany , mám problém s plynulým přechodem jednotlivých rychlostních stupňů , zařadím- li třeba z 1 na 2 tak to jakoby s autem lehce cukne to samé když třeba pustím rychleji nohu z plynu tak to nepříjemně škubne , nejsem si jistý ale mám podezření na kardan , prosím o vaše názory popř. rady na opravu. díky .

ještě bych se zeptal zda by to mohlo mít vliv na řízení protože se mi při zatáčení nevrací volant úplně z pozvolna ale m,usím mu trochu pomoci a pravé přední kolo se mi dost sjíždí z venkovní strany a levé přední naopak z vnitřní strany.

2010-12-14 22:40:21

Ahoj,pokusím se ti poradit. K první otázce:kardanem to být může - většinou je špatný domeček (středové uložení kardanu - takové oko) zkus s ním zahýbat a hned uvidíš. Další možnou a možná pravděpodobnější příčinou bývá utržený silentblok motoru. Zkus zahýbat motorem a dívej se jestli některý silentblok není utržený. Za druhé: to že se ti nevrací volant a sjíždí okraj pneu nemá s řazením nic společného,s největší pracděpodobností máš porušenou geometrii. Pokud máš podvozek po mechanické stránce v pořádku je to otázka cca 45min

2010-12-14 23:52:03

Když koupím auto,tak ho zdvíhnu a chce to prohrkat.Čepy,gumové uložení atd.

A nebo si zajeď na STK čko ať ti tam s tím zahrkaj a víš hned co je špatný.

A po tomhle až to bude v pořádku tak geometrii.

Převodovka-začal bych výměnou oleje.

A cukání bůh ví to se na dálku určit nedá....

2010-12-15 12:28:10

to cukání bych viděl v tom, že ti blbě vypíná spojka


Odpovědět