Fórum - Téma


Převodovka+Mondeo-potíže s řazením


Fórum Mondeo MK III Převodovka+Mondeo-potíže s řazením

Manuály  |  Inzerce  |  Model Ford Mondeo MK III  |  Naše vozidla


1  2  3

2016-01-12 19:34:33

Ahoj,

převodový olej jsem měnil před rokem, dal jsem tam origo Ford, na základě přečtení pár diskuzí ohledně převodového oleje. Měnil jsem taky obě gufera mezi motorem a převodovkou, jedno propouštělo.

Ještě zkusím to prošlapávání spojky. No a napadlo mě, pokud by teda pomohlo to několikanásobné šlapání na spojku, nemůže být něco v nepořádku s ložiskem nebo zavdušněný systém ovládání spojky?

Pak mi furt nesedí, že když při studeném motoru a tedy i logicky převodovce, po rozjetí na jedničku mi ta nejde vyřadit. Nemůžou to být třeba synchrony?

A ještě na jednu věc jsem si vzpomněl, když stojím a řadím 1, tak se někdy ozve takové tlumené bouchnutí. No a ještě jedna věc, když nastartuju studený motor, tak po puštění spojky mi auto jakoby zhoupne, či popojede.

Všechny ty příznaky, krom toho žuchnutí, mizí po zahřátí.

Čau,

tak jsem zkoušel to několikeré prošlápnutí spojky a nepomohlo to. Zkusím ještě vyměnit komplet brzdovku a pořádně při tom odvzdušnit spojku. Pak nevím... Ještě kouknout na silentbloky, protože jsem slyšel, že hlavně ten spodní, u převodovky má prý dost velký vliv na řazení. No a pak mám ještě novinku, jak je motor studený, tak jak chytne, tak se ozve slyžitelné bouchnutí.

Čau, tak to bouchnutí bude nejspíš dělat výfuk. Když s ním hýbu, tak to o něco bouchá, akorát teď nejsem schopný, kvůli počasí, zjisti kde to bouchá. Začalo to teď po výměně vlnovce a zadní části výfuku.


Odpovědět

1  2  3